Folders |
2016 Results - USATF Hershey Youth Indoor ChampionshipsPublished by
Licensed to Ocean Breeze Athletic Complex - Site License HY-TEK's Meet Manager
2016 Hershey USATF Youth Indoor Championship - 3/11/2016 to 3/13/2016
Ocean Breeze Athletic Complex
Results
55 Meter Dash 8 & Under Division Girls
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 8.30 3/15/2015 Payton Payne, Glenarden Tr
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2239 Wynn, Sianni 08 Willis/Camde 8.75 8.61q 4
2 2042 Atkinson, Londyn 08 Track Xplosi 8.69 8.77q 3
3 414 Turner, Kyra 08 38-Unattache 9.22 8.94q 4
4 850 Montgomery, Ariann 08 Delaware Eli 9.10 9.00q 1
5 2131 Burrell, Brianna 09 Velocity Tra 9.12 9.08q 1
6 2118 Lawson, Jahda 08 Vector Elite 12.24 9.23q 1
7 2275 Cooper, Khamiya 08 Young Phenom 9.90 9.34q 1
8 1904 Jackson, Shari 09 Run U Xpress 9.53 9.36q 2
9 1376 Witt, Zenobia 09 MACKTRACK EL 9.24 9.57 3
10 2276 Eans, Fhenix 08 Young Phenom 9.94 9.62 1
11 312 Drummond, Bella 08 12-Unattache 9.76 9.68 2
12 661 Burns, Chelsie 08 Brooklyn Lig 10.04 9.78 3
13 1020 Tidridge, Danika 08 Foundation T 9.87 9.83 4
14 1519 Birch, Raven 08 New York Nov 10.06 9.88 2
15 2300 Philibert, Kelsey 09 Zodiacs 9.76 9.91 3
16 1707 Jefferson, Camille 09 Prospect Par 10.06 9.92 2
17 1825 Young, Jayla 08 Quiet Storm 10.17 9.97 4
18 2068 Bailey, Elizabeth 09 Usa-Ja 10.00 4
19 1029 Barnes, Lauryn 08 Full Speed A 10.34 3
20 701 Dixon, Soleigh 08 Central CT J 10.09 10.36 3
21 2085 Shannon, Cheyenne 09 Usa-Ja 10.34 10.49 1
22 1041 Heath, Joy 08 Full Speed A 10.83 3
23 2088 Thompson, Isis 10 Usa-Ja 10.04 10.90 4
24 1075 Blaylock, Makayla 08 Gadsden Burn 11.01 2
25 2279 Savage, Zion 08 Young Phenom 12.95 11.98 4
55 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 8.30 3/15/2015 Payton Payne, Glenarden Tr
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 2239 Wynn, Sianni 08 Willis/Camde 8.61 8.36
2 850 Montgomery, Ariann 08 Delaware Eli 9.00 8.80
3 2042 Atkinson, Londyn 08 Track Xplosi 8.77 8.83
4 414 Turner, Kyra 08 38-Unattache 8.94 8.97
5 2131 Burrell, Brianna 09 Velocity Tra 9.08 9.16
6 2118 Lawson, Jahda 08 Vector Elite 9.23 9.20
7 1904 Jackson, Shari 09 Run U Xpress 9.36 9.29
8 2275 Cooper, Khamiya 08 Young Phenom 9.34 9.34
200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 30.50 3/15/2015 Payton Payne, Glenarden Tr
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2239 Wynn, Sianni 08 Willis/Camde 31.48 31.66q 4
2 2042 Atkinson, Londyn 08 Track Xplosi 30.24 31.82q 5
3 414 Turner, Kyra 08 38-Unattache 33.22 32.70q 3
4 1222 McIntosh, Aarin 08 Infinity Tra 36.27 33.18q 3
5 2118 Lawson, Jahda 08 Vector Elite 34.24 33.55q 1
6 850 Montgomery, Ariann 08 Delaware Eli 33.55 33.65q 2
7 1044 Johnson, Morgan 08 Full Speed A 34.99 34.31 3
8 1904 Jackson, Shari 09 Run U Xpress 34.25 34.62 1
9 380 Harvey, Saphavia 08 288 Track Cl 34.79 34.71 2
10 2131 Burrell, Brianna 09 Velocity Tra 35.93 34.94 5
11 1302 Thompson, Natalia 08 Jaguar Track 36.35 34.97 2
12 1376 Witt, Zenobia 09 MACKTRACK EL 36.44 36.15 1
13 1698 Eugene, Niera 08 Prospect Par 36.84 36.17 1
14 2277 Eans, Winter 09 Young Phenom 36.24 36.92 4
15 1202 Mobley, Mia 08 Hershey Blaz 38.88 37.15 3
16 662 Garcia, Rihanna 08 Brooklyn Lig 38.81 37.17 4
17 121 Sabatino, Annalisa 08 MSIT 38.32 37.33 5
18 1825 Young, Jayla 08 Quiet Storm 38.12 37.54 3
19 1699 Evans, Jaiyana 08 Prospect Par 38.54 38.76 5
20 2068 Bailey, Elizabeth 09 Usa-Ja 36.24 40.85 5
21 1041 Heath, Joy 08 Full Speed A 38.00 41.20 2
22 2088 Thompson, Isis 10 Usa-Ja 44.24 41.54 1
23 1029 Barnes, Lauryn 08 Full Speed A 41.63 1
24 1075 Blaylock, Makayla 08 Gadsden Burn 42.18 2
25 2085 Shannon, Cheyenne 09 Usa-Ja 43.24 44.64 2
200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 30.50 3/15/2015 Payton Payne, Glenarden Tr
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 2239 Wynn, Sianni 08 Willis/Camde 31.66 30.68
2 2042 Atkinson, Londyn 08 Track Xplosi 31.82 31.51
3 1222 McIntosh, Aarin 08 Infinity Tra 33.18 33.11
4 414 Turner, Kyra 08 38-Unattache 32.70 33.11
5 850 Montgomery, Ariann 08 Delaware Eli 33.65 33.42
6 2118 Lawson, Jahda 08 Vector Elite 33.55 33.81
400 Meter Dash 8 & Under Division Girls
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 1:12.40 3/10/2013 Rachael Wilson, Fairfax Poli
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 730 Allen, Da'mira 08 chester chee 1:10.75 R 1:10.81q 2
2 2042 Atkinson, Londyn 08 Track Xplosi 1:14.14 1:15.30q 3
3 1222 McIntosh, Aarin 08 Infinity Tra 1:24.68 1:19.00q 2
4 2118 Lawson, Jahda 08 Vector Elite 1:18.14 1:19.63q 1
5 850 Montgomery, Ariann 08 Delaware Eli 1:23.70 1:22.84q 2
6 1302 Thompson, Natalia 08 Jaguar Track 1:32.19 1:23.18q 2
7 1044 Johnson, Morgan 08 Full Speed A 1:22.10 1:24.85 3
8 414 Turner, Kyra 08 38-Unattache 1:19.91 1:24.93 1
9 1699 Evans, Jaiyana 08 Prospect Par 1:26.72 1:25.27 3
10 1020 Tidridge, Danika 08 Foundation T 1:34.24 1:25.31 1
11 2221 Bond, Saniyah 09 Willis/Camde 1:30.86 1:25.64 3
12 2291 Manning, Malia 08 Zodiacs 1:33.84 1:27.27 1
13 1990 Alexander, Anastac 08 Team Dynasty 1:32.95 1:32.42 3
14 1457 Durant, Alyssa 08 Metropolis-B 1:29.71 1:35.35 1
15 1591 Romero, Melanie 08 Notre Dame T 1:32.64 1:40.12 2
16 1041 Heath, Joy 08 Full Speed A 1:44.35 3
-- 717 Mehta, Xaera 09 Chelsea Grey 1:30.18 DNF 1
400 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 1:12.40 3/10/2013 Rachael Wilson, Fairfax Poli
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 730 Allen, Da'mira 08 chester chee 1:10.81 1:08.02R
2 2042 Atkinson, Londyn 08 Track Xplosi 1:15.30 1:14.09
3 1222 McIntosh, Aarin 08 Infinity Tra 1:19.00 1:16.15
4 2118 Lawson, Jahda 08 Vector Elite 1:19.63 1:19.09
5 850 Montgomery, Ariann 08 Delaware Eli 1:22.84 1:23.28
6 1302 Thompson, Natalia 08 Jaguar Track 1:23.18 1:26.59
800 Meter Run 8 & Under Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Assemblyman Michael Cusick
Record: R 2:48.95 3/14/2015 Rayana Massey, Unattached Mid
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 730 Allen, Da'mira 08 chester chee 2:40.31 2:42.68R
2 961 Rose, Michailyn 08 Faith In Act 2:59.00 2:57.04
3 380 Harvey, Saphavia 08 288 Track Cl 3:00.43 3:05.35
4 1291 Ahad, Sahar 08 Jaguar Track 3:06.59 3:06.87
5 1017 Simonetti, Daniell 08 Foundation T 3:08.56 3:07.09
6 1698 Eugene, Niera 08 Prospect Par 3:08.02 3:09.07
7 738 Earnest, Monea 09 chester chee 3:08.67 3:14.43
8 742 Minter, Jahan 08 chester chee 3:16.73 3:17.36
9 717 Mehta, Xaera 09 Chelsea Grey 3:17.95 3:17.98
10 383 Owolabi-Fajana, An 08 288 Track Cl 3:17.27 3:19.29
11 731 Allen, Nyasia 08 chester chee 3:23.78 3:19.64
12 2221 Bond, Saniyah 09 Willis/Camde 3:23.42 3:29.78
1500 Meter Run 8 & Under Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Sage & Coombe architects
Record: R 5:34.85 3/13/2011 Lauryn Heskin, 0159 Elmont
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 730 Allen, Da'mira 08 chester chee 5:31.00 5:21.87R
2 961 Rose, Michailyn 08 Faith In Act 5:55.00 5:56.40
3 1017 Simonetti, Daniell 08 Foundation T 6:18.87 6:10.57
4 1291 Ahad, Sahar 08 Jaguar Track 6:38.27 6:15.90
5 738 Earnest, Monea 09 chester chee 6:26.65 6:27.21
6 383 Owolabi-Fajana, An 08 288 Track Cl 6:44.35 6:37.40
7 1961 Curran, Emma 09 Tailwind 6:46.40 6:41.35
8 73 Huang, Mila 08 05-Unattache 7:08.35 6:56.80
9 379 Green-Lee, Janae 08 288 Track Cl 7:14.57 7:03.03
10 1966 Spencer, Elizabeth 09 Tailwind 7:04.06 7:15.89
11 1723 Torres, Charlotte 09 Prospect Par 7:10.05 7:16.22
4x200 Meter Relay 8 & Under Division Girls
=========================================================================
Record: R 2:19.87 3/14/2015 chester cheetahs track club, chester chee
A George, E Harmon, N Allen, R Allen
Team Seed Finals
=========================================================================
1 chester cheetahs track club 'A' 2:44.66 2:33.79
1) 731 Allen, Nyasia 08 2) 742 Minter, Jahan 08
3) 741 Hackett, Amar'i 09 4) 739 English, Ja'Mea 08
2 Prospect Park Youth Running 'A' 2:38.21 2:34.77
1) 1698 Eugene, Niera 08 2) 1699 Evans, Jaiyana 08
3) 1706 Jean-Francois, Anaia 09 4) 1707 Jefferson, Camille 09
3 Young Phenom Athletics 'A' 2:47.00 2:40.63
1) 2275 Cooper, Khamiya 08 2) 2276 Eans, Fhenix 08
3) 2279 Savage, Zion 08 4) 2277 Eans, Winter 09
4 Quiet Storm Track Club 'A' 2:47.23 2:45.57
1) 1812 Johnson, Jihiyah 08 2) 1814 Lowe, Sahara 08
3) 1822 Waithe, Madison 10 4) 1825 Young, Jayla 08
4x400 Meter Relay 8 & Under Division Girls
=========================================================================
Record: R 5:27.62 3/9/2014 Glenarden Track Club, 03-Glenarden
J Ennis, K Presley, K Ebron, N Simpson
Team Seed Finals
=========================================================================
1 chester cheetahs track club 'A' 5:26.45 5:57.07
1) 731 Allen, Nyasia 08 2) 738 Earnest, Monea 09
3) 734 Bradley, Saa'Nihya 08 4) 742 Minter, Jahan 08
2 Foundation Track Club 'A' 6:45.49 6:26.65
1) 1018 Simonetti, Kathryn 09 2) 1021 Tidridge, Payten 09
3) 1020 Tidridge, Danika 08 4) 1017 Simonetti, Danielle 08
3 Prospect Park Youth Running 'A' 6:37.87 6:31.70
1) 1706 Jean-Francois, Anaia 09 2) 1707 Jefferson, Camille 09
3) 1722 Torchon, Kaitlyn 08 4) 1723 Torres, Charlotte 09
4 Quiet Storm Track Club 'A' 7:22.00 6:54.52
1) 1812 Johnson, Jihiyah 08 2) 1822 Waithe, Madison 10
3) 1814 Lowe, Sahara 08 4) 1808 Hazelwood-Durrant, Amia 09
Long Jump 8 & Under Division Girls
===================================================================================
Record: R 3.05m 3/8/2014 Yasmina Gall, 02-Newark El
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 2239 Wynn, Sianni 08 Willis/Camde 3.21m 3.30mR 10-10.00
2 2131 Burrell, Brianna 09 Velocity Tra 3.35m 3.21mR 10-06.50
3 2276 Eans, Fhenix 08 Young Phenom 3.04m 2.89m 9-05.75
4 2275 Cooper, Khamiya 08 Young Phenom 2.46m 2.75m 9-00.25
5 1376 Witt, Zenobia 09 MACKTRACK EL 3.65m 2.73m 8-11.50
6 1457 Durant, Alyssa 08 Metropolis-B 2.64m 2.71m 8-10.75
7 591 Melusky, Addison 08 Attleboro YM 2.72m 2.68m 8-09.50
8 1456 Dechantsreiter, Sa 08 Metropolis-B 2.24m 2.52m 8-03.25
9 675 Huff, Alysse 08 Capital City 2.18m 2.45m 8-00.50
10 1706 Jean-Francois, Ana 09 Prospect Par 2.35m J2.45m 8-00.50
11 1606 Almeida, Adelaide 08 Ocean Breeze 2.10m 2.26m 7-05.00
12 1592 Servideo, Isabella 08 Notre Dame T 2.19m 2.23m 7-03.75
13 2068 Bailey, Elizabeth 09 Usa-Ja 2.22m 7-03.50
14 2291 Manning, Malia 08 Zodiacs 2.30m 2.08m 6-10.00
15 2085 Shannon, Cheyenne 09 Usa-Ja 2.04m 6-08.50
16 2220 Beasley, Layla 08 Willis/Camde 2.42m 1.99m 6-06.50
17 1044 Johnson, Morgan 08 Full Speed A 1.91m 6-03.25
18 2088 Thompson, Isis 10 Usa-Ja 2.74m 1.86m 6-01.25
19 1585 Flores, Emilis 09 Notre Dame T 1.70m 1.39m 4-06.75
20 1904 Jackson, Shari 09 Run U Xpress 2.74m 1.03m 3-04.50
-- 1029 Barnes, Lauryn 08 Full Speed A FOUL
-- 2294 Moody, Kolby 08 Zodiacs 1.59m FOUL
-- 2277 Eans, Winter 09 Young Phenom 2.84m FOUL
Shot Put 8 & Under Division Girls
===================================================================================
Sponsor: MF Athletic
Record: R 5.08m 3/8/2014 Johnnay Shaw, Unattache
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 1592 Servideo, Isabella 08 Notre Dame T 3.94m 3.30m 10-10.00
2 1585 Flores, Emilis 09 Notre Dame T 2.97m 3.17m 10-05.00
3 2279 Savage, Zion 08 Young Phenom 2.74m 3.09m 10-01.75
55 Meter Dash 9-10 Division Girls
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 7.97 3/15/2015 Shawnti Jackson, Run U Xpress
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 952 Daley, Logan 06 Explosion Tr 8.26 8.02q 1
2 1928 Wright, Ronniah 06 Sapphire - R 8.20 8.10q 4
3 1929 Estes, Tali Rose 06 Sewell Insti 8.51 8.11q 5
4 1399 Fulton, Ashley 06 Metro Eagles 8.24 8.26q 5
5 845 Crews, Kailah 06 Delaware Eli 8.66 8.34q 2 8.332
6 110 Medas-King, Kcaysh 06 MSIT 8.23 8.34q 2 8.337
7 594 Williams, Chelsea 06 Aurora Flyer 9.36 8.36q 5
8 2132 Burrell, Olyvia 06 Velocity Tra 8.42 8.37q 3
9 2089 Williams, Kymani 06 Usa-Ja 8.84 8.40 4
10 1574 Charles, Abigail 06 New York Sta 8.79 8.42 1 8.415
11 275 Bray, Jordon 06 09-Unattache 8.55 8.42 2 8.416
12 2235 Scott, DaMya 07 Willis/Camde 8.51 8.44 1
13 1908 Little, Zuri 06 Run U Xpress 8.43 8.47 3
14 1406 Moore, Alana 07 Metro Eagles 8.60 8.48 4
15 1531 Gullap, Amela 06 New York Nov 8.85 8.55 4
16 672 Gray, Aria 06 Capital City 8.74 8.61 3
17 1903 Harris, Mihaly 07 Run U Xpress 8.57 8.62 4
18 781 Washington, Jacque 07 Club44 8.77 8.66 3
19 1521 Cox, Taylor 06 New York Nov 8.82 8.68 2
20 1902 Harris, Emerson 06 Run U Xpress 9.00 8.70 3
21 847 Gall, Yasmina 06 Delaware Eli 8.71 8.74 1
22 673 Gray, Asra 06 Capital City 8.88 8.76 2
23 562 Rollins, Maya 06 Ann Arbor Tr 8.94 8.77 5
24 1336 DuPree, Taylor 06 Kansas City 8.96 8.80 1
25 1375 Statewright, Trini 07 MACKTRACK EL 9.10 8.82 3
26 2087 Solomon, Naaema 07 Usa-Ja 9.44 8.90 2
27 2122 Tarlue, Alexis 06 Vector Elite 10.24 8.92 3
28 2086 Shannon, Crystal 06 Usa-Ja 9.24 9.02 1
29 2117 Harding, Jordan 06 Vector Elite 8.79 9.09 5
30 1040 Heath, Jordan 07 Full Speed A 9.45 9.39 4
31 2072 Elekwachi, Chika 07 Usa-Ja 9.64 1
32 1032 Bryant, Summer 07 Full Speed A 10.22 9.89 1
33 2274 Cooper, Kha'leyce 06 Young Phenom 10.15 9.90 5
34 1036 Elliott, Jemiah 07 Full Speed A 9.94 5
35 1042 Johnson, Jordyn 07 Full Speed A 9.93 10.17 4
36 1629 Mallary, Breanna 07 Olympia Trac 11.87 3
55 Meter Dash 9-10 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 7.97 3/15/2015 Shawnti Jackson, Run U Xpress
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 952 Daley, Logan 06 Explosion Tr 8.02 7.91R
2 1928 Wright, Ronniah 06 Sapphire - R 8.10 8.11
3 1929 Estes, Tali Rose 06 Sewell Insti 8.11 8.13
4 2132 Burrell, Olyvia 06 Velocity Tra 8.37 8.28
5 110 Medas-King, Kcaysh 06 MSIT 8.34 8.40
6 594 Williams, Chelsea 06 Aurora Flyer 8.36 8.46
7 1399 Fulton, Ashley 06 Metro Eagles 8.26 8.47
8 845 Crews, Kailah 06 Delaware Eli 8.34 8.62
200 Meter Dash 9-10 Division Girls
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 27.70 3/15/2015 Avery Lewis, Infinity Tra
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1216 Bey-English, Kanai 06 Infinity Tra 27.89 28.29q 1
2 952 Daley, Logan 06 Explosion Tr 30.08 29.16q 4
3 1713 Liburd, Nyla 06 Prospect Par 29.27 29.23q 3
4 420 Stargell, Kayleigh 06 45-Unattache 28.74 29.38q 5
5 1929 Estes, Tali Rose 06 Sewell Insti 29.48 29.59q 4
6 1928 Wright, Ronniah 06 Sapphire - R 30.00 29.64q 6
7 1907 Lipscomb, Mia 06 Run U Xpress 30.26 30.01 5
8 110 Medas-King, Kcaysh 06 MSIT 30.26 30.03 1
9 1574 Charles, Abigail 06 New York Sta 29.75 30.19 2
10 275 Bray, Jordon 06 09-Unattache 29.68 30.48 6
11 594 Williams, Chelsea 06 Aurora Flyer 31.17 30.50 6
12 1406 Moore, Alana 07 Metro Eagles 31.45 30.65 4
13 2132 Burrell, Olyvia 06 Velocity Tra 29.88 30.92 2
14 673 Gray, Asra 06 Capital City 31.51 30.99 3
15 1908 Little, Zuri 06 Run U Xpress 30.57 31.12 1
16 672 Gray, Aria 06 Capital City 31.97 31.31 5
17 1903 Harris, Mihaly 07 Run U Xpress 32.36 31.43 1
18 1708 Jefferson, Daniell 06 Prospect Par 30.82 31.89 3
19 1081 Price, Kyla 06 Gadsden Burn 30.24 31.99 3
20 1336 DuPree, Taylor 06 Kansas City 33.67 32.08 4
21 2122 Tarlue, Alexis 06 Vector Elite 33.24 32.10 3
22 2087 Solomon, Naaema 07 Usa-Ja 32.24 32.26 1
23 904 Newell, Alicia 06 Ebenezer A.M 31.24 32.56 2
24 1375 Statewright, Trini 07 MACKTRACK EL 32.61 33.44 5
25 2072 Elekwachi, Chika 07 Usa-Ja 33.97 4
26 2086 Shannon, Crystal 06 Usa-Ja 31.24 34.00 2
27 2117 Harding, Jordan 06 Vector Elite 34.24 34.73 2
28 1033 Bukoye, Oluwapelum 06 Full Speed A 34.24 35.39 6
29 588 Vazquez, Jasmine 07 Arizona Flam 38.58 35.73 2
30 2274 Cooper, Kha'leyce 06 Young Phenom 42.03 37.28 6
31 1032 Bryant, Summer 07 Full Speed A 38.25 1
32 1076 Coleman, Shuntaniq 07 Gadsden Burn 39.06 5
33 1084 Whiteside, Destiny 07 Gadsden Burn 39.67 3
200 Meter Dash 9-10 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 27.70 3/15/2015 Avery Lewis, Infinity Tra
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1216 Bey-English, Kanai 06 Infinity Tra 28.29 27.46R
2 1928 Wright, Ronniah 06 Sapphire - R 29.64 28.84
3 1713 Liburd, Nyla 06 Prospect Par 29.23 29.26
4 420 Stargell, Kayleigh 06 45-Unattache 29.38 29.29
5 952 Daley, Logan 06 Explosion Tr 29.16 29.40
6 1929 Estes, Tali Rose 06 Sewell Insti 29.59 30.95
400 Meter Dash 9-10 Division Girls
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 1:06.58 3/10/2013 Arabella Einsmann, Firebirds AC
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1216 Bey-English, Kanai 06 Infinity Tra 1:02.95 R 1:04.04q 2
2 1713 Liburd, Nyla 06 Prospect Par 1:10.15 R 1:05.76q 1
3 778 Graham, Alissa 06 Club44 1:08.18 R 1:06.14q 3
4 1907 Lipscomb, Mia 06 Run U Xpress 1:08.25 1:07.11q 1
5 2225 Harley, Nadiah 06 Willis/Camde 1:09.81 1:07.93q 4
6 420 Stargell, Kayleigh 06 45-Unattache 1:08.14 1:08.62q 5
7 1296 Hollis, Peyton 06 Jaguar Track 1:10.56 1:08.76 5
8 1405 Le'Lie, Kaylyn 06 Metro Eagles 1:11.54 1:09.32 2
9 1928 Wright, Ronniah 06 Sapphire - R 1:10.34 1:09.52 3
10 275 Bray, Jordon 06 09-Unattache 1:08.31 1:10.84 4
11 1801 Johnson, Arnetta 07 Quiet Storm 1:13.85 1:12.92 5
12 643 Johnson, Jayla 07 Bronx Tigers 1:15.95 1:14.60 4
13 740 George, Anya 07 chester chee 1:18.88 1:15.54 2
14 2233 Rodriguez, Sivann 06 Willis/Camde 1:16.84 1:16.00 4
15 1301 Taylor, Ciara 06 Jaguar Track 1:18.71 1:16.13 2
16 1708 Jefferson, Daniell 06 Prospect Par 1:15.31 1:16.71 3
17 559 Jimenez, Sofia 07 Ann Arbor Tr 1:20.14 1:17.55 5
18 594 Williams, Chelsea 06 Aurora Flyer 1:18.09 1:18.06 3
19 1717 Rivera, Jaileen 06 Prospect Par 1:15.55 1:18.83 1
20 593 Myers, Kylie 06 Aurora Flyer 1:16.95 1:19.76 1
21 1036 Elliott, Jemiah 07 Full Speed A 1:25.43 1
22 1084 Whiteside, Destiny 07 Gadsden Burn 1:33.21 4
23 2072 Elekwachi, Chika 07 Usa-Ja 1:33.49 4
400 Meter Dash 9-10 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 1:06.58 3/10/2013 Arabella Einsmann, Firebirds AC
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1216 Bey-English, Kanai 06 Infinity Tra 1:04.04 1:02.13R
2 778 Graham, Alissa 06 Club44 1:06.14 1:06.15R
3 1713 Liburd, Nyla 06 Prospect Par 1:05.76 1:06.43R
4 1907 Lipscomb, Mia 06 Run U Xpress 1:07.11 1:07.64
5 420 Stargell, Kayleigh 06 45-Unattache 1:08.62 1:08.39
6 2225 Harley, Nadiah 06 Willis/Camde 1:07.93 1:09.10
800 Meter Run 9-10 Division Girls
============================================================================
Sponsor: Assemblyman Michael Cusick
Record: R 2:34.46 3/9/2013 Lauryn Heskin, Team Sports
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 778 Graham, Alissa 06 Club44 2:33.80 2:32.74R 2
2 96 Gibson, Leilani 06 MSIT 2:40.18 2:37.86 2
3 1543 Molin, Jianna 06 New York Nov 2:41.27 2:39.27 2
4 2039 Gibson, Mary Kathr 06 Track Housto 2:57.76 2:39.44 1
5 2232 Rodriguez, Ameenah 07 Willis/Camde 2:41.85 2:40.01 2
6 2225 Harley, Nadiah 06 Willis/Camde 2:48.71 2:40.24 2
7 1296 Hollis, Peyton 06 Jaguar Track 2:40.25 2:42.56 2
8 1251 Victoria, Sahar 07 Island Expre 2:45.72 2:45.95 2
9 385 Trim, Adilia 07 288 Track Cl 2:41.25 2:45.98 2
10 1575 Defreitas, Rihanna 06 New York Sta 2:47.79 2:49.76 2
11 420 Stargell, Kayleigh 06 45-Unattache 2:49.00 2:51.12 1
12 1168 Olivieri, Gabriela 06 Haverhill El 3:00.03 2:52.75 1
13 559 Jimenez, Sofia 07 Ann Arbor Tr 2:53.86 2:54.46 1
14 1081 Price, Kyla 06 Gadsden Burn 3:00.00 2:57.79 1
15 593 Myers, Kylie 06 Aurora Flyer 2:55.60 2:59.12 1
16 2090 Woods, Candace 07 Usa-Ja 3:05.00 3:05.01 1
17 736 Calhoun, Kaylani 07 chester chee 3:08.15 3:07.75 1
18 844 Burroughs, Delaney 06 Delaware Eli 3:09.32 3:21.67 1
1500 Meter Run 9-10 Division Girls
============================================================================
Sponsor: Sage & Coombe architects
Record: R 5:11.54 3/10/2013 Lauryn Heskin, Team Sports
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 778 Graham, Alissa 06 Club44 5:22.66 5:11.59 2
2 2039 Gibson, Mary Kathr 06 Track Housto 5:19.00 5:13.26 2
3 96 Gibson, Leilani 06 MSIT 5:27.21 5:23.87 2
4 1296 Hollis, Peyton 06 Jaguar Track 5:42.96 5:25.68 2
5 1251 Victoria, Sahar 07 Island Expre 5:29.23 5:27.65 2
6 410 Bowen, Taylin 07 38-Unattache 5:35.10 5:36.63 2
7 2219 Beasley, Dahlia 06 Willis/Camde 5:57.09 5:36.88 1
8 1168 Olivieri, Gabriela 06 Haverhill El 5:43.08 5:38.54 2
9 385 Trim, Adilia 07 288 Track Cl 5:37.32 5:46.98 2
10 1575 Defreitas, Rihanna 06 New York Sta 5:44.70 5:47.54 2
11 1962 Dunand, Zoe 06 Tailwind 6:04.41 5:51.54 1
12 559 Jimenez, Sofia 07 Ann Arbor Tr 6:00.00 5:58.33 1
13 1968 Weiner, Jordan 07 Tailwind 5:58.76 6:07.96 1
14 1493 Williams, Kennedi 07 MySprintClub 6:41.03 6:18.87 1
15 804 Batista, Victoria 06 Danbury Yout 6:38.01 6:30.78 1
16 949 Brinkley, Ryley 07 Evolution Tr 6:41.00 6:53.88 1
17 2036 Pascal, Jane 06 Tnt Express 6:34.54 7:14.37 1
4x200 Meter Relay 9-10 Division Girls
============================================================================
Record: R 2:02.65 3/14/2015 Run U Xpress, Run U Xpress
M Lipscomb, S Kavanagh, S Jackson, Z Little
Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Run U Xpress 'A' 2:03.23 2:03.71 2
1) 1903 Harris, Mihaly 07 2) 1908 Little, Zuri 06
3) 1902 Harris, Emerson 06 4) 1907 Lipscomb, Mia 06
2 Metro Eagles 'A' 2:21.06 2:05.46 1
1) 1406 Moore, Alana 07 2) 1409 Ramsey, Juliet 06
3) 1405 Le'Lie, Kaylyn 06 4) 1411 Wilburg, Autum 06
3 New York Novas TC 'A' 2:10.98 2:06.10 2
1) 1526 Garnes, Tyreesa 07 2) 1536 Lindo, Brianna 07
3) 1521 Cox, Taylor 06 4) 1531 Gullap, Amela 06
4 Willis/Camden Pal 'A' 2:09.10 2:07.43 2
1) 2219 Beasley, Dahlia 06 2) 2233 Rodriguez, Sivann 06
3) 2232 Rodriguez, Ameenah 07 4) 2235 Scott, DaMya 07
5 New York Novas TC 'B' 2:16.08 2:12.80 2
1) 1544 Muwwakkil, Kazima 06 2) 1543 Molin, Jianna 06
3) 1549 Rucker, Brianna 06 4) 1546 Passee, Sierra 06
6 Usa-Ja 'A' 2:14.00 2:13.87 2
1) 2086 Shannon, Crystal 06 2) 2087 Solomon, Naaema 07
3) 2089 Williams, Kymani 06 4) 2090 Woods, Candace 07
7 Delaware Elite Track Club 'A' 2:14.53 2:15.63 2
1) 848 Hernandez, Ariana 07 2) 851 Sanchez, Jaylah 07
3) 847 Gall, Yasmina 06 4) 845 Crews, Kailah 06
8 Prospect Park Youth Running 'A' 2:25.96 2:16.99 1
1) 1684 Baker, Caleah 07 2) 1712 Lam, Kaia 07
3) 1719 Scott, Cassie 06 4) 1717 Rivera, Jaileen 06
9 Full Speed Athletics 'A' 2:26.25 1
1) 1033 Bukoye, Oluwapelumi 06 2) 1036 Elliott, Jemiah 07
3) 1040 Heath, Jordan 07 4) 1042 Johnson, Jordyn 07
-- 288 Track Club (Coney Island) 'A' 2:21.89 DQ 1
1) 382 Norwood, Debra 07 2) 377 Facey, Olivia 06
3) 384 Ruelas, Kimora 07 4) 385 Trim, Adilia 07
4x400 Meter Relay 9-10 Division Girls
=========================================================================
Record: R 4:51.18 3/9/2014 Glenarden Track Club, 03-Glenarden
K Collins, K Johnson, M Lyons, T Bumbry
Team Seed Finals
=========================================================================
1 New York Novas TC 'A' 5:06.62 4:51.85
1) 1544 Muwwakkil, Kazima 06 2) 1536 Lindo, Brianna 07
3) 1531 Gullap, Amela 06 4) 1543 Molin, Jianna 06
2 Willis/Camden Pal 'A' 4:59.12 4:59.38
1) 2233 Rodriguez, Sivann 06 2) 2219 Beasley, Dahlia 06
3) 2232 Rodriguez, Ameenah 07 4) 2225 Harley, Nadiah 06
3 Prospect Park Youth Running 'A' 5:10.06 5:09.07
1) 1712 Lam, Kaia 07 2) 1713 Liburd, Nyla 06
3) 1717 Rivera, Jaileen 06 4) 1719 Scott, Cassie 06
4 New York Novas TC 'B' 5:28.39 5:22.94
1) 1546 Passee, Sierra 06 2) 1550 Smith, Destoni 07
3) 1549 Rucker, Brianna 06 4) 1523 Dailey, Troyel 07
5 Haverhill Elite Track Club 'A' 5:35.70 5:28.93
1) 1168 Olivieri, Gabriela 06 2) 1169 Thomas, Lily 06
3) 1162 Clark, Emerson 06 4) 1167 Foreshaw, Chasity 06
6 Tailwind 'A' 5:26.27 5:30.02
1) 1962 Dunand, Zoe 06 2) 1960 Carmel, Phoebe 07
3) 1959 Anderson, Maria Camila 07 4) 1968 Weiner, Jordan 07
High Jump 9-10 Division Girls
===================================================================================
Record: R 1.25m 3/8/2014 Sanaa Perry, 03-Glenarden
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 1012 Hawkins, Kashya 06 Foundation T 1.10m 1.15m 3-09.25
2 1902 Harris, Emerson 06 Run U Xpress 1.21m J1.15m 3-09.25
3 1399 Fulton, Ashley 06 Metro Eagles 1.18m J1.15m 3-09.25
4 1536 Lindo, Brianna 07 New York Nov 1.13m J1.15m 3-09.25
5 2137 Hickman, Dakota 07 Velocity Tra 1.08m 1.10m 3-07.25
6 904 Newell, Alicia 06 Ebenezer A.M 1.21m J1.10m 3-07.25
7 1586 Garcia, London 06 Notre Dame T 0.89m 1.05m 3-05.25
Long Jump 9-10 Division Girls
===================================================================================
Record: R 4.43m 3/13/2015 Avery Lewis, Infinity Tra
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 2132 Burrell, Olyvia 06 Velocity Tra 3.91m 4.36m 14-03.75
2 847 Gall, Yasmina 06 Delaware Eli 4.08m 3.80m 12-05.75
3 1012 Hawkins, Kashya 06 Foundation T 3.70m 3.71m 12-02.25
4 904 Newell, Alicia 06 Ebenezer A.M 3.35m 3.65m 11-11.75
5 562 Rollins, Maya 06 Ann Arbor Tr 3.71m 3.58m 11-09.00
6 2122 Tarlue, Alexis 06 Vector Elite 3.74m 3.50m 11-05.75
7 1860 Spoor, Danya 06 Rogue Runner 3.37m 3.45m 11-04.00
8 1492 Taffe, Kera 06 MySprintClub 3.88m 3.34m 10-11.50
9 2136 Hemmings, Saagi 06 Velocity Tra 2.75m 3.14m 10-03.75
10 2089 Williams, Kymani 06 Usa-Ja 3.35m 3.11m 10-02.50
11 2117 Harding, Jordan 06 Vector Elite 3.74m 2.99m 9-09.75
12 1033 Bukoye, Oluwapelum 06 Full Speed A 2.43m 2.85m 9-04.25
13 998 Sagoo-Jones, Coco 06 Five Points 3.00m 2.73m 8-11.50
14 1610 Idone, Isabella 06 Ocean Breeze 3.02m 2.71m 8-10.75
15 2274 Cooper, Kha'leyce 06 Young Phenom 2.61m 2.69m 8-10.00
16 997 Ren, Angelina 07 Five Points 2.50m 2.51m 8-03.00
16 1032 Bryant, Summer 07 Full Speed A 2.51m 8-03.00
18 994 Quezada, Lena 07 Five Points 2.48m 2.47m 8-01.25
19 911 Eudovic, Jessica 07 Eclipse Trac 2.59m 2.46m 8-01.00
20 1042 Johnson, Jordyn 07 Full Speed A 3.04m 2.44m 8-00.25
21 1040 Heath, Jordan 07 Full Speed A 2.74m 2.32m 7-07.50
22 1629 Mallary, Breanna 07 Olympia Trac 1.70m 5-07.00
Shot Put 9-10 Division Girls
===================================================================================
Sponsor: MF Athletic
Record: R 7.50m 3/8/2014 Trinity Franklin, 03-Glenarden
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 3022 Robertson, Shalish 06 Connecticut 7.04m 23-01.25
2 1134 Nicholson, Saige 07 Hackensack J 6.16m 6.15m 20-02.25
3 893 Whitfield, Kamille 06 East Coast T 6.40m 5.40m 17-08.75
4 2040 Morgan, Madison 06 Track Housto 4.76m 5.28m 17-04.00
5 125 Thomas, Ayanie 06 MSIT 5.62m 5.19m 17-00.50
6 1694 Dennison-Murray, E 06 Prospect Par 4.89m 4.92m 16-01.75
7 1863 Silver, Samia 06 Roselle Rams 3.86m J4.92m 16-01.75
8 732 Allen, Ruqayyah 07 chester chee 4.78m 4.79m 15-08.75
9 1866 White-Barnes, Jaid 06 Roselle Rams 4.10m 4.70m 15-05.00
10 1540 McLeod, Adrianna 06 New York Nov 3.59m 4.30m 14-01.25
11 815 Schaniel, Alexis 06 Danbury Yout 4.62m 4.15m 13-07.50
12 804 Batista, Victoria 06 Danbury Yout 4.23m 4.04m 13-03.25
13 1586 Garcia, London 06 Notre Dame T 3.88m 3.97m 13-00.25
14 1133 Dungey, Sydney 06 Hackensack J 4.65m 3.84m 12-07.25
15 1589 Perez, Aisling 07 Notre Dame T 3.27m 3.45m 11-04.00
16 1629 Mallary, Breanna 07 Olympia Trac 3.00m 9-10.25
1500 Meter Race Walk 9-10 Division Girls
=========================================================================
Record: R 12:22.01 3/8/2014 Zenobia Braye, 03-Henson Va
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 2040 Morgan, Madison 06 Track Housto 9:35.01 9:11.97R
2 2140 Jackson, Tiarra 06 Velocity Tra 12:58.32 11:12.01R
3 1462 Kennedy, Dayna 06 Metropolis-B 11:55.06 12:28.47
4 1459 Engeland, Molly 07 Metropolis-B 12:32.95 12:40.40
-- 1460 Harris, Lailah 07 Metropolis-B 12:16.77 DQ
55 Meter Dash 11-12 Division Girls
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 7.53 3/15/2015 Chloe Kearney, Charlotte Fl
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1483 Jenkins, Olivia 04 Michigan All 7.72 7.58q 2
2 1910 Outlaw, Tia 04 Run U Xpress 7.88 7.59q 3
3 486 Freeman, Nyjai 04 Above Xpecta 7.76 7.61q 1
4 648 Sampson, River 04 Bronx Tigers 7.84 7.67q 3
5 1221 Lewis, Avery 05 Infinity Tra 7.64 7.69q 4
6 1905 Jackson, Shawnti 05 Run U Xpress 7.91 7.72q 1
7 1900 Fort, Cidney 04 Run U Xpress 8.00 7.81q 5 7.807
7 485 Ferrell, Anaeja 04 Above Xpecta 8.03 7.81q 4 7.807
9 1111 Parker, Nevaeh 04 God's Speed 8.00 7.88 2
10 563 Williams, Kenedy 04 Ann Arbor Tr 8.00 7.92 4
11 488 Saunders, Taliah 05 Above Xpecta 8.13 7.95 1
12 2014 Brown, Kortney 04 The Camp 8.03 7.98 5
13 2073 Ferguson, Kayla 04 Usa-Ja 8.24 8.04 2
14 2135 Gadpaille, Hannah 04 Velocity Tra 8.25 8.13 4
15 1217 Bryant, Zahra 05 Infinity Tra 8.22 8.14 3
16 1049 Virgil, Sanaa 04 Full Speed A 8.24 8.21 3
17 2283 Barnes, Aylayia 04 Zephyrs Trac 9.24 8.34 2
18 557 Blair, Imani 04 Ann Arbor Tr 8.65 8.36 1
19 1078 Huff, Iyiana 04 Gadsden Burn 9.24 8.39 4
20 1105 Davis, Devon 04 Gjtc 9.24 8.51 5
21 780 Strong, Leah 04 Club44 8.52 8.53 4
22 2119 Lawson, Nyla 05 Vector Elite 9.24 8.55 1
23 1038 Foulks, Shelby 04 Full Speed A 8.81 8.83 3
24 1913 Thomas, Samantha 05 Run U Xpress 8.94 2
25 1080 Price, Jadien 04 Gadsden Burn 9.04 3
26 2081 Nuyaagig, Frederic 05 Usa-Ja 9.08 5
55 Meter Dash 11-12 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 7.53 3/15/2015 Chloe Kearney, Charlotte Fl
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1483 Jenkins, Olivia 04 Michigan All 7.58 7.49R
2 1905 Jackson, Shawnti 05 Run U Xpress 7.72 7.56
3 1910 Outlaw, Tia 04 Run U Xpress 7.59 7.61
4 1221 Lewis, Avery 05 Infinity Tra 7.69 7.69
5 648 Sampson, River 04 Bronx Tigers 7.67 7.75
6 486 Freeman, Nyjai 04 Above Xpecta 7.61 7.80
7 485 Ferrell, Anaeja 04 Above Xpecta 7.81 7.86
8 1900 Fort, Cidney 04 Run U Xpress 7.81 8.00
200 Meter Dash 11-12 Division Girls
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 26.00 3/15/2015 Kayla Davis, TRI-CITY REL
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1483 Jenkins, Olivia 04 Michigan All 27.07 27.04q 1
2 1910 Outlaw, Tia 04 Run U Xpress 27.35 27.21q 3
3 1221 Lewis, Avery 05 Infinity Tra 27.85 27.35q 4
4 648 Sampson, River 04 Bronx Tigers 27.58 27.57q 6
5 1927 Tyler-Thompson, Ra 04 Sapphire - R 27.90 27.62q 2
6 1111 Parker, Nevaeh 04 God's Speed 28.20 27.72q 5
7 393 Stephens, Gabriell 04 2c2w Athleti 28.61 27.94 1
8 2014 Brown, Kortney 04 The Camp 28.24 28.00 6
9 1900 Fort, Cidney 04 Run U Xpress 28.13 28.04 2
10 486 Freeman, Nyjai 04 Above Xpecta 28.16 28.12 4
11 485 Ferrell, Anaeja 04 Above Xpecta 29.47 28.31 5
12 1217 Bryant, Zahra 05 Infinity Tra 29.24 28.52 2
13 953 Dennis, Jahmilia 04 Explosion Tr 29.33 28.59 4
14 563 Williams, Kenedy 04 Ann Arbor Tr 28.34 29.10 3
15 2301 Rose, Ashley 05 Zodiacs 29.59 29.40 6
16 1408 Ramsay, Niyev 05 Metro Eagles 29.87 29.45 1
17 2073 Ferguson, Kayla 04 Usa-Ja 29.24 29.54 6
18 488 Saunders, Taliah 05 Above Xpecta 29.29 29.58 2
19 576 LeBon, Riley 04 Apex Track 30.18 29.68 5
20 557 Blair, Imani 04 Ann Arbor Tr 30.25 29.75 2
21 2135 Gadpaille, Hannah 04 Velocity Tra 30.11 29.91 6
22 1078 Huff, Iyiana 04 Gadsden Burn 29.24 30.61 5
23 1031 Bryant, Christian 04 Full Speed A 31.45 30.68 4
24 1107 Massey, Camryn 05 Gjtc 29.24 30.73 4
25 1049 Virgil, Sanaa 04 Full Speed A 29.96 30.82 1
26 2283 Barnes, Aylayia 04 Zephyrs Trac 30.24 31.03 4
27 1636 Santiago, Jalene 04 Pegasus9 30.03 31.11 3
28 1038 Foulks, Shelby 04 Full Speed A 32.47 32.79 5
29 2119 Lawson, Nyla 05 Vector Elite 30.24 32.82 2 32.813
30 1913 Thomas, Samantha 05 Run U Xpress 32.82 3 32.815
31 1080 Price, Jadien 04 Gadsden Burn 33.40 1
32 2081 Nuyaagig, Frederic 05 Usa-Ja 34.24 34.56 6
200 Meter Dash 11-12 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 26.00 3/15/2015 Kayla Davis, TRI-CITY REL
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1483 Jenkins, Olivia 04 Michigan All 27.04 26.57
2 1221 Lewis, Avery 05 Infinity Tra 27.35 26.79
3 1910 Outlaw, Tia 04 Run U Xpress 27.21 26.82
4 648 Sampson, River 04 Bronx Tigers 27.57 27.38
5 1111 Parker, Nevaeh 04 God's Speed 27.72 27.85
6 1927 Tyler-Thompson, Ra 04 Sapphire - R 27.62 28.40
400 Meter Dash 11-12 Division Girls
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 1:00.01 3/15/2015 Chloe Kearney, Charlotte Fl
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1947 Willis, Roisin 04 Stevens Poin 1:03.22 1:01.93q 5
2 1905 Jackson, Shawnti 05 Run U Xpress 1:02.46 1:02.51q 3
3 558 Cunningham, Sydney 04 Ann Arbor Tr 1:04.14 1:04.53q 2
4 1483 Jenkins, Olivia 04 Michigan All 1:05.14 1:04.92q 4
5 1404 Kuylen, Sania 04 Metro Eagles 1:06.95 1:05.36q 4
6 1671 Berry, Jenai 05 Plainfield T 1:08.46 1:05.89q 6
7 2079 Lloyd, Angel 04 Usa-Ja 1:02.14 1:06.62 6
8 2114 Wackman, Emma 04 Valor Track 1:07.70 1:07.31 3
9 779 St Louis, Emily 04 Club44 1:06.57 1:07.62 1
10 1958 Allan, Lauren 04 Tailwind 1:08.58 1:07.90 3
11 2135 Gadpaille, Hannah 04 Velocity Tra 1:07.59 1:08.09 5
12 1407 Moore, Anissa 05 Metro Eagles 1:08.84 1:08.22 5
13 644 Johnson, Skye 05 Bronx Tigers 1:09.28 1:08.29 2
14 1485 Craig, Bryanna 04 Millville Tr 1:06.97 1:08.39 2
15 576 LeBon, Riley 04 Apex Track 1:13.00 1:09.13 5
16 822 Whelchel, Sofia 04 Danbury Yout 1:12.49 1:09.61 3
17 1901 Harris, Anaya 04 Run U Xpress 1:10.36 1:09.77 4
18 543 Keller, Julia 04 Ambler Olymp 1:10.25 1:10.01 1
19 563 Williams, Kenedy 04 Ann Arbor Tr 1:08.14 1:10.05 6
20 1107 Massey, Camryn 05 Gjtc 1:10.14 1:10.98 1
21 600 Lewis, Kierra 04 Baldwin Blaz 1:11.50 1:11.75 6
22 1791 Simon, Bayliss 04 Pure Acceler 1:11.04 1:12.04 5
23 1785 Brown, Karyne 04 Pure Acceler 1:11.20 1:12.07 3
24 599 Hayden, Saniya 05 Baldwin Blaz 1:12.07 1:12.43 6
25 2283 Barnes, Aylayia 04 Zephyrs Trac 1:10.14 1:15.22 4
26 1924 Allen, Reina 04 Saints Track 1:10.64 1:16.20 2
27 1913 Thomas, Samantha 05 Run U Xpress 1:16.44 1
28 335 Zirkle, Alexis 04 16-Unattache 1:37.14 1:28.89 4
29 2081 Nuyaagig, Frederic 05 Usa-Ja 1:20.14 1:29.85 2
400 Meter Dash 11-12 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 1:00.01 3/15/2015 Chloe Kearney, Charlotte Fl
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1905 Jackson, Shawnti 05 Run U Xpress 1:02.51 1:01.07
2 1947 Willis, Roisin 04 Stevens Poin 1:01.93 1:01.32
3 558 Cunningham, Sydney 04 Ann Arbor Tr 1:04.53 1:04.39
4 1671 Berry, Jenai 05 Plainfield T 1:05.89 1:05.95
5 1404 Kuylen, Sania 04 Metro Eagles 1:05.36 1:06.50
800 Meter Run 11-12 Division Girls
============================================================================
Sponsor: Assemblyman Michael Cusick
Record: R 2:25.35 3/12/2011 Gabrielle Wilkinson, 0208 United
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 1671 Berry, Jenai 05 Plainfield T 2:31.00 2:27.42 2
2 1016 Pastore, Valerie 04 Foundation T 2:39.55 2:27.49 2
3 1223 Price, Miracle 04 Infinity Tra 2:32.15 2:29.91 2
4 1718 Russell, Avery 04 Prospect Par 2:34.48 2:31.09 2
5 779 St Louis, Emily 04 Club44 2:35.55 2:33.02 2
6 102 Lallemand, Amari 04 MSIT 2:37.72 2:33.11 2
7 2114 Wackman, Emma 04 Valor Track 2:43.00 2:35.20 1
8 1935 Kang, Amelia 04 South Orange 2:40.00 2:36.25 2
9 1578 Salazar, Juliette 05 New York Sta 2:42.23 2:36.72 1
10 1958 Allan, Lauren 04 Tailwind 2:39.00 2:36.80 2
11 541 Cottom, Laila 05 Ambler Olymp 2:42.91 2:37.05 1
12 1385 Gonzalez, Melina 05 McFarland Tr 2:42.00 2:38.79 1
13 1783 Gorriaran, Sophia 05 Providence C 2:40.85 2:40.04 1
14 650 White-Diez, Jaida 05 Bronx Tigers 2:40.20 2:41.35 1
15 1790 Klanke, Alexandra 05 Pure Acceler 2:45.67 2:45.04 1
16 1244 Leonard, Meghan 04 Island Expre 2:43.07 2:45.30 1
17 334 Francis, Annika 05 16-Unattache 2:49.09 2:53.18 1
18 2079 Lloyd, Angel 04 Usa-Ja 2:39.00 2:57.12 2
19 1164 Edwards, Isabella 04 Haverhill El 2:41.22 3:45.12 1
1500 Meter Run 11-12 Division Girls
============================================================================
Sponsor: Sage & Coombe architects
Record: R 5:01.47 3/15/2015 Lauryn Heskin, TeamSportsCe
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 43 Lucason, Elizabeth 04 03-Unattache 5:11.01 4:52.62R 2
2 1223 Price, Miracle 04 Infinity Tra 5:20.34 5:07.63 2
3 112 Muccini, Siena 04 MSIT 5:07.40 5:08.56 2
4 1935 Kang, Amelia 04 South Orange 5:16.00 5:09.28 2
5 1385 Gonzalez, Melina 05 McFarland Tr 5:24.00 5:13.66 2
6 779 St Louis, Emily 04 Club44 5:21.77 5:15.33 2
7 102 Lallemand, Amari 04 MSIT 5:22.99 5:16.79 2
8 1578 Salazar, Juliette 05 New York Sta 5:24.06 5:20.58 2
9 786 Blackwell, Kayla 05 Connecticut 5:43.15 5:26.13 1
10 1709 Karmen-Chan, Talya 04 Prospect Par 5:25.28 5:32.25 1
11 1787 Daskalova, Gabriel 05 Pure Acceler 5:35.74 5:34.98 1
12 2284 Grammas, Ellie 04 Zephyrs Trac 5:30.00 5:35.87 1
13 334 Francis, Annika 05 16-Unattache 5:55.01 5:41.39 1
14 2080 Matlock, Nubiya 04 Usa-Ja 5:52.00 5:44.17 1
15 2070 Ducker, Maya 05 Usa-Ja 6:14.00 5:45.62 1
16 811 Guevara, Sophia 04 Danbury Yout 5:44.40 6:08.63 1
3000 Meter Run 11-12 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Hilton Garden Inn
Record: R 10:29.52 3/14/2015 Camille Napier, Track Housto
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 43 Lucason, Elizabeth 04 03-Unattache 10:47.52 10:42.70
2 1935 Kang, Amelia 04 South Orange 11:10.00 10:43.42
3 112 Muccini, Siena 04 MSIT 10:51.10 10:43.94
4 1385 Gonzalez, Melina 05 McFarland Tr 11:30.00 11:11.28
5 1590 Plawiak, Julia 05 Notre Dame T 11:26.44 11:13.98
6 1965 Jaffe, Amanda 04 Tailwind 12:40.17 11:22.99
7 1197 Deitrick, Katelyn 04 Hershey Blaz 12:09.57 11:38.30
8 1967 Spencer, Eve 04 Tailwind 11:43.10 11:38.46
9 2284 Grammas, Ellie 04 Zephyrs Trac 10:30.00 11:53.14
10 1787 Daskalova, Gabriel 05 Pure Acceler 11:52.37 12:03.66
11 1704 Isip, Simone 04 Prospect Par 11:51.83 12:10.11
12 2080 Matlock, Nubiya 04 Usa-Ja 12:35.00 12:15.00
13 2070 Ducker, Maya 05 Usa-Ja 12:20.00 12:15.59
14 818 Sweeney, Madelaine 04 Danbury Yout 12:37.87 12:19.07
15 1579 Slippen, Isabel 05 New York Sta 12:26.68 12:38.94
16 1011 Arevalo, Diana 04 Foundation T 14:03.99 13:45.04
55 Meter Hurdles 11-12 Division Girls
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Fresh Meadow Electrical Contractors, LLC
Record: R 8.85 3/10/2013 Kendal Drewery, Fasst Track
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1909 Mckinnon, Taylor 04 Run U Xpress 9.67 9.25q 1
2 1911 Rowland, Kendall 04 Run U Xpress 9.93 9.61q 3
3 1927 Tyler-Thompson, Ra 04 Sapphire - R 9.64q 3
4 2212 Bonn, Alexandra 05 Westfield Ar 10.80 9.83q 1
5 1899 Deloatch, Imari 04 Run U Xpress 10.13 9.86q 1
6 1404 Kuylen, Sania 04 Metro Eagles 10.22 10.11q 2
7 2119 Lawson, Nyla 05 Vector Elite 11.24 10.37q 2
8 703 Mcdonald, Zoe 05 Central CT J 10.58 10.64q 3
9 771 Hobin, Lindsey 04 Clcf Track P 10.63 10.72 3
10 1407 Moore, Anissa 05 Metro Eagles 10.57 10.86 1
11 1525 Galloway, Antoinet 04 New York Nov 10.32 10.90 2
12 1573 Adeyeye, Grace 04 New York Sta 11.56 11.14 2
13 580 Wilson, Rachael 05 Apex Track 12.16 11.47 2
14 1498 Predham, Avery 04 New Fairfiel 11.69 11.68 3
15 1402 Jefferies, Abigail 04 Metro Eagles 12.38 11.80 1
16 806 Clark, Heather 04 Danbury Yout 11.61 11.81 1
17 1235 Aguilera, Kristen 05 Island Expre 11.74 11.97 3
18 1458 Engeland, Isabella 04 Metropolis-B 12.22 12.05 2
19 486 Freeman, Nyjai 04 Above Xpecta 9.43 12.16 2
20 677 Murray, Zanti 04 Capital City 14.66 12.45 3
55 Meter Hurdles 11-12 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Fresh Meadow Electrical Contractors, LLC
Record: R 8.85 3/10/2013 Kendal Drewery, Fasst Track
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1909 Mckinnon, Taylor 04 Run U Xpress 9.25 9.17
2 1927 Tyler-Thompson, Ra 04 Sapphire - R 9.64 9.61
3 1911 Rowland, Kendall 04 Run U Xpress 9.61 9.64
4 1899 Deloatch, Imari 04 Run U Xpress 9.86 9.73
5 2212 Bonn, Alexandra 05 Westfield Ar 9.83 9.75
6 1404 Kuylen, Sania 04 Metro Eagles 10.11 9.78
7 2119 Lawson, Nyla 05 Vector Elite 10.37 10.27
8 703 Mcdonald, Zoe 05 Central CT J 10.64 10.91
4x200 Meter Relay 11-12 Division Girls
============================================================================
Record: R 1:50.82 3/9/2013 Glenarden TC, Glenarden TC
L Hall-Robinson, L Harris, S Leonard, J Thomas
Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Run U Xpress 'A' 1:51.25 1:49.43R 3
1) 1900 Fort, Cidney 04 2) 1905 Jackson, Shawnti 05
3) 1909 Mckinnon, Taylor 04 4) 1910 Outlaw, Tia 04
2 Zodiacs 'A' 1:58.11 1:56.80 3
1) 2302 Samuels, Raine 04 2) 2303 Sidberry, Katara 04
3) 2292 Marpali, Edith 04 4) 2301 Rose, Ashley 05
3 Bronx Tigers TC 'A' 1:58.35 1:57.39 3
1) 644 Johnson, Skye 05 2) 651 Wills, Mi'chaera 05
3) 648 Sampson, River 04 4) 650 White-Diez, Jaida 05
4 Metro Eagles 'A' 2:09.32 1:58.00 1
1) 1407 Moore, Anissa 05 2) 1408 Ramsay, Niyev 05
3) 1397 Emmett-Turner, Lauren 05 4) 1404 Kuylen, Sania 04
5 Run U Xpress 'B' 2:05.00 1:59.01 2
1) 1906 Lawrence, Rhian 05 2) 1901 Harris, Anaya 04
3) 1899 Deloatch, Imari 04 4) 1911 Rowland, Kendall 04
6 Foundation Track Club 'A' 2:04.22 2:01.11 3
1) 1022 Weiner, Stephanie 05 2) 1019 Simonetti, Olivia 05
3) 1014 Moloney, Maura 04 4) 1016 Pastore, Valerie 04
7 Willis/Camden Pal 'A' 2:04.58 2:01.83 3
1) 2223 Essilfie, Naomi 04 2) 2237 Tucker, Breyanna 05
3) 2226 Harley, Naomi 05 4) 2231 Pruitt, Ciani 04
8 Explosion Track Club 'A' 2:05.84 2:03.20 2
1) 956 Mondesir, Joanie 04 2) 955 Matthews-Correia, Linsey 04
3) 954 James, Ana 05 4) 953 Dennis, Jahmilia 04
9 Danbury Youth Track And Field 'A' 2:04.95 2:03.45 3
1) 823 Williams, Kimberleigh 05 2) 809 Gilliard, Briana 04
3) 805 Bowman, Zoe 04 4) 814 Novas, Aaliyah 04
10 New York Starz Track 'A' 2:09.06 2:07.54 2
1) 1573 Adeyeye, Grace 04 2) 1578 Salazar, Juliette 05
3) 1579 Slippen, Isabel 05 4) 1576 Kennedy, Ava-Louise 04
11 Pegasus9 'A' 2:09.30 2:07.94 2
1) 1634 Nelson, Onecia 04 2) 1635 Pringle-wishner, Karess 04
3) 1633 Maidman, Zoe 04 4) 1636 Santiago, Jalene 04
12 New York Novas TC 'A' 2:05.83 2:09.74 2
1) 1533 Hermitt, Kamilah 04 2) 1525 Galloway, Antoinette 04
3) 1554 Writh, Zyare 05 4) 1547 Perry, Dionna 05
13 Capital City Track Club 'A' 2:09.42 2:10.45 1
1) 674 Henderson, Laniyah 05 2) 676 Jones, Johniece 04
3) 671 Anderson, Zantia 05 4) 677 Murray, Zanti 04
-- Five Points Runners 'A' 2:12.48 DQ 1
1) 995 Quezada, Solana 04 2) 1001 Wiltshire, Katie 05
3) 996 Quigley, Zoey 04 4) 993 Kronman, Ella 05
4x400 Meter Relay 11-12 Division Girls
============================================================================
Record: R 4:18.55 3/10/2013 Glenarden TC, Glenarden TC
L Hall-Robinson, L Harris, S Leonard, J Thomas
Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Run U Xpress 'A' 3:50.21 4:35.02 2
1) 1899 Deloatch, Imari 04 2) 1901 Harris, Anaya 04
3) 1909 Mckinnon, Taylor 04 4) 1906 Lawrence, Rhian 05
2 Usa-Ja 'A' 4:43.12 1
1) 2070 Ducker, Maya 05 2) 2073 Ferguson, Kayla 04
3) 2079 Lloyd, Angel 04 4) 2080 Matlock, Nubiya 04
3 Prospect Park Youth Running 'A' 4:52.05 4:45.13 2
1) 1718 Russell, Avery 04 2) 1709 Karmen-Chan, Talya 04
3) 1724 Watling, Biruk 05 4) 1687 Bekoe, Sanaa 04
4 Danbury Youth Track And Field 'A' 4:57.50 4:46.76 2
1) 822 Whelchel, Sofia 04 2) 814 Novas, Aaliyah 04
3) 820 Teixeira, Marianna 04 4) 809 Gilliard, Briana 04
5 Pure Acceleration Track Club 'A' 4:51.60 4:47.46 2
1) 1790 Klanke, Alexandra 05 2) 1785 Brown, Karyne 04
3) 1787 Daskalova, Gabriella 05 4) 1791 Simon, Bayliss 04
6 Tailwind 'A' 5:03.05 4:47.56 1
1) 1958 Allan, Lauren 04 2) 1967 Spencer, Eve 04
3) 1965 Jaffe, Amanda 04 4) 1964 Herzberg, Rebecca 04
7 Prospect Park Youth Running 'B' 5:22.20 5:06.46 1
1) 1688 Branham-Upton, Ella 04 2) 1693 Cox, Bailee 05
3) 1711 Kilgore, Raven 04 4) 1689 Bruno, Kaya 05
High Jump 11-12 Division Girls
===================================================================================
Record: R 1.57m 3/9/2013 My'khiyah Williams, Unattached
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 1485 Craig, Bryanna 04 Millville Tr 1.45m 1.45m 4-09.00
2 1861 Spoor, Elsa 05 Rogue Runner 1.35m 1.35m 4-05.00
2 1477 Staples, Bianca 04 Mhc Track Cl 1.35m 1.35m 4-05.00
4 843 Blakeney, Tyra 04 Delaware Eli 1.29m 1.30m 4-03.25
5 676 Jones, Johniece 04 Capital City 1.19m 1.25m 4-01.25
6 1815 Lynch, Kayley 04 Quiet Storm 1.29m J1.25m 4-01.25
7 1611 Niebrzydowski, Dar 04 Ocean Breeze 1.16m J1.25m 4-01.25
8 771 Hobin, Lindsey 04 Clcf Track P 1.15m 1.20m 3-11.25
9 1408 Ramsay, Niyev 05 Metro Eagles 1.21m 1.15m 3-09.25
9 128 Thomas, Tyaja 05 MSIT 1.16m 1.15m 3-09.25
9 1031 Bryant, Christian 04 Full Speed A 1.21m 1.15m 3-09.25
12 580 Wilson, Rachael 05 Apex Track 0.94m J1.15m 3-09.25
12 1164 Edwards, Isabella 04 Haverhill El 1.15m J1.15m 3-09.25
12 1038 Foulks, Shelby 04 Full Speed A 1.21m J1.15m 3-09.25
15 1588 Negrete, Prizila 05 Notre Dame T 1.16m J1.15m 3-09.25
-- 1132 Dungey, Selah 04 Hackensack J 1.24m NH
-- 335 Zirkle, Alexis 04 16-Unattache 1.21m NH
Long Jump 11-12 Division Girls
===================================================================================
Record: R 5.01m 3/9/2013 Kendal Drewery, Fasst Track
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 1221 Lewis, Avery 05 Infinity Tra 4.62m 4.61m 15-01.50
2 1927 Tyler-Thompson, Ra 04 Sapphire - R 4.72m 4.57m 15-00.00
3 545 McDermott, Maya 04 Ambler Olymp 4.26m 4.30m 14-01.25
4 580 Wilson, Rachael 05 Apex Track 3.84m 4.26m 13-11.75
5 1217 Bryant, Zahra 05 Infinity Tra 4.37m 4.23m 13-10.50
6 2212 Bonn, Alexandra 05 Westfield Ar 4.13m 4.04m 13-03.25
7 2255 Nicoletti, Ashley 04 Wilton Runni 3.89m 3.85m 12-07.75
8 1791 Simon, Bayliss 04 Pure Acceler 4.05m 3.81m 12-06.00
9 1728 Zontak, Emily 04 Prospect Par 3.62m 3.80m 12-05.75
10 128 Thomas, Tyaja 05 MSIT 3.73m 3.75m 12-03.75
11 822 Whelchel, Sofia 04 Danbury Yout 4.11m 3.74m 12-03.25
12 1911 Rowland, Kendall 04 Run U Xpress 3.65m 3.68m 12-01.00
13 1049 Virgil, Sanaa 04 Full Speed A 3.64m 11-11.50
14 1906 Lawrence, Rhian 05 Run U Xpress 3.65m 3.54m 11-07.50
15 123 Spirakis, Olivia 05 MSIT 3.59m 3.51m 11-06.25
16 1688 Branham-Upton, Ell 04 Prospect Par 3.56m J3.51m 11-06.25
17 1132 Dungey, Selah 04 Hackensack J 3.77m 3.47m 11-04.75
18 1611 Niebrzydowski, Dar 04 Ocean Breeze 3.45m 3.31m 10-10.50
19 1122 Grant, Kayla 05 Grant You Wi 3.51m J3.31m 10-10.50
20 1924 Allen, Reina 04 Saints Track 3.96m 3.19m 10-05.75
21 335 Zirkle, Alexis 04 16-Unattache 3.04m 3.10m 10-02.00
22 1235 Aguilera, Kristen 05 Island Expre 3.48m 2.77m 9-01.25
Shot Put 11-12 Division Girls
===================================================================================
Sponsor: MF Athletic
Record: R 11.05m 3/9/2013 Mellany Scott, Unattached
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 2043 Faison, Destiny 04 Track Xplosi 9.60m 31-06.00
2 229 Karaway, Erin 04 07-Unattache 8.56m 8.95m 29-04.50
3 1499 Predham, Brooke 04 New Fairfiel 7.56m 7.70m 25-03.25
4 2304 Thomas, Ravae 04 Zodiacs 6.23m 7.49m 24-07.00
5 785 Ali, Jasmin 05 Connecticut 7.29m 7.38m 24-02.50
6 787 Campbell, Imani 05 Connecticut 7.05m 7.18m 23-06.75
7 1924 Allen, Reina 04 Saints Track 7.78m 7.04m 23-01.25
8 843 Blakeney, Tyra 04 Delaware Eli 6.75m 6.89m 22-07.25
9 2226 Harley, Naomi 05 Willis/Camde 6.91m 6.88m 22-07.00
10 1588 Negrete, Prizila 05 Notre Dame T 6.58m 6.85m 22-05.75
11 1105 Davis, Devon 04 Gjtc 6.70m 6.83m 22-05.00
12 1498 Predham, Avery 04 New Fairfiel 7.10m 6.72m 22-00.75
13 1123 Mowatt, Khyra 05 Grant You Wi 5.78m 6.57m 21-06.75
14 1402 Jefferies, Abigail 04 Metro Eagles 6.29m 6.56m 21-06.25
15 128 Thomas, Tyaja 05 MSIT 6.16m 6.48m 21-03.25
16 2293 Moody, Autumn 04 Zodiacs 5.80m 6.43m 21-01.25
17 833 Jones, Natrionna 05 Dashers Trac 6.47m 5.78m 18-11.75
18 1607 Avila, Jacqueline 04 Ocean Breeze 5.35m 5.76m 18-10.75
19 84 Barnes, Dakota 05 MSIT 5.88m 5.20m 17-00.75
1500 Meter Race Walk 11-12 Division Girls
=========================================================================
Record: R 9:11.88 3/12/2011 Samantha Savickis, 0159 Team Sp
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 737 Earnest, Mekiyah 05 chester chee 9:43.56 8:59.54R
2 733 Atkinson, Dayzha 04 chester chee 10:24.89 9:24.99
3 735 Brown, Daniah 04 chester chee 10:42.90 9:47.82
4 2299 Ormsby, Jodi-kay 04 Zodiacs 10:42.87 10:37.54
5 2304 Thomas, Ravae 04 Zodiacs 10:43.83 10:45.38
6 816 Schretzenmeyer, El 05 Danbury Yout 11:02.68 11:08.98
-- 314 Siljanoski, Caitly 05 12-Unattache 18:20.00 DQ
55 Meter Dash 13-14 Division Girls
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 7.29 3/9/2014 Daloria Boone, 04-Baldwin J
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1831 Sales, Jordan 02 Revelation P 7.45 7.30q 4
2 1992 Brown, Brianna 03 Team Dynasty 7.39 7.44q 3
3 1218 Epps, Sabria 03 Infinity Tra 7.58 7.46q 1
4 2037 Perry, Mykala 02 Tnt Express 7.45 7.50q 2
5 1046 Morgan, Nya 02 Full Speed A 7.48 7.52q 1
6 718 White, Brianna 02 Chelsea Grey 7.62 7.54q 4
7 1196 Cooper, Kamia 02 Hershey Blaz 7.80 7.67q 2 7.665
7 1461 Janes, Whitney 02 Metropolis-B 7.64 7.67q 3 7.665
9 2062 Annafi, Lovie 02 University o 8.24 7.69 1
10 992 Harris, Dashiel Ta 03 Five Points 7.85 7.73 1
11 231 Rodriguez, Maris 02 07-Unattache 7.73 7.77 3
12 647 Richards, Tiana 02 Bronx Tigers 7.88 7.78 2
13 2287 White, Akela 02 Zephyrs Trac 7.64 7.80 2
14 1387 Chambers, Ziare 02 Medgar Evers 7.82 7.82 4
15 1534 Jobe, Cianna 03 New York Nov 7.87 7.86 4
16 2084 Poulos, Maria 03 Usa-Ja 8.14 7.91 4
17 716 Marquez, Madelyn 02 Chelsea Grey 7.95 7.92 3
18 1043 Johnson, Maya 03 Full Speed A 9.12 8.03 4
19 1045 Koger, Dianna 03 Full Speed A 8.10 8.21 2
20 2083 Poawui, Alyssa 02 Usa-Ja 8.27 2
21 2286 Townsend, Trinity 02 Zephyrs Trac 8.24 8.32 2
22 1035 Dodson, Mayla 03 Full Speed A 8.40 8.34 3 8.332
22 2116 Cherry, Juliane 03 Vector Elite 8.24 8.34 4 8.332
24 1028 Abraham, Kyla 03 Full Speed A 8.37 4
25 1037 Emery, Alexis 03 Full Speed A 8.53 8.44 2
26 2074 Gigger, Alana 03 Usa-Ja 9.22 1
55 Meter Dash 13-14 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 7.29 3/9/2014 Daloria Boone, 04-Baldwin J
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1831 Sales, Jordan 02 Revelation P 7.30 7.27R
2 1218 Epps, Sabria 03 Infinity Tra 7.46 7.50
3 2037 Perry, Mykala 02 Tnt Express 7.50 7.55
4 1046 Morgan, Nya 02 Full Speed A 7.52 7.57
5 718 White, Brianna 02 Chelsea Grey 7.54 7.63
6 1461 Janes, Whitney 02 Metropolis-B 7.67 7.67
7 1196 Cooper, Kamia 02 Hershey Blaz 7.67 7.86
200 Meter Dash 13-14 Division Girls
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 25.69 3/8/2014 Dominique Jackson, 01-Velocity
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2037 Perry, Mykala 02 Tnt Express 25.73 25.80q 3
2 1831 Sales, Jordan 02 Revelation P 25.55 25.90q 7
3 718 White, Brianna 02 Chelsea Grey 26.38 26.25q 2
4 1299 Morant, Leena 02 Jaguar Track 26.82 26.55q 2
5 1225 Smith, Brianna 02 Infinity Tra 27.14 26.65q 3
6 1992 Brown, Brianna 03 Team Dynasty 25.97 26.95q 5
7 1046 Morgan, Nya 02 Full Speed A 26.78 26.97 4
8 1215 Abdus-Salaam, Zuri 03 Infinity Tra 26.74 27.12 6
9 1156 Soumaoro, Kadija 02 Harlem Child 26.77 27.25 1
10 2282 Barnes, Amaiya 02 Zephyrs Trac 26.74 27.26 6
11 564 Williams, Melia 03 Ann Arbor Tr 27.74 27.37 3 27.361
12 1461 Janes, Whitney 02 Metropolis-B 26.66 27.37 4 27.365
13 2084 Poulos, Maria 03 Usa-Ja 28.24 27.54 5
14 2287 White, Akela 02 Zephyrs Trac 26.94 27.55 5
15 1880 Edwards, Faith 02 Ruff Kutz 28.09 27.87 6
16 1800 Heyward, Genelle 03 Quiet Storm 27.95 27.90 1
17 1150 Brown, Ka'Mani 02 Harlem Child 27.59 28.06 7
18 1387 Chambers, Ziare 02 Medgar Evers 27.85 28.17 4
19 1104 Cooper, Lindsay 02 Gjtc 27.24 28.26 7
20 2064 Taylor, Alyssa 03 University o 28.24 28.37 2
21 560 Martin, Julia 03 Ann Arbor Tr 28.74 28.62 3
22 1403 Johnson, Jamila 02 Metro Eagles 27.97 28.69 6
23 1039 Harris, Noel 02 Full Speed A 29.93 29.07 5
24 1045 Koger, Dianna 03 Full Speed A 29.94 29.23 2
25 1925 Mann, Akira 03 Saints Track 28.24 29.35 4
26 276 Walker, Rashni 03 09-Unattache 29.61 1
27 903 Morton, Mikiah 03 Ebenezer A.M 29.24 29.73 7
28 2116 Cherry, Juliane 03 Vector Elite 27.74 29.86 5
29 1487 Cumberbatch, Sadie 03 Milwaukee Mu 28.94 29.93 7
30 1035 Dodson, Mayla 03 Full Speed A 30.01 4
31 1037 Emery, Alexis 03 Full Speed A 30.09 6
32 1912 Smith, Kayla 03 Run U Xpress 30.16 1
33 2083 Poawui, Alyssa 02 Usa-Ja 30.46 6
34 2286 Townsend, Trinity 02 Zephyrs Trac 27.74 31.97 2
35 2074 Gigger, Alana 03 Usa-Ja 32.24 34.15 4
36 1083 Terrell, India 02 Gadsden Burn 26.74 35.21 1
200 Meter Dash 13-14 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 25.69 3/8/2014 Dominique Jackson, 01-Velocity
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1831 Sales, Jordan 02 Revelation P 25.90 24.95R
2 2037 Perry, Mykala 02 Tnt Express 25.80 25.72
3 718 White, Brianna 02 Chelsea Grey 26.25 26.07
4 1299 Morant, Leena 02 Jaguar Track 26.55 26.48
5 1225 Smith, Brianna 02 Infinity Tra 26.65 26.72
400 Meter Dash 13-14 Division Girls
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 58.29 3/15/2015 Alahna Sabbakhan, Firebirds Tr
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2037 Perry, Mykala 02 Tnt Express 56.95 R 56.82q 2
2 1992 Brown, Brianna 03 Team Dynasty 57.38 R 57.67q 1
3 960 Rose, Michaela 03 Faith In Act 1:00.04 58.32q 3
4 1466 Vaughn, Ainsley 02 Metropolis-B 1:00.62 58.77q 5
5 1299 Morant, Leena 02 Jaguar Track 1:01.00 59.49q 1
6 1150 Brown, Ka'Mani 02 Harlem Child 1:00.76 1:00.54q 3
7 1156 Soumaoro, Kadija 02 Harlem Child 59.67 1:00.90 4
8 817 Smith, Alanna 03 Danbury Yout 1:00.87 1:01.47 4
9 718 White, Brianna 02 Chelsea Grey 1:01.41 1:01.87 2
10 2230 Pope, Jasmine 03 Willis/Camde 1:03.38 1:01.99 4
11 2084 Poulos, Maria 03 Usa-Ja 1:03.14 1:02.68 5
12 1440 Palmer, Adia 02 Metropolis T 1:02.61 1:02.82 4
13 2282 Barnes, Amaiya 02 Zephyrs Trac 1:00.14 1:03.56 5
14 1692 Collins, Marie 02 Prospect Par 1:03.06 1:03.59 3
15 3017 Wyatt, Jahmei 02 10-Unattache 1:02.90 1:04.13 5
16 564 Williams, Melia 03 Ann Arbor Tr 1:04.14 1:04.14 2
17 1786 Brown, Kierstyn 02 Pure Acceler 1:01.91 1:04.40 1
18 743 Poteat, Makyiah 02 chester chee 1:04.20 1:04.85 2
19 2138 Jackson, Danielle 03 Velocity Tra 1:03.37 1:05.08 3
20 2064 Taylor, Alyssa 03 University o 1:06.14 1:06.21 5
21 579 Snyder, Maya 02 Apex Track 1:07.82 1:06.51 5
22 560 Martin, Julia 03 Ann Arbor Tr 1:04.14 1:07.04 1
23 1108 Payton, Allison 03 Gjtc 1:05.14 1:08.43 1
24 903 Morton, Mikiah 03 Ebenezer A.M 1:10.14 1:09.97 3
25 2116 Cherry, Juliane 03 Vector Elite 1:10.14 1:10.89 4
26 1925 Mann, Akira 03 Saints Track 1:05.24 1:11.07 3
27 1028 Abraham, Kyla 03 Full Speed A 1:15.53 1:15.58 1
28 968 Campbell, Demya 03 Firebirds At 1:19.55 2
400 Meter Dash 13-14 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 58.29 3/15/2015 Alahna Sabbakhan, Firebirds Tr
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 2037 Perry, Mykala 02 Tnt Express 56.82 56.74R
2 960 Rose, Michaela 03 Faith In Act 58.32 56.76R
3 1466 Vaughn, Ainsley 02 Metropolis-B 58.77 59.33
4 1299 Morant, Leena 02 Jaguar Track 59.49 59.64
5 1150 Brown, Ka'Mani 02 Harlem Child 1:00.54 1:02.66
800 Meter Run 13-14 Division Girls
============================================================================
Sponsor: Assemblyman Michael Cusick
Record: R 2:16.98 3/9/2013 Gabrielle Wilkinson, Mt Airy TC
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 960 Rose, Michaela 03 Faith In Act 2:18.50 2:15.80R 2
2 113 Muccini, Sophia 02 MSIT 2:19.19 2:17.78 2
3 2055 Heskin, Lauryn 03 Tsc Track Cl 2:23.35 2:19.74 2
4 1710 Kenny, Aoife 02 Prospect Par 2:23.28 2:20.16 2
5 2003 Walker, Alyssa 02 Team Prefo 2:29.05 2:23.85 2
6 714 Cohen, Lily 02 Chelsea Grey 2:28.55 2:24.08 2
7 1440 Palmer, Adia 02 Metropolis T 2:26.36 2:24.69 2
8 75 White, Nyia 03 05-Unattache 2:33.52 2:25.52 1
9 1784 Blocker, Alyssa 02 Pure Acceler 2:30.55 2:26.08 2
10 3017 Wyatt, Jahmei 02 10-Unattache 2:29.80 2:28.60 2
11 1716 Nieves, Elyza 03 Prospect Par 2:28.79 2:29.26 2
12 1993 Samuels, Mckenzie 03 Team Dynasty 2:32.98 2:29.46 2
13 1522 Cruickshank, Olivi 02 New York Nov 2:28.53 2:30.45 2
14 1303 Williams, Morgan 02 Jaguar Track 2:33.21 2:31.38 1
15 575 Gerson, Jennifer 02 Apex Track 2:33.98 2:31.68 1
16 1293 Bush, Ashley 02 Jaguar Track 2:34.12 2:32.18 1
17 1150 Brown, Ka'Mani 02 Harlem Child 2:33.11 2:36.98 2
18 2064 Taylor, Alyssa 03 University o 2:40.00 2:41.10 1
19 1384 Gonzalez, Madelyn 03 McFarland Tr 2:42.00 2:42.38 1
20 1936 Schuerger, Carly 02 South Orange 2:38.00 2:42.42 1
21 882 Robinson, Daijah 02 District 9 2:40.00 2:43.45 1
22 903 Morton, Mikiah 03 Ebenezer A.M 2:50.00 2:52.57 1
23 292 Wild, Rosemary 02 10-Unattache 2:40.00 3:01.66 1
1500 Meter Run 13-14 Division Girls
============================================================================
Sponsor: Sage & Coombe architects
Record: R 4:47.89 3/10/2013 Gabrielle Wilkinson, Mt Airy TC
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 2055 Heskin, Lauryn 03 Tsc Track Cl 4:51.61 4:42.84R 2
2 113 Muccini, Sophia 02 MSIT 4:48.86 4:43.26R 2
3 333 Duffus, Zoe 02 16-Unattache 4:48.00 4:43.58R 2
4 1710 Kenny, Aoife 02 Prospect Par 5:08.15 4:54.87 2
5 313 Palisca, Jessica 03 12-Unattache 5:08.38 5:00.23 2
6 1127 Paige, Makayla 03 Greater Lowe 5:08.16 5:00.29 2
7 1716 Nieves, Elyza 03 Prospect Par 5:10.31 5:05.54 2
8 1238 Dinneen, Sierra 02 Island Expre 5:14.31 5:06.07 1
9 714 Cohen, Lily 02 Chelsea Grey 5:10.08 5:06.83 2
10 1789 Hoover, Eliza 03 Pure Acceler 5:05.51 5:06.98 2
11 1170 Walters, Amelia 03 Haverhill El 5:22.30 5:08.33 1
12 2003 Walker, Alyssa 02 Team Prefo 5:14.68 5:09.54 1
13 1993 Samuels, Mckenzie 03 Team Dynasty 5:13.88 5:12.29 2
14 1936 Schuerger, Carly 02 South Orange 5:16.00 5:14.21 1
15 1726 Yotov, Julianne 03 Prospect Par 5:19.94 5:15.20 1
16 1697 Doogan, Lucinda 02 Prospect Par 5:14.36 5:16.87 1
17 1303 Williams, Morgan 02 Jaguar Track 5:20.36 5:23.67 1
18 1937 Shadell, Savannah 02 South Orange 5:48.00 5:28.63 1
19 1384 Gonzalez, Madelyn 03 McFarland Tr 5:22.00 5:29.28 1
20 1163 Deroche, Gabby 02 Haverhill El 5:31.44 5:44.90 1
21 608 Myers, Perrin 02 Bethesda Tra 5:32.22 5:52.26 1
22 292 Wild, Rosemary 02 10-Unattache 5:14.00 5:59.66 1
3000 Meter Run 13-14 Division Girls
============================================================================
Sponsor: Hilton Garden Inn
Record: R 10:24.00 3/9/2013 Alexa King, Waxhaw TC
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 2055 Heskin, Lauryn 03 Tsc Track Cl 10:09.23 10:18.21R 2
2 371 Napier, Camille 03 25-Unattache 10:20.00 10:45.09 2
3 714 Cohen, Lily 02 Chelsea Grey 11:04.77 10:46.81 2
4 1726 Yotov, Julianne 03 Prospect Par 11:09.91 10:54.05 2
5 1238 Dinneen, Sierra 02 Island Expre 11:19.07 11:03.05 2
6 1936 Schuerger, Carly 02 South Orange 11:10.00 11:03.49 2
7 1789 Hoover, Eliza 03 Pure Acceler 11:15.01 11:08.27 2
8 1170 Walters, Amelia 03 Haverhill El 11:27.49 11:08.88 1
9 1240 Field, Lindsey 02 Island Expre 11:24.45 11:09.63 2
10 313 Palisca, Jessica 03 12-Unattache 10:58.44 11:20.33 2
11 1609 Comerford, Giavann 03 Ocean Breeze 11:26.45 11:23.18 2
12 1715 Mullen, Virginia 03 Prospect Par 11:37.95 11:25.02 1
13 1384 Gonzalez, Madelyn 03 McFarland Tr 11:30.00 11:31.56 1
14 481 Bordrick, Maya 02 Above Xpecta 11:33.53 11:42.73 1
15 230 Lounsbury, Allison 03 07-Unattache 11:44.45 11:42.83 1
16 1963 Hazen, Brenna 03 Tailwind 11:59.00 11:50.07 1
17 1705 James, Skye 03 Prospect Par 11:34.62 11:54.34 1
18 12 Goyette, Rose 03 02-Unattache 11:43.03 12:02.07 1
19 1937 Shadell, Savannah 02 South Orange 12:02.00 12:13.36 1
20 608 Myers, Perrin 02 Bethesda Tra 12:13.48 12:38.09 1
21 292 Wild, Rosemary 02 10-Unattache 13:11.00 13:32.15 1
55 Meter Hurdles 13-14 Division Girls
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Fresh Meadow Electrical Contractors, LLC
Record: R 8.41 3/9/2014 Emily Sloan, Unattache
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1465 Mathew, Anjoli 02 Metropolis-B 8.66 8.53q 2
2 1880 Edwards, Faith 02 Ruff Kutz 8.66 8.66q 1
3 1529 Graves, Stephanie 02 New York Nov 8.84 8.71q 3
4 1225 Smith, Brianna 02 Infinity Tra 8.69 8.76q 3
5 2071 Dunbar, Kaya-Rae 02 Usa-Ja 9.34 8.99q 1
6 788 Christie, Nia 03 Connecticut 9.01 9.01q 2
7 716 Marquez, Madelyn 02 Chelsea Grey 8.87 9.05q 1
8 1104 Cooper, Lindsay 02 Gjtc 9.14 9.15q 3
9 1530 Graves, Tiffany 02 New York Nov 9.08 9.30 1
10 2227 Hooker, Tierra 03 Willis/Camde 9.35 9.34 2
11 1108 Payton, Allison 03 Gjtc 9.80 9.37 2
12 1387 Chambers, Ziare 02 Medgar Evers 9.03 9.43 2
13 1324 Brown, Ja'Nay 02 Jersey Heat 9.36 9.46 2
14 1864 Thomas, A'Liyah 03 Roselle Rams 9.42 9.49 1
15 1912 Smith, Kayla 03 Run U Xpress 9.47 9.56 3
16 3023 Walker, Kambi 02 Tnt Express 9.61 9.58 1
17 1878 Chevannes, Jaelyn 02 Ruff Kutz 9.47 9.76 3
55 Meter Hurdles 13-14 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Fresh Meadow Electrical Contractors, LLC
Record: R 8.41 3/9/2014 Emily Sloan, Unattache
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1465 Mathew, Anjoli 02 Metropolis-B 8.53 8.33R
2 1880 Edwards, Faith 02 Ruff Kutz 8.66 8.58
3 1529 Graves, Stephanie 02 New York Nov 8.71 8.75
4 1225 Smith, Brianna 02 Infinity Tra 8.76 8.83
5 1104 Cooper, Lindsay 02 Gjtc 9.15 9.01
6 2071 Dunbar, Kaya-Rae 02 Usa-Ja 8.99 9.12
7 716 Marquez, Madelyn 02 Chelsea Grey 9.05 9.17
8 788 Christie, Nia 03 Connecticut 9.01 9.18
4x200 Meter Relay 13-14 Division Girls
============================================================================
Record: R 1:44.44 3/14/2015 Glenarden Track Club, Glenarden Tr
J Ofotan, L Harris, L Hall-Robinson, S Leonard
Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Infinity Track 'A' 1:49.23 1:45.22 3
1) 1218 Epps, Sabria 03 2) 1219 Furtick, Taliyah 02
3) 1225 Smith, Brianna 02 4) 1215 Abdus-Salaam, Zuri 03
2 Willis/Camden Pal 'A' 1:48.11 1:45.69 3
1) 2222 Davis, Zeyonna 03 2) 2230 Pope, Jasmine 03
3) 2229 Pope, Jade 03 4) 2236 Tucker, Ayanna 02
3 Metropolis-Brookline 'A' 1:48.98 1:47.27 3
1) 1461 Janes, Whitney 02 2) 1465 Mathew, Anjoli 02
3) 1466 Vaughn, Ainsley 02 4) 1463 Kennedy, Paige 02
4 Jaguar Track 'A' 1:50.26 1:48.07 3
1) 1298 Lee, Savannah 02 2) 1300 Robinson, Jordan 03
3) 1294 Gibson, Natalie 02 4) 1299 Morant, Leena 02
5 New York Novas TC 'A' 1:51.92 1:49.53 3
1) 1538 Lynch, Deana 02 2) 1529 Graves, Stephanie 02
3) 1530 Graves, Tiffany 02 4) 1553 Woolward, Joanne 02
6 Ruff Kutz 'A' 1:52.62 1:51.92 2
1) 1880 Edwards, Faith 02 2) 1878 Chevannes, Jaelyn 02
3) 1882 Jackson, Heaven 02 4) 1877 Chevannes, Chelsi 03
7 Full Speed Athletics 'A' 1:53.09 1
1) 1045 Koger, Dianna 03 2) 1046 Morgan, Nya 02
3) 1039 Harris, Noel 02 4) 1043 Johnson, Maya 03
8 Medgar Evers Cougars 'A' 1:51.91 1:54.54 3
1) 1390 Muhammad-Graham, Jasmin 02 2) 1388 Deshong, Sarena 02
3) 1389 Kellum, Krystal 03 4) 1386 Ayarza, Sarai 03
9 Prospect Park Youth Running 'A' 2:06.03 1:54.63 1
1) 1690 Bruno, Sophia 03 2) 1692 Collins, Marie 02
3) 1700 Falotico, Bella 02 4) 1720 Shiffman, Mika 03
10 Jaguar Track 'B' 1:56.71 1:55.97 2
1) 1295 Grace, Olivia 03 2) 1293 Bush, Ashley 02
3) 1303 Williams, Morgan 02 4) 1297 Jackson, Morgan 02
11 Five Points Runners 'A' 2:02.41 1:56.96 2
1) 992 Harris, Dashiel Tao 03 2) 1002 Wiltshire, Tess 03
3) 999 Stern, Liana 02 4) 1000 White, Skye 02
12 New York Novas TC 'B' 1:58.85 1:57.12 2
1) 1522 Cruickshank, Olivia 02 2) 1534 Jobe, Cianna 03
3) 1524 Dennis, Natalie 02 4) 1548 Pommells, Antonette 03
13 New York Novas TC 'C' 2:03.01 1:57.13 1
1) 1555 Wyche, Kimaree 03 2) 1541 Medley, Aleisha 03
3) 1551 Taveras, Tiffany 03 4) 1527 Gavin, Adriana 02
14 First State Destroyers 'A' 1:59.96 1:57.65 2
1) 974 Taylor, Kassidi 02 2) 972 Gore, Jayla 03
3) 973 Morris-Ward, Azariah 02 4) 969 Boyer, Ondrea 02
15 Pure Acceleration Track Club 'A' 1:53.80 2:00.82 2
1) 1784 Blocker, Alyssa 02 2) 1792 Webber, Tomi 02
3) 1788 Enemuo, Victoria 02 4) 1786 Brown, Kierstyn 02
4x400 Meter Relay 13-14 Division Girls
============================================================================
Record: R 4:00.38 3/15/2015 Firebirds Track Club, Firebirds Tr
A Sabbakhan, C Brown, K Lyles, S Kameka
Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Jaguar Track 'A' 4:18.53 4:07.04 3
1) 1298 Lee, Savannah 02 2) 1293 Bush, Ashley 02
3) 1303 Williams, Morgan 02 4) 1299 Morant, Leena 02
2 Willis/Camden Pal 'A' 4:13.31 4:07.62 3
1) 2222 Davis, Zeyonna 03 2) 2229 Pope, Jade 03
3) 2227 Hooker, Tierra 03 4) 2230 Pope, Jasmine 03
3 Prospect Park Youth Running 'A' 4:23.92 4:16.68 3
1) 1700 Falotico, Bella 02 2) 1692 Collins, Marie 02
3) 1716 Nieves, Elyza 03 4) 1690 Bruno, Sophia 03
4 Jaguar Track 'B' 4:34.67 4:20.05 2
1) 1295 Grace, Olivia 03 2) 1294 Gibson, Natalie 02
3) 1300 Robinson, Jordan 03 4) 1297 Jackson, Morgan 02
5 New York Novas TC 'A' 4:34.65 4:20.78 3
1) 1522 Cruickshank, Olivia 02 2) 1530 Graves, Tiffany 02
3) 1529 Graves, Stephanie 02 4) 1553 Woolward, Joanne 02
6 Ambler Olympic 'A' 4:46.10 4:21.78 2
1) 538 Ali-Orlena, Sojourna 03 2) 540 Callope, Brandi 02
3) 542 Dodoo, Safiya 02 4) 548 Price, Shelley 03
7 Medgar Evers Cougars 'A' 4:32.81 4:23.38 3
1) 1386 Ayarza, Sarai 03 2) 1388 Deshong, Sarena 02
3) 1390 Muhammad-Graham, Jasmin 02 4) 1389 Kellum, Krystal 03
8 Pure Acceleration Track Club 'A' 4:23.35 4:24.61 3
1) 1789 Hoover, Eliza 03 2) 1792 Webber, Tomi 02
3) 1784 Blocker, Alyssa 02 4) 1786 Brown, Kierstyn 02
9 Apex Track 'A' 4:37.75 4:26.69 2
1) 575 Gerson, Jennifer 02 2) 577 Nahom, Katie 02
3) 578 Reppert, Margaux 02 4) 579 Snyder, Maya 02
10 Prospect Park Youth Running 'B' 4:43.54 4:30.50 2
1) 1710 Kenny, Aoife 02 2) 1727 Zaslavsky Tang, Aniella 03
3) 1697 Doogan, Lucinda 02 4) 1703 Isip, Chloe 02
11 Full Speed Athletics 'A' 4:33.38 1
1) 1028 Abraham, Kyla 03 2) 1039 Harris, Noel 02
3) 1043 Johnson, Maya 03 4) 1037 Emery, Alexis 03
12 Ocean Breeze Wave Runners 'A' 4:47.51 4:34.21 2
1) 1609 Comerford, Giavanna 03 2) 1614 Williams, Alyse 03
3) 1612 Prentice, Jessica 03 4) 1608 Codoner, Madison 03
13 Island Express 'A' 4:43.73 4:36.67 2
1) 1238 Dinneen, Sierra 02 2) 1240 Field, Lindsey 02
3) 1242 Hernandez, Lauren 02 4) 1243 Hustead, Julia 03
14 Danbury Youth Track And Field 'A' 4:47.95 4:37.44 1
1) 819 Teixeira, Gabriella 03 2) 813 Mendez, Vivian 03
3) 807 Fox, Valerie 02 4) 817 Smith, Alanna 03
15 Prospect Park Youth Running 'C' 5:29.14 4:44.29 1
1) 1685 Beaton, Nyla 03 2) 1686 Bekoe, Kidada 03
3) 1696 Dixon, Amira 02 4) 1725 Williams, Trinice 03
16 Tsc Track Club 'A' 5:00.64 4:54.10 1
1) 2053 Chun, Caroline 03 2) 2054 Harnett, Rosemarie 02
3) 2051 Ashbahian, Michelle 03 4) 2052 Becker, Emilee 02
High Jump 13-14 Division Girls
===================================================================================
Record: R 1.66m 3/14/2015 My'khiyah Williams, Unattached NY
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 1225 Smith, Brianna 02 Infinity Tra 1.54m 1.67mR 5-05.75
2 1335 Munoz, Daniella 02 Kangaroo Tra 1.54m 1.55m 5-01.00
2 788 Christie, Nia 03 Connecticut 1.45m 1.55m 5-01.00
2 2227 Hooker, Tierra 03 Willis/Camde 1.54m 1.55m 5-01.00
5 1465 Mathew, Anjoli 02 Metropolis-B 1.50m J1.55m 5-01.00
6 2229 Pope, Jade 03 Willis/Camde 1.50m 1.50m 4-11.00
6 3023 Walker, Kambi 02 Tnt Express 1.45m 1.50m 4-11.00
8 1912 Smith, Kayla 03 Run U Xpress 1.52m 1.45m 4-09.00
9 2071 Dunbar, Kaya-Rae 02 Usa-Ja 1.52m J1.45m 4-09.00
9 1877 Chevannes, Chelsi 03 Ruff Kutz 1.29m J1.45m 4-09.00
9 959 Perry, Carol Ann 02 Eye Catchers 1.45m J1.45m 4-09.00
12 2236 Tucker, Ayanna 02 Willis/Camde 1.50m J1.45m 4-09.00
13 1043 Johnson, Maya 03 Full Speed A 1.32m 1.25m 4-01.25
-- 1039 Harris, Noel 02 Full Speed A 1.21m NH
-- 1037 Emery, Alexis 03 Full Speed A 1.27m NH
Pole Vault 13-14 Division Girls
===================================================================================
Record: R 3.40m 3/9/2013 Allyn Tyer, Pvc Payne Va
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 959 Perry, Carol Ann 02 Eye Catchers 2.29m 2.80m 9-02.25
2 1865 Watson, Michelle 02 Roselle Rams 1.99m 1.90m 6-02.75
Long Jump 13-14 Division Girls
===================================================================================
Record: R 5.91m 3/8/2014 Daloria Boone, 04-Baldwin J
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 788 Christie, Nia 03 Connecticut 4.69m 5.03m 16-06.00
2 2062 Annafi, Lovie 02 University o 5.28m 5.00m 16-05.00
3 1880 Edwards, Faith 02 Ruff Kutz 4.80m 4.88m 16-00.25
4 1219 Furtick, Taliyah 02 Infinity Tra 4.83m 4.86m 15-11.50
5 1220 Lee, Sasha 03 Infinity Tra 4.72m 4.79m 15-08.75
6 1324 Brown, Ja'Nay 02 Jersey Heat 4.57m 4.62m 15-02.00
7 1196 Cooper, Kamia 02 Hershey Blaz 4.43m 4.60m 15-01.25
8 1864 Thomas, A'Liyah 03 Roselle Rams 4.53m 4.54m 14-10.75
9 1193 Stapleton, Tess 03 Heads Up Run 4.78m 4.49m 14-08.75
10 2142 Leach, Shantae 02 Velocity Tra 4.27m 4.45m 14-07.25
11 933 Richards, Rachel 02 Envy Track C 4.02m 4.32m 14-02.25
11 1401 Hazel, Leniah 03 Metro Eagles 4.16m 4.32m 14-02.25
13 2071 Dunbar, Kaya-Rae 02 Usa-Ja 4.57m 4.30m 14-01.25
14 92 Dicker, Eugenie 03 MSIT 4.21m 4.21m 13-09.75
15 1912 Smith, Kayla 03 Run U Xpress 3.99m 13-01.25
16 99 Jackson, Grace 02 MSIT 3.81m 3.82m 12-06.50
17 1028 Abraham, Kyla 03 Full Speed A 4.44m 3.80m 12-05.75
18 1612 Prentice, Jessica 03 Ocean Breeze 3.89m 3.76m 12-04.00
19 2141 Kendall, Jacquelin 02 Velocity Tra 4.02m 3.69m 12-01.25
20 2083 Poawui, Alyssa 02 Usa-Ja 3.37m 11-00.75
Triple Jump 13-14 Division Girls
===================================================================================
Record: R 10.44m 3/15/2015 Aaliyah Robinson, Woodlawn Tra
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 1219 Furtick, Taliyah 02 Infinity Tra 10.02m 10.05m 32-11.75
2 16 Mullen, Kennedy 02 02-Unattache 9.37m 9.53m 31-03.25
3 258 Sechler, Kiana 02 08-Unattache 9.59m 9.51m 31-02.50
4 1878 Chevannes, Jaelyn 02 Ruff Kutz 9.18m 9.20m 30-02.25
5 743 Poteat, Makyiah 02 chester chee 9.39m 9.18m 30-01.50
6 1865 Watson, Michelle 02 Roselle Rams 9.37m 9.07m 29-09.25
7 1464 Lambright, Courtne 03 Metropolis-B 8.26m 8.57m 28-01.50
8 1015 Nicholas, Leann 03 Foundation T 8.53m 8.56m 28-01.00
9 1220 Lee, Sasha 03 Infinity Tra 9.37m 7.54m 24-09.00
Shot Put 13-14 Division Girls
===================================================================================
Sponsor: MF Athletic
Record: R 12.79m 3/10/2013 Kathleen Young, Unattached
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 372 Kirby, Christalee 02 26-Unattache 12.87m 13.94mR 45-09.00
2 404 Venglass, Abby 02 33-Unattache 12.75m 12.22m 40-01.25
3 834 Meitzenheimer, Dan 02 Dashers Trac 12.57m 11.95m 39-02.50
4 968 Campbell, Demya 03 Firebirds At 10.13m 10.37m 34-00.25
5 1491 Campbell, Alyssa 03 MySprintClub 10.00m 10.05m 32-11.75
6 105 Lindner, Kira 02 MSIT 10.16m 9.79m 32-01.50
7 906 Newell, D'Mia 02 Ebenezer A.M 10.66m 9.54m 31-03.75
8 289 Mahoney, Elizabeth 03 10-Unattache 7.62m 9.39m 30-09.75
9 126 Thomas, Brianna 02 MSIT 9.96m 9.28m 30-05.50
10 917 Telesco, Dominique 02 Eclipse Trac 9.37m 9.03m 29-07.50
11 2120 Powell, Nicole 02 Vector Elite 10.36m 9.00m 29-06.50
12 1327 Sterling, La'Miyya 02 Jersey Heat 8.61m 8.99m 29-06.00
13 1878 Chevannes, Jaelyn 02 Ruff Kutz 9.32m 8.77m 28-09.25
14 1224 Roberts, Ava 03 Infinity Tra 9.16m 8.70m 28-06.50
15 124 Sumpter, Sage 03 MSIT 9.34m 8.63m 28-03.75
16 1398 English, Troi 02 Metro Eagles 8.10m 8.46m 27-09.25
17 1035 Dodson, Mayla 03 Full Speed A 8.36m 27-05.25
18 1862 Jones, Alexis 02 Roselle Rams 8.45m 8.19m 26-10.50
19 1782 Gorriaran, Natasha 03 Providence C 8.07m 8.13m 26-08.25
20 1587 Mitchell, Deja 03 Notre Dame T 8.61m 8.12m 26-07.75
21 2224 Eure, Jeniyah 03 Willis/Camde 7.99m 8.02m 26-03.75
22 2296 Murray, Rafayah 02 Zodiacs 8.62m 7.72m 25-04.00
3000 Meter Race Walk 13-14 Division Girls
=========================================================================
Record: R 15:16.42 3/15/2015 Taylor Ewert, Southwest Oh
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 2213 Endy, Grace 03 Westfield Ar 15:28.98 16:12.43
2 745 Sabree, Zaheerah 03 chester chee 20:01.67 23:17.25
55 Meter Dash 15-16 Division Girls
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 7.15 3/13/2015 Najiya Cornish, Above Xpecta
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2121 Smith, Jaida 00 Vector Elite 7.27 7.19q 5
2 2234 Scott, Alivia 01 Willis/Camde 7.34 7.25q 4
3 1412 Wright, Iantha 00 Metro Eagles 7.24 7.33q 3
4 646 Nicely, Otavia 01 Bronx Tigers 7.54 7.41q 2
5 2166 Lewis, Kai 00 V-Tesse Trac 7.49 7.47q 2
6 1200 Givens, Taylor 00 Hershey Blaz 7.88 7.52q 1
7 641 Avila, Ruby 01 Bronx Tigers 7.54 7.53q 1
8 2143 Mathis, Nariah 01 Velocity Tra 7.74 7.54q 7
9 1370 Higgins, Ayanna 00 Long Island 7.20 7.55 7
10 226 Currie, Cynthia 01 07-Unattache 7.69 7.57 5
11 2199 Ford, Jade 01 Wee Sports 8.62 7.60 3
12 1887 Myers, Sophia 00 Ruff Kutz 7.54 7.61 6 7.601
13 1239 Douglas, Kayla 00 Island Expre 7.47 7.61 6 7.607
14 2069 Coates, Joy 00 Usa-Ja 7.84 7.62 4
15 1013 Hawkins, Kianna 01 Foundation T 8.00 7.65 3
16 1851 Singleton, Jayda 01 Rochester Ru 8.03 7.67 7
17 1505 Bazilio, Qunizel 01 New Horizon 7.83 7.75 5 7.742
18 392 Phillips, Israel 00 2c2w Athleti 7.78 7.75 7 7.743
19 400 Riker, Tanner 00 32-Unattache 7.76 6
20 1807 Gilliard, Victoria 00 Quiet Storm 7.77 6
21 391 Obichere, Chibugo 01 2c2w Athleti 7.87 7.78 2
22 853 Taylor, Zaire 00 Delaware Eli 7.99 7.85 4
23 1891 Scatliffe, Telicia 00 Ruff Kutz 8.02 7.86 7
24 1545 Ogunkoya, Abiola 01 New York Nov 7.80 7.87 3 7.864
25 1047 Perrin, Aliya 00 Full Speed A 7.87 7.87 2 7.868
26 1867 Wilson, Kangee 00 Roselle Rams 7.99 7.87 5 7.870
27 39 Berry, Lauren 00 03-Unattache 8.04 7.93 5
28 2134 Eargle, Jaelah 01 Velocity Tra 8.24 7.95 2
29 667 Poole, Isabella 01 Bucks County 8.32 7.99 6
30 1476 Sanders, J'Cree 00 Mhc Track Cl 7.74 8.03 3 8.024
31 666 Hickson, Lucy 01 Bucks County 8.52 8.03 7 8.029
32 1506 Joseph, Chinique 00 New Horizon 8.44 8.04 4
33 1844 Lowry, Briana 00 Rochester Ru 8.14 8.08 6
34 546 Moran, Sierra 01 Ambler Olymp 8.55 8.09 7
35 1839 Edwards, Sommer 00 Rochester Ru 8.24 8.12 1
36 2285 Hollie, Brianna 01 Zephyrs Trac 8.04 8.13 3
37 1816 McMillan, Yvonne 00 Quiet Storm 8.24 2
38 890 Senaphanh, Linda 01 Eagles Wings 8.44 8.35 5
39 1077 Crowley, Kailen 00 Gadsden Burn 8.55 2
40 1845 Maier, Victoria 00 Rochester Ru 9.04 8.75 5
41 2268 Basemera, Stacy 00 Young Gunz 9.49 1
42 1034 Burris, Summer 01 Full Speed A 9.23 9.67 4
43 527 Ellis, Amyre 01 Action Elite 20.07 1
55 Meter Dash 15-16 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 7.15 3/13/2015 Najiya Cornish, Above Xpecta
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 2121 Smith, Jaida 00 Vector Elite 7.19 7.21
2 2234 Scott, Alivia 01 Willis/Camde 7.25 7.24
3 1412 Wright, Iantha 00 Metro Eagles 7.33 7.28
4 1200 Givens, Taylor 00 Hershey Blaz 7.52 7.48
5 646 Nicely, Otavia 01 Bronx Tigers 7.41 7.50
6 2143 Mathis, Nariah 01 Velocity Tra 7.54 7.57
7 2166 Lewis, Kai 00 V-Tesse Trac 7.47 7.59
8 641 Avila, Ruby 01 Bronx Tigers 7.53 7.71
200 Meter Dash 15-16 Division Girls
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 24.71 3/12/2011 Nia Dorner, Pacific Unit
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2121 Smith, Jaida 00 Vector Elite 25.24 25.11q 12
2 1200 Givens, Taylor 00 Hershey Blaz 26.85 25.60q 1
3 1153 Dudley, Ifetayo 00 Harlem Child 24.24 26.16q 5
4 2205 Wimbley, Sasha 00 Wee Sports 26.24 26.21q 9
5 2234 Scott, Alivia 01 Willis/Camde 25.74 26.23q 10
6 646 Nicely, Otavia 01 Bronx Tigers 25.34 26.30q 9
7 2170 Williams, Raniah 00 V-Tesse Trac 25.74 26.50 2
8 111 Miller, Destiny 00 MSIT 26.69 26.57 5
9 2165 Lewis, Janaya 00 V-Tesse Trac 25.74 26.61 4
10 641 Avila, Ruby 01 Bronx Tigers 25.54 26.64 6
11 1239 Douglas, Kayla 00 Island Expre 24.48 26.65 1
12 544 Kwortnik, Natalie 01 Ambler Olymp 27.38 26.66 4
13 2203 Rogers, Serenity 01 Wee Sports 26.54 26.78 5
14 1652 Teglash, Stefani 01 Penfield Ath 26.23 26.82 2
15 900 Davis, Cameron 00 Ebenezer A.M 26.24 26.84 10
16 1158 Underwood, Neferti 01 Harlem Child 24.34 26.85 3
17 101 John, Shaiann 00 MSIT 27.77 26.87 8
18 2166 Lewis, Kai 00 V-Tesse Trac 26.24 26.90 6
19 1943 Henry, Jasmine 01 St. Luke Spi 27.54 27.00 2
20 1875 Cheatham, Maya 01 Ruff Kutz 27.30 27.09 7
21 2187 Philbert, Mia 00 Warriors TC 27.12 11
22 2143 Mathis, Nariah 01 Velocity Tra 26.74 27.13 11
23 392 Phillips, Israel 00 2c2w Athleti 26.34 27.16 1
24 2133 Core, Dylann 00 Velocity Tra 25.24 27.27 8
25 400 Riker, Tanner 00 32-Unattache 26.32 27.34 8
26 899 Costen, Victoria 00 Ebenezer A.M 27.74 27.50 6
27 2045 Collier, Mijah 00 Trenton Trac 26.24 27.52 12
28 391 Obichere, Chibugo 01 2c2w Athleti 26.51 27.58 3
29 527 Ellis, Amyre 01 Action Elite 27.66 8
30 2198 Ballard, Raygan 01 Wee Sports 27.76 27.70 12
31 1147 Wilson, Denai 01 Hall's Expre 25.54 27.88 7
32 1683 Antrum, Ladaysia 00 Prospect Par 26.24 27.92 7
33 1851 Singleton, Jayda 01 Rochester Ru 27.94 28.03 1
34 83 Amuzu, Melissa 01 MSIT 27.94 28.08 3 28.076
35 1891 Scatliffe, Telicia 00 Ruff Kutz 27.33 28.08 10 28.079
36 1867 Wilson, Kangee 00 Roselle Rams 27.74 28.22 7
37 667 Poole, Isabella 01 Bucks County 28.95 28.24 4
38 1842 Hill, Shanique 00 Rochester Ru 28.94 28.29 4
39 905 Newell, Dasia 01 Ebenezer A.M 26.74 28.44 3
40 1843 Hodgson, Rachael 00 Rochester Ru 28.24 28.46 11
41 679 Ward, Zeandrea 00 Capital City 28.32 28.57 12
42 1820 Richardson, Zibiah 01 Quiet Storm 27.38 28.67 2
43 2025 Welch, Ariella 00 The Camp 28.14 28.69 11
44 115 Newland, Tyiera 00 MSIT 28.46 28.72 6
45 226 Currie, Cynthia 01 07-Unattache 27.70 28.75 10
46 808 Gilbert, Greta 01 Danbury Yout 26.54 28.82 11
47 1047 Perrin, Aliya 00 Full Speed A 28.56 28.87 7
48 2134 Eargle, Jaelah 01 Velocity Tra 28.24 28.88 8
49 8 Black, Hannah 00 02-Unattache 27.54 28.92 4
50 546 Moran, Sierra 01 Ambler Olymp 29.81 28.93 10
51 1141 Blackheart, Jada 01 Hall's Expre 25.44 29.04 13
52 39 Berry, Lauren 00 03-Unattache 28.14 29.11 5
53 2199 Ford, Jade 01 Wee Sports 28.37 29.21 9
54 1528 Graves, Kuhdearah 01 New York Nov 28.64 29.26 10
55 103 Lewis Lee, Iyana 01 MSIT 27.74 29.36 13
56 291 Spivey, Jordan 00 10-Unattache 28.24 29.53 5
57 1400 Guerre, Kayla 00 Metro Eagles 26.24 29.72 13
58 1082 Price, Trinity 01 Gadsden Burn 30.66 29.86 13
59 800 Jacob, Mia 01 Damascus Sto 28.24 29.89 3
60 2285 Hollie, Brianna 01 Zephyrs Trac 27.24 30.62 6
61 715 Hashimoto, Ai 00 Chelsea Grey 29.24 30.86 2
62 890 Senaphanh, Linda 01 Eagles Wings 27.74 30.96 9
63 801 Venkataraman, Nish 00 Damascus Sto 30.24 31.12 7
64 2023 Mangano, Julianna 00 The Camp 31.40 1
65 2266 Bailey, Samantha 00 Young Gunz 28.24 31.54 1
66 1848 Mullen, Reilly 00 Rochester Ru 30.24 32.08 6
67 1845 Maier, Victoria 00 Rochester Ru 32.24 32.45 9
68 1034 Burris, Summer 01 Full Speed A 32.58 35.69 12
200 Meter Dash 15-16 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 24.71 3/12/2011 Nia Dorner, Pacific Unit
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 2121 Smith, Jaida 00 Vector Elite 25.11 24.93
2 2205 Wimbley, Sasha 00 Wee Sports 26.21 25.65
3 1200 Givens, Taylor 00 Hershey Blaz 25.60 25.67
4 2234 Scott, Alivia 01 Willis/Camde 26.23 25.99
5 1153 Dudley, Ifetayo 00 Harlem Child 26.16 26.11
6 646 Nicely, Otavia 01 Bronx Tigers 26.30 26.28
400 Meter Dash 15-16 Division Girls
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 58.24 3/11/2012 Brittny Ellis, Univ Of Chic
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2205 Wimbley, Sasha 00 Wee Sports 57.89 59.75q 6
2 898 Bradley, Antoinett 00 Ebenezer A.M 59.14 1:00.04q 5
3 544 Kwortnik, Natalie 01 Ambler Olymp 1:00.20 1:00.18q 5
4 1292 Bethea, Zarria 01 Jaguar Track 1:01.35 1:00.44q 6
5 2162 Goffe, Toshel 01 V-Tesse Trac 58.14 1:01.10q 1
6 2238 Whetstone, Shelby 01 Willis/Camde 1:01.54 1:01.48q 1
7 57 Sargeant, Sinead 00 04-Unattache 1:00.39 1:01.84 2
8 2168 Peart, Shawnakay 01 V-Tesse Trac 59.14 1:01.92 3
9 305 Ellis, Jayla 01 11-Unattache 1:00.14 1:02.21 4
10 1683 Antrum, Ladaysia 00 Prospect Par 1:01.14 1:02.41 1
11 8 Black, Hannah 00 02-Unattache 1:02.69 1:02.79 7
12 646 Nicely, Otavia 01 Bronx Tigers 59.25 1:02.80 7
13 1505 Bazilio, Qunizel 01 New Horizon 1:01.14 1:03.13 8
14 1203 Paynter, Maliyah 01 Hershey Blaz 1:00.23 1:03.32 3
15 1943 Henry, Jasmine 01 St. Luke Spi 1:01.64 1:03.58 8
16 1013 Hawkins, Kianna 01 Foundation T 1:03.73 1:03.65 2
17 2187 Philbert, Mia 00 Warriors TC 1:00.14 1:03.80 4
18 1842 Hill, Shanique 00 Rochester Ru 1:03.14 1:03.92 5
19 1153 Dudley, Ifetayo 00 Harlem Child 58.64 1:03.94 8
20 899 Costen, Victoria 00 Ebenezer A.M 1:02.14 1:03.98 2
21 2035 Hammond, Ja Nyeya 01 Tnt Express 1:02.14 1:04.22 3
22 1604 Crayton-Prioleau, 01 O H Elite 1:01.26 1:05.00 6
23 905 Newell, Dasia 01 Ebenezer A.M 1:04.14 1:05.26 1
24 1875 Cheatham, Maya 01 Ruff Kutz 1:03.14 1:05.60 7
25 2143 Mathis, Nariah 01 Velocity Tra 1:06.14 1:05.80 2
26 1843 Hodgson, Rachael 00 Rochester Ru 1:05.14 1:06.63 8
27 1885 McEachern, Victori 01 Ruff Kutz 1:04.14 1:06.83 6
28 2198 Ballard, Raygan 01 Wee Sports 1:04.14 1:07.28 1
29 131 Volny, Louvenca 01 MSIT 1:00.14 1:07.47 7
30 434 Cooper, Alexa 00 59-Unattache 1:02.64 1:07.79 5
31 1400 Guerre, Kayla 00 Metro Eagles 1:06.14 1:08.15 4
32 1144 Loto, Nicole 00 Hall's Expre 59.04 1:08.26 2
33 1325 Hayes, Jaziah 01 Jersey Heat 1:08.14 1:08.86 4
34 1532 Hartridge, Beatric 00 New York Nov 1:04.04 1:09.18 8
35 1881 Harrison, Jessica 00 Ruff Kutz 1:09.14 1:09.59 5
36 1082 Price, Trinity 01 Gadsden Burn 1:12.12 1:10.21 8
37 1886 Myers, Phoebe 01 Ruff Kutz 1:04.14 1:10.83 6
38 801 Venkataraman, Nish 00 Damascus Sto 1:10.14 1:11.51 2
39 715 Hashimoto, Ai 00 Chelsea Grey 1:09.14 1:11.64 3
40 291 Spivey, Jordan 00 10-Unattache 1:06.14 1:12.37 7
41 2266 Bailey, Samantha 00 Young Gunz 1:06.14 1:14.17 5
42 1326 Puryear, Anaiya 01 Jersey Heat 1:20.14 1:21.15 1
-- 890 Senaphanh, Linda 01 Eagles Wings 1:08.73 DNF 7
400 Meter Dash 15-16 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 58.24 3/11/2012 Brittny Ellis, Univ Of Chic
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 898 Bradley, Antoinett 00 Ebenezer A.M 1:00.04 58.30
2 2205 Wimbley, Sasha 00 Wee Sports 59.75 58.87
3 544 Kwortnik, Natalie 01 Ambler Olymp 1:00.18 59.46
4 1292 Bethea, Zarria 01 Jaguar Track 1:00.44 1:00.35
5 2162 Goffe, Toshel 01 V-Tesse Trac 1:01.10 1:00.96
6 2238 Whetstone, Shelby 01 Willis/Camde 1:01.48 1:01.33
800 Meter Run 15-16 Division Girls
============================================================================
Sponsor: Assemblyman Michael Cusick
Record: R 2:19.33 3/14/2015 Brooke Crookston, Unattached
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 109 Means, Shalah 00 MSIT 2:18.00 2:19.86 2
2 1442 Sanders, Shayla 00 Metropolis T 2:20.00 2:21.48 2
3 898 Bradley, Antoinett 00 Ebenezer A.M 2:20.00 2:25.17 2
4 57 Sargeant, Sinead 00 04-Unattache 2:26.00 2:25.39 2
5 1644 MacKenzie, Cameron 00 Penfield Ath 2:29.15 2:26.88 1
6 1143 Davis, Sade 00 Hall's Expre 2:17.00 2:27.29 2
7 1201 Line, Delaney 01 Hershey Blaz 2:30.40 2:27.32 2
8 1292 Bethea, Zarria 01 Jaguar Track 2:29.00 2:28.61 2
9 85 Barnes, Nykoya 01 MSIT 2:20.00 2:32.05 2
10 1604 Crayton-Prioleau, 01 O H Elite 2:29.00 2:33.69 2
11 1638 Angus, Marlee 01 Penfield Ath 2:32.85 2:34.00 1
12 8 Black, Hannah 00 02-Unattache 2:36.71 2:39.67 2
13 1646 Mantilla, Elena 01 Penfield Ath 2:32.21 2:41.24 2
14 449 Pulis, Jenna 00 59-Unattache 2:35.50 2:41.59 2
15 1577 Kennedy, Eve 00 New York Sta 2:37.00 2:41.74 1
16 1650 Sauter, Molly 01 Penfield Ath 2:39.18 2:45.58 1
17 1641 Cole, Isabella 01 Penfield Ath 2:36.10 2:46.19 1
18 808 Gilbert, Greta 01 Danbury Yout 2:42.00 2:47.21 1
19 441 Keane, Danielle 01 59-Unattache 2:40.00 2:48.28 1
20 88 Camara, Oumou 00 MSIT 2:48.00 2:49.04 1
21 381 Lewis, Samiya 01 288 Track Cl 2:46.00 2:49.23 1
22 1881 Harrison, Jessica 00 Ruff Kutz 2:48.00 2:49.42 1
23 1325 Hayes, Jaziah 01 Jersey Heat 2:45.00 2:50.99 1
24 1809 Horrobin, Tatyana 00 Quiet Storm 2:55.65 1
25 1326 Puryear, Anaiya 01 Jersey Heat 3:00.00 3:25.51 1
1500 Meter Run 15-16 Division Girls
============================================================================
Sponsor: Sage & Coombe architects
Record: R 4:48.02 3/11/2012 Samantha Staples, Elgin Sharks
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 323 Latour, Sarah 00 13-Unattache 4:44.98 4:47.64R 2
2 1442 Sanders, Shayla 00 Metropolis T 4:50.00 4:50.17 2
3 409 Bowen, Kate 01 38-Unattache 4:47.10 4:52.94 2
4 109 Means, Shalah 00 MSIT 4:52.00 4:54.29 2
5 116 Perez, Abigail 01 MSIT 4:56.00 4:54.40 2
6 1201 Line, Delaney 01 Hershey Blaz 5:09.00 5:03.10 1
7 227 Godish, Isabella 01 07-Unattache 5:11.00 5:03.49 1
8 50 Burrichter, Amanda 01 04-Unattache 5:15.09 5:07.69 1
9 2047 Willis, Tori 00 Triple Threa 5:02.00 5:08.42 2
10 1486 Miller, Raelynne 01 Millville Tr 5:08.00 5:10.19 2
11 2002 Quanz, Taeli 01 Team Prefo 5:14.00 5:10.51 1
12 108 McLean, Haley 01 MSIT 5:05.00 5:11.04 2
13 1940 Cole, Megan 01 Southeastern 5:17.00 5:11.36 1
14 120 Rodriguez, Madelyn 00 MSIT 5:12.00 5:15.16 1
15 107 McLean, Caitlin 01 MSIT 5:08.00 5:18.13 1
16 2024 Newgarden, Emma 00 The Camp 5:21.35 5:26.18 1
17 2021 Improta, Madison 01 The Camp 5:15.00 5:26.52 1
18 1577 Kennedy, Eve 00 New York Sta 5:29.00 5:45.07 1
19 381 Lewis, Samiya 01 288 Track Cl 6:00.00 5:56.74 1
3000 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Hilton Garden Inn
Record: R 10:14.68 3/8/2014 Gabrielle Wilkinson, 02-Mt Airy T
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 2047 Willis, Tori 00 Triple Threa 10:39.00 10:28.52
2 409 Bowen, Kate 01 38-Unattache 10:24.10 10:28.66
3 116 Perez, Abigail 01 MSIT 10:50.00 10:35.16
4 330 Clark, Rebecca 00 14-Unattache 10:07.32 10:38.45
5 1129 Blanks, Lauren 00 Growing Runn 10:37.55 10:52.94
6 951 Sadler, Giuliana 01 Excelsior Ru 10:45.24 11:00.69
7 1486 Miller, Raelynne 01 Millville Tr 11:10.50 11:04.82
8 50 Burrichter, Amanda 01 04-Unattache 11:10.89 11:05.50
9 120 Rodriguez, Madelyn 00 MSIT 12:10.00 11:20.38
10 1940 Cole, Megan 01 Southeastern 11:17.00 11:21.41
11 2002 Quanz, Taeli 01 Team Prefo 11:30.00 11:46.71
55 Meter Hurdles 15-16 Division Girls
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Fresh Meadow Electrical Contractors, LLC
Record: R 8.39 3/13/2011 Shamier Little, Unattached
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 549 Warren, Christina 01 Ambler Olymp 8.53 R 8.35q 1
2 2203 Rogers, Serenity 01 Wee Sports 9.73 8.52q 2
3 305 Ellis, Jayla 01 11-Unattache 9.14 8.69q 4
4 1887 Myers, Sophia 00 Ruff Kutz 8.43 8.76q 3
5 1847 Morrow, Amaya 00 Rochester Ru 9.15 9.05q 2
6 2045 Collier, Mijah 00 Trenton Trac 8.74 9.14q 2
7 1886 Myers, Phoebe 01 Ruff Kutz 9.24 9.24q 1
8 1885 McEachern, Victori 01 Ruff Kutz 9.32 9.39q 3
9 900 Davis, Cameron 00 Ebenezer A.M 9.04 9.57 4
10 348 Flynn, Mia 00 19-Unattache 9.34 9.75 3
11 2256 Robinson, Aaliyah 01 Woodlawn Tra 9.74 10.10 4
12 2134 Eargle, Jaelah 01 Velocity Tra 10.24 10.17 1
13 1400 Guerre, Kayla 00 Metro Eagles 10.62 10.18 1
14 2285 Hollie, Brianna 01 Zephyrs Trac 10.24 10.32 3
15 666 Hickson, Lucy 01 Bucks County 10.86 10.33 4
16 1109 Ross-Brown, Ja'Ell 00 Gjtc 10.74 10.41 4
17 800 Jacob, Mia 01 Damascus Sto 10.20 10.57 2
18 1079 Poe, CeDeJanique 01 Gadsden Burn 10.64 3
19 232 Sharp, Alainna 00 07-Unattache 10.74 10.80 2
20 1650 Sauter, Molly 01 Penfield Ath 10.48 10.89 3
21 1848 Mullen, Reilly 00 Rochester Ru 11.17 11.25 2
22 484 Dye, Aja Kiara 01 Above Xpecta 9.87 11.36 4
23 1604 Crayton-Prioleau, 01 O H Elite 9.56 11.71 1
55 Meter Hurdles 15-16 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Fresh Meadow Electrical Contractors, LLC
Record: R 8.39 3/13/2011 Shamier Little, Unattached
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 549 Warren, Christina 01 Ambler Olymp 8.35 8.41
2 305 Ellis, Jayla 01 11-Unattache 8.69 8.44
3 2203 Rogers, Serenity 01 Wee Sports 8.52 8.52
4 2045 Collier, Mijah 00 Trenton Trac 9.14 8.89
5 1847 Morrow, Amaya 00 Rochester Ru 9.05 8.91
6 1886 Myers, Phoebe 01 Ruff Kutz 9.24 9.14
7 1885 McEachern, Victori 01 Ruff Kutz 9.39 9.16
8 1887 Myers, Sophia 00 Ruff Kutz 8.76 9.59
High Jump 15-16 Division Girls
===================================================================================
Record: R 1.65m 3/10/2013 Janae Moffitt, Unattached
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 134 Williams, My'khiya 01 MSIT 1.62m 1.60m 5-03.00
2 42 Johnson, Sharde 00 03-Unattache 1.57m J1.60m 5-03.00
3 900 Davis, Cameron 00 Ebenezer A.M 1.52m 1.50m 4-11.00
4 1886 Myers, Phoebe 01 Ruff Kutz 1.52m J1.50m 4-11.00
5 1885 McEachern, Victori 01 Ruff Kutz 1.52m 1.45m 4-09.00
6 1109 Ross-Brown, Ja'Ell 00 Gjtc 1.46m 1.40m 4-07.00
7 808 Gilbert, Greta 01 Danbury Yout 1.37m J1.40m 4-07.00
8 905 Newell, Dasia 01 Ebenezer A.M 1.52m J1.40m 4-07.00
9 1881 Harrison, Jessica 00 Ruff Kutz 1.35m 4-05.00
10 1817 Munroe, Selena 00 Quiet Storm J1.35m 4-05.00
Pole Vault 15-16 Division Girls
===================================================================================
Record: R 3.50m 3/10/2012 Sarah Hall, Unattached
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 1840 Ellis, Erica 01 Rochester Ru 3.75m 3.50mR 11-05.75
2 1645 Maguire, Regan 00 Penfield Ath 3.04m 3.05m 10-00.00
2 77 Zavattaro, Lia 00 05-Unattache 2.89m 3.05m 10-00.00
4 1640 Angus, Sydney 00 Penfield Ath 2.59m 2.90m 9-06.25
5 1455 Dechantsreiter, An 01 Metropolis-B 2.75m 9-00.25
6 234 Young, Cristina 00 07-Unattache 3.04m 2.60m 8-06.25
7 39 Berry, Lauren 00 03-Unattache 2.45m J2.60m 8-06.25
8 435 Drinkwater, Violet 01 59-Unattache 2.43m 2.45m 8-00.50
Long Jump 15-16 Division Girls
===================================================================================
Record: R 5.77m 3/14/2015 Daloria Boone, Blue Lightning T
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 305 Ellis, Jayla 01 11-Unattache 5.18m 5.44m 17-10.25
2 1200 Givens, Taylor 00 Hershey Blaz 5.60m 5.43m 17-09.75
3 549 Warren, Christina 01 Ambler Olymp 5.41m 5.34m 17-06.25
4 1204 Simpson, Camryn 00 Hershey Blaz 5.05m 5.17m 16-11.50
5 1887 Myers, Sophia 00 Ruff Kutz 4.77m 5.05m 16-07.00
6 544 Kwortnik, Natalie 01 Ambler Olymp 4.95m J5.05m 16-07.00
7 1489 Robinson, Faith 01 Minnesota Sp 5.33m 5.01m 16-05.25
8 1013 Hawkins, Kianna 01 Foundation T 4.62m 4.85m 15-11.00
9 1886 Myers, Phoebe 01 Ruff Kutz 4.45m 4.74m 15-06.75
10 1875 Cheatham, Maya 01 Ruff Kutz 4.92m 4.69m 15-04.75
11 114 Nesvold, Lily 01 MSIT 4.92m J4.69m 15-04.75
12 666 Hickson, Lucy 01 Bucks County 4.43m 4.56m 14-11.50
13 1047 Perrin, Aliya 00 Full Speed A 4.74m 4.52m 14-10.00
14 1604 Crayton-Prioleau, 01 O H Elite 4.78m 4.39m 14-05.00
15 853 Taylor, Zaire 00 Delaware Eli 4.27m 14-00.25
16 83 Amuzu, Melissa 01 MSIT 4.29m 4.18m 13-08.75
17 800 Jacob, Mia 01 Damascus Sto 4.29m 4.12m 13-06.25
18 484 Dye, Aja Kiara 01 Above Xpecta 3.65m 4.07m 13-04.25
19 1881 Harrison, Jessica 00 Ruff Kutz 4.38m 4.05m 13-03.50
20 667 Poole, Isabella 01 Bucks County 4.10m 4.04m 13-03.25
21 1848 Mullen, Reilly 00 Rochester Ru 4.17m 3.93m 12-10.75
22 88 Camara, Oumou 00 MSIT 3.61m 11-10.25
23 1325 Hayes, Jaziah 01 Jersey Heat 3.89m 3.47m 11-04.75
Triple Jump 15-16 Division Girls
===================================================================================
Record: R 10.79m 3/9/2014 Deja Stevenson, 03-Baltimore
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 549 Warren, Christina 01 Ambler Olymp 11.27m 11.30mR 37-01.00
2 2256 Robinson, Aaliyah 01 Woodlawn Tra 10.21m 10.78m 35-04.50
3 1204 Simpson, Camryn 00 Hershey Blaz 10.11m 10.48m 34-04.75
4 348 Flynn, Mia 00 19-Unattache 10.21m 9.92m 32-06.50
5 527 Ellis, Amyre 01 Action Elite 9.78m 32-01.00
6 1013 Hawkins, Kianna 01 Foundation T 8.81m 9.60m 31-06.00
7 800 Jacob, Mia 01 Damascus Sto 9.96m 9.35m 30-08.25
8 232 Sharp, Alainna 00 07-Unattache 9.55m 9.16m 30-00.75
9 1891 Scatliffe, Telicia 00 Ruff Kutz 9.60m 8.86m 29-01.00
10 808 Gilbert, Greta 01 Danbury Yout 8.77m 8.78m 28-09.75
11 1821 Ukoponu, Ugo 00 Quiet Storm 8.72m 28-07.50
12 1047 Perrin, Aliya 00 Full Speed A 10.26m 8.20m 26-11.00
Shot Put 15-16 Division Girls
===================================================================================
Sponsor: MF Athletic
Record: R 12.78m 3/9/2014 Egypt Parker, 01-ECLIPSETr
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 321 Fraley, Veronica 00 13-Unattache 11.73m 11.86m 38-11.00
2 319 Beasley, Kayla 00 13-Unattache 12.61m 11.51m 37-09.25
3 2146 Websterrutledge, P 00 Velocity Tra 11.58m 11.28m 37-00.25
4 304 Allen, Lillia 01 11-Unattache 11.45m 10.80m 35-05.25
5 1151 Cisse, Mariam 01 Harlem Child 10.12m 9.89m 32-05.50
6 1250 Umrani-Sanders, Na 00 Island Expre 10.36m 9.41m 30-10.50
7 1249 O'Rourke, Erin 00 Island Expre 10.66m 9.18m 30-01.50
8 916 Shakwi, Sanaa 00 Eclipse Trac 9.54m 9.08m 29-09.50
9 2228 Hooker, Tiyanna 01 Willis/Camde 9.75m 8.86m 29-01.00
10 915 Rojas, Haleigh 01 Eclipse Trac 10.05m 8.19m 26-10.50
11 1944 Philpot, Dorian 00 St. Luke Spi 9.14m 7.79m 25-06.75
12 127 Thomas, Nieasia 01 MSIT 6.75m 7.47m 24-06.25
13 2268 Basemera, Stacy 00 Young Gunz 9.14m 6.23m 20-05.25
14 2178 Small, Trinity 01 V-Tesse Trac 5.79m 6.07m 19-11.00
15 1613 Vaserman, Sabella 01 Ocean Breeze 5.18m 5.51m 18-01.00
16 86 Barnes, Taylor 01 MSIT 6.54m 5.11m 16-09.25
17 1326 Puryear, Anaiya 01 Jersey Heat 5.53m 5.01m 16-05.25
Weight Throw 15-16 Division Girls
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 259 Slagus, Jessica 00 08-Unattache 14.15m 14.68m 48-02.00
2 14 Kelly, Annika 01 02-Unattache 14.12m 13.55m 44-05.50
3 18 Polando, Faith 00 02-Unattache 13.36m 13.26m 43-06.00
4 19 Polando, Sydney 01 02-Unattache 12.01m 12.66m 41-06.50
5 22 Santiago, Katherin 00 02-Unattache 10.36m 11.13m 36-06.25
6 1250 Umrani-Sanders, Na 00 Island Expre 10.97m 10.92m 35-10.00
7 9 Capanni, Micchelle 00 02-Unattache 9.14m 10.56m 34-07.75
8 11 Gomez, Ambar 01 02-Unattache 9.14m 9.87m 32-04.75
9 2031 Judge, Hannah 01 Throw 1 Deep 10.36m 9.06m 29-08.75
10 21 Rosales, Heidy 01 02-Unattache 8.83m 8.98m 29-05.50
11 1249 O'Rourke, Erin 00 Island Expre 9.14m 8.29m 27-02.50
12 916 Shakwi, Sanaa 00 Eclipse Trac 6.96m 8.01m 26-03.50
13 915 Rojas, Haleigh 01 Eclipse Trac 6.69m 7.55m 24-09.25
14 20 Rivas, Keila 01 02-Unattache 8.53m 6.89m 22-07.25
3000 Meter Race Walk 15-16 Division Girls
=========================================================================
Record: R 16:14.09 3/10/2013 Amberly Melendez, South Texas
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 130 Vayo, Lucy 01 MSIT 18:30.00 18:29.38
2 438 Guttilla, Nancy 00 59-Unattache 17:00.00 18:37.63
3 41 Frick, Lydia 01 03-Unattache 18:43.06
55 Meter Dash 17-18 Division Girls
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 7.14 3/15/2015 Janel Pate, Training Gro
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 483 Cornish, Najiya 99 Above Xpecta 7.36 R 7.02q 5
2 2278 Hamilton, Rebekah 97 Young Phenom 7.62 7.28q 4
3 322 Henderson, Taylor 98 13-Unattache 7.56 7.29q 5
4 2200 Harris, Pleasant 99 Wee Sports 8.19 7.40q 4
5 1478 Straker, Zuri 99 Mhc Track Cl 7.54 7.41q 3
6 1850 Randolph, Brianna 99 Rochester Ru 7.67 7.44q 6
7 1480 Wade, Sukanya 99 Mhc Track Cl 7.44 7.48q 2
8 1155 Magassouba, Mariam 99 Harlem Child 7.35 7.49q 4
9 1805 Fate, Ayanna 97 Quiet Storm 7.51 1
10 889 Lewis, Jia 99 Eagles Wings 7.64 7.53 1
11 1883 Johnson, Jessica 99 Ruff Kutz 7.70 7.54 3 7.531
12 235 Zhou, Alicia 98 07-Unattache 7.88 7.54 4 7.540
13 233 Spano, Danielle 99 07-Unattache 7.85 7.56 1
14 1884 Mcdonald, Briana 99 Ruff Kutz 8.00 7.57 6
15 95 Fabre, Christina 98 MSIT 7.53 7.60 6 7.592
16 52 Dimgba, Chima 99 04-Unattache 7.79 7.60 4 7.595
17 118 Prussia, Ashli 98 MSIT 7.72 7.61 3 7.608
18 1643 Frank, Abby 98 Penfield Ath 7.74 7.61 5 7.610
19 2075 Igwebuike, Preciou 98 Usa-Ja 7.54 7.63 3
20 2163 Jackson, Cheyenne 97 V-Tesse Trac 7.54 7.64 6
21 2183 Commissiong, Ashle 98 Warriors TC 7.64 7.67 4
22 489 Washington, Jasmin 99 Above Xpecta 8.14 7.70 4 7.693
22 1841 Femiano, Morgan 99 Rochester Ru 7.74 7.70 2 7.693
24 2169 Radix, Janay 98 V-Tesse Trac 7.54 7.71 2 7.709
25 2082 Osafo Dedey, Nicol 99 Usa-Ja 7.64 7.71 5 7.710
26 2270 Penda, Helnsarah 98 Young Gunz 7.73 7.77 6
27 349 Hunt, Haleigh 98 19-Unattache 7.94 7.79 2
28 1371 Lesane, Ayanna 99 Long Island 8.01 7.85 3 7.845
29 311 Allen, Shakirah 97 12-Unattache 8.07 7.85 3 7.848
30 1852 Spinks, Shana 99 Rochester Ru 8.14 7.85 5 7.850
30 888 Fleming, Chauntel 99 Eagles Wings 8.14 7.85 1 7.850
32 929 Richards, Ciera 98 Emerald City 7.86 1
33 2177 Mazin, Christina 98 V-Tesse Trac 7.84 7.89 1
34 2161 Douglas, Tatiana 98 V-Tesse Trac 7.64 7.90 1
35 2267 Bailey, Taylor 98 Young Gunz 8.09 7.93 6
36 1836 Barnes, Veronica 98 Rochester Ru 8.48 7.94 6
37 1889 Reynolds, Kara 98 Ruff Kutz 8.32 8.02 3 8.016
38 390 Gordon, Brianna 99 2c2w Athleti 7.94 8.02 5 8.017
39 1838 Cowley, Dana 97 Rochester Ru 8.30 8.05 6
40 1648 Poetker, Amanda 99 Penfield Ath 8.32 8.15 3
41 54 Jeffries, Nandi 99 04-Unattache 8.53 8.17 2
42 91 Deane, Kaia 99 MSIT 8.25 8.19 2
43 2269 Harris, Sydney 98 Young Gunz 8.24 8.21 5
44 918 Telesco, Victoria 98 Eclipse Trac 8.16 8.24 1
45 1396 Cobabe, Grace 99 Mercury Trac 8.14 8.45 2
55 Meter Dash 17-18 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 7.14 3/15/2015 Janel Pate, Training Gro
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 483 Cornish, Najiya 99 Above Xpecta 7.02 7.10R
2 2278 Hamilton, Rebekah 97 Young Phenom 7.28 7.38
3 322 Henderson, Taylor 98 13-Unattache 7.29 7.39
4 1478 Straker, Zuri 99 Mhc Track Cl 7.41 7.40
5 1850 Randolph, Brianna 99 Rochester Ru 7.44 7.47
6 1480 Wade, Sukanya 99 Mhc Track Cl 7.48 7.48
7 2200 Harris, Pleasant 99 Wee Sports 7.40 7.52
8 1155 Magassouba, Mariam 99 Harlem Child 7.49 7.55
200 Meter Dash 17-18 Division Girls
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 24.85 3/9/2014 Simone Glenn, 03-Glenarden
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2278 Hamilton, Rebekah 97 Young Phenom 25.55 25.84q 13
2 483 Cornish, Najiya 99 Above Xpecta 25.94 26.28q 9
3 322 Henderson, Taylor 98 13-Unattache 27.07 26.30q 1
4 908 White, Leah 98 Ebenezer A.M 25.74 26.32q 7 26.312
5 526 Berry, Teshaye 97 Action Elite 26.32q 10 26.318
6 1933 Whelan, Gracie 98 South Charlo 25.24 26.32q 2 26.320
7 1478 Straker, Zuri 99 Mhc Track Cl 25.84 26.43 8
8 233 Spano, Danielle 99 07-Unattache 25.95 26.46 12
9 1142 Brown, Naomi 99 Hall's Expre 25.64 26.50 1
10 1673 Miranda, Nioami 97 Polar Bears 25.96 26.51 12
11 2145 Watkins, Shanice 98 Velocity Tra 26.24 26.56 4 26.553
12 1805 Fate, Ayanna 97 Quiet Storm 26.56 5 26.556
13 2202 Mack, Maya 99 Wee Sports 27.48 26.75 2
14 2075 Igwebuike, Preciou 98 Usa-Ja 25.54 26.76 4
15 1850 Randolph, Brianna 99 Rochester Ru 27.24 26.85 1
16 1888 Pottinger, Janelle 99 Ruff Kutz 27.24 26.88 11
17 2009 Sebwe, Kel-Lisa 98 Team VA 25.24 26.89 10
18 118 Prussia, Ashli 98 MSIT 26.66 27.02 6
19 2144 Osei-Boateng, Mari 99 Velocity Tra 26.24 27.04 13 27.038
19 132 Welch, Isis 98 MSIT 26.84 27.04 10 27.038
21 1439 Morgan, Sabeena 98 Metropolis T 27.19 27.07 12
22 892 McKnight, Destiny 97 East Coast T 25.24 27.09 5
23 889 Lewis, Jia 99 Eagles Wings 25.44 27.22 11
24 2115 Ashford, Michaela 99 Vector Elite 26.24 27.23 1
25 53 Ferguson, Kiana 98 04-Unattache 26.64 27.25 5
26 846 Cruz, Sierra 97 Delaware Eli 27.47 27.26 6
27 2183 Commissiong, Ashle 98 Warriors TC 26.09 27.29 8
28 2186 Missigher, Princes 98 Warriors TC 26.99 27.32 4
29 784 Simon, Josephine 99 Connecticut 26.44 27.39 10
30 901 McAlllister, Sky 99 Ebenezer A.M 26.74 27.45 5
31 349 Hunt, Haleigh 98 19-Unattache 27.24 27.52 8
32 1507 Sumter-Cline, Kija 99 New Horizon 26.14 27.53 7
33 2189 Sterling, Habibka 98 Warriors TC 26.09 27.55 3
34 2082 Osafo Dedey, Nicol 99 Usa-Ja 27.24 27.56 13
35 1643 Frank, Abby 98 Penfield Ath 26.64 27.63 2
36 311 Allen, Shakirah 97 12-Unattache 27.65 6 27.642
37 1884 Mcdonald, Briana 99 Ruff Kutz 27.24 27.65 3 27.645
38 929 Richards, Ciera 98 Emerald City 27.67 2
39 56 Nelson, Anaujah 99 04-Unattache 28.74 27.75 9 27.742
40 1883 Johnson, Jessica 99 Ruff Kutz 28.24 27.75 7 27.749
41 490 Woods, Briyana 99 Above Xpecta 28.47 27.86 8
42 2016 Charles, Amanda 99 The Camp 27.13 27.98 7
43 2177 Mazin, Christina 98 V-Tesse Trac 25.74 28.00 3
44 93 Emanuel, Deneka 99 MSIT 27.63 28.04 11
45 1876 Chenault, Gabriell 99 Ruff Kutz 27.24 28.07 4
46 1890 Rowe, Naomi 99 Ruff Kutz 28.24 28.13 1
47 902 McMillon, Blessing 98 Ebenezer A.M 27.24 28.14 12
48 798 Del Borrello, Mina 99 Damascus Sto 27.14 28.16 8
49 1892 Wilson, Jillian 99 Ruff Kutz 27.49 28.21 5
50 439 Harrell, Chloe 99 59-Unattache 27.24 28.25 5
51 1994 Williams, Cameron 97 Team Dynasty 26.04 28.28 9
52 433 Buckley, Sarah 99 59-Unattache 27.14 28.33 9
53 489 Washington, Jasmin 99 Above Xpecta 27.98 28.35 13
54 2184 Edwards, Kendall 99 Warriors TC 28.41 13
55 888 Fleming, Chauntel 99 Eagles Wings 27.14 28.42 3
56 797 Ancalmo, Juliana 99 Damascus Sto 27.54 28.54 10
57 652 Yelity, Jakara 97 Bronx Tigers 27.24 28.60 9
58 1852 Spinks, Shana 99 Rochester Ru 27.24 28.64 7
59 1836 Barnes, Veronica 98 Rochester Ru 29.24 28.74 9
60 2204 Stewart, Aja 98 Wee Sports 28.28 28.82 3
61 1824 Woods, Yasmin 99 Quiet Storm 29.24 29.11 8
62 390 Gordon, Brianna 99 2c2w Athleti 27.36 29.27 6
63 1889 Reynolds, Kara 98 Ruff Kutz 29.24 29.39 3
64 60 Williams, Brianna 99 04-Unattache 32.24 29.40 1
65 918 Telesco, Victoria 98 Eclipse Trac 27.83 29.56 4
66 2269 Harris, Sydney 98 Young Gunz 27.24 29.61 10
67 2019 Gouda, Sarah 99 The Camp 28.96 29.64 12
68 136 Worrell, Shareese 98 MSIT 29.01 31.33 12
69 2063 Hancock, Jahlynn 98 University o 30.69 32.23 7
200 Meter Dash 17-18 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 24.85 3/9/2014 Simone Glenn, 03-Glenarden
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 483 Cornish, Najiya 99 Above Xpecta 26.28 24.90
2 2278 Hamilton, Rebekah 97 Young Phenom 25.84 25.44
3 322 Henderson, Taylor 98 13-Unattache 26.30 25.65
4 1933 Whelan, Gracie 98 South Charlo 26.32 26.06
5 526 Berry, Teshaye 97 Action Elite 26.32 26.19
6 908 White, Leah 98 Ebenezer A.M 26.32 26.34
400 Meter Dash 17-18 Division Girls
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 57.73 3/7/2014 Sharon Dorsey, Unattache
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 963 Perkins, Paris 98 Fast and Fur 55.63 R 57.28q 8
2 1933 Whelan, Gracie 98 South Charlo 58.14 59.00q 3
3 1873 Thompson, Jennifer 98 Rss Athletic 58.22 59.40q 5
4 322 Henderson, Taylor 98 13-Unattache 59.29 59.63q 4
5 908 White, Leah 98 Ebenezer A.M 58.14 59.89q 9
6 1673 Miranda, Nioami 97 Polar Bears 57.95 1:00.98q 2
7 2075 Igwebuike, Preciou 98 Usa-Ja 58.44 1:01.05 4
8 1879 Dumpson, Mya 99 Ruff Kutz 59.38 1:01.05 5
9 2067 Badrian, Kyra 99 Usa-Ja 1:00.14 1:01.21 10
10 1142 Brown, Naomi 99 Hall's Expre 57.64 1:01.81 10
11 526 Berry, Teshaye 97 Action Elite 1:01.84 9
12 2189 Sterling, Habibka 98 Warriors TC 58.14 1:02.04 6
13 233 Spano, Danielle 99 07-Unattache 1:00.97 1:02.05 3
14 2278 Hamilton, Rebekah 97 Young Phenom 1:00.94 1:02.56 2
15 2167 Moore, Danielle 99 V-Tesse Trac 1:00.14 1:02.81 2
16 433 Buckley, Sarah 99 59-Unattache 1:00.14 1:03.01 8
17 431 Antonucci, Rachel 99 59-Unattache 1:01.14 1:03.05 6
18 487 Mobley, Isabel 98 Above Xpecta 1:03.84 1:03.11 10
19 2183 Commissiong, Ashle 98 Warriors TC 58.99 1:03.43 1
20 2201 Johnson, Destiny 99 Wee Sports 1:00.14 1:03.73 8
21 901 McAlllister, Sky 99 Ebenezer A.M 1:04.14 1:04.02 8
22 892 McKnight, Destiny 97 East Coast T 1:00.14 1:04.08 7
23 798 Del Borrello, Mina 99 Damascus Sto 1:00.14 1:04.18 10
24 1888 Pottinger, Janelle 99 Ruff Kutz 1:01.14 1:04.28 5
24 311 Allen, Shakirah 97 12-Unattache 1:04.28 2
26 1507 Sumter-Cline, Kija 99 New Horizon 59.64 1:04.31 9
27 1876 Chenault, Gabriell 99 Ruff Kutz 1:01.14 1:04.36 4
28 975 Thornton, Ariona 99 First State 1:04.83 1:04.46 10
29 797 Ancalmo, Juliana 99 Damascus Sto 1:02.14 1:05.12 4
30 1874 Bryan, Lakeisha 99 Ruff Kutz 1:01.14 1:05.17 1
31 1439 Morgan, Sabeena 98 Metropolis T 1:02.64 1:05.42 6
32 490 Woods, Briyana 99 Above Xpecta 1:06.14 1:05.42 5
33 929 Richards, Ciera 98 Emerald City 1:05.57 10
34 888 Fleming, Chauntel 99 Eagles Wings 1:04.32 1:05.98 8
35 902 McMillon, Blessing 98 Ebenezer A.M 1:05.14 1:06.03 2
36 56 Nelson, Anaujah 99 04-Unattache 1:00.04 1:06.04 6
37 2016 Charles, Amanda 99 The Camp 1:04.46 1:06.32 7
38 907 Ross, Brianna 99 Ebenezer A.M 1:06.14 1:06.33 4
39 1994 Williams, Cameron 97 Team Dynasty 1:00.04 1:06.34 3
40 912 Foster-Daniels, Ma 99 Eclipse Trac 1:02.14 1:06.80 1
41 2184 Edwards, Kendall 99 Warriors TC 1:01.14 1:06.89 9
42 2177 Mazin, Christina 98 V-Tesse Trac 1:00.14 1:07.22 7
43 1410 Taylor, Natalia 99 Metro Eagles 1:05.68 1:08.08 9
44 489 Washington, Jasmin 99 Above Xpecta 1:04.14 1:08.75 7
45 1810 Hunt, Sandra 99 Quiet Storm 1:05.14 1:09.07 6
46 2204 Stewart, Aja 98 Wee Sports 1:15.14 1:09.69 5
47 652 Yelity, Jakara 97 Bronx Tigers 1:02.14 1:09.88 9
48 1824 Woods, Yasmin 99 Quiet Storm 1:03.14 1:10.35 2
49 1889 Reynolds, Kara 98 Ruff Kutz 1:09.14 1:10.50 1
50 2017 Connolly, Briana 98 The Camp 1:09.34 1:11.39 1
51 1834 Alloco, Taylor 99 Rochester Ru 1:02.72 1:12.61 3
52 2063 Hancock, Jahlynn 98 University o 1:11.26 1:16.61 4
53 100 Jenkins, Imani 01 MSIT 1:19.26 1
-- 2270 Penda, Helnsarah 98 Young Gunz 1:02.14 DNF 5
400 Meter Dash 17-18 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 57.73 3/7/2014 Sharon Dorsey, Unattache
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 963 Perkins, Paris 98 Fast and Fur 57.28 56.64R
2 1933 Whelan, Gracie 98 South Charlo 59.00 58.11
3 1873 Thompson, Jennifer 98 Rss Athletic 59.40 58.40
4 1673 Miranda, Nioami 97 Polar Bears 1:00.98 58.85
5 908 White, Leah 98 Ebenezer A.M 59.89 59.99
6 322 Henderson, Taylor 98 13-Unattache 59.63 1:03.45
800 Meter Run 17-18 Division Girls
============================================================================
Sponsor: Assemblyman Michael Cusick
Record: R 2:17.52 3/8/2014 Sidney Hayes, McDonough
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 356 Bartlett, Brynn 98 20-Unattache 2:19.75 2:20.79 2
2 2078 Kass, Yasmine 99 Usa-Ja 2:25.00 2:21.06 1
3 3010 Cadet, Rebecca 98 Quiet Storm 2:20.00 2:22.53 2
4 2067 Badrian, Kyra 99 Usa-Ja 2:27.00 2:23.72 2
5 1834 Alloco, Taylor 99 Rochester Ru 2:20.97 2:24.76 2
6 1879 Dumpson, Mya 99 Ruff Kutz 2:22.00 2:25.26 2
7 94 Esinsinade, Oluwat 98 MSIT 2:24.00 2:27.85 1
8 2164 James, Tyesha 98 V-Tesse Trac 2:19.00 2:29.16 2
9 487 Mobley, Isabel 98 Above Xpecta 2:32.00 2:29.48 1
10 445 Matthews, Nakai 98 59-Unattache 2:18.00 2:29.71 2
11 799 Delaplaine, Heathe 99 Damascus Sto 2:26.00 2:30.54 1
12 777 Baptiste, Terri 97 Club44 2:22.50 2:30.96 2
13 1991 Broderick, Brittan 99 Team Dynasty 2:27.00 2:31.12 1
14 87 Boyce, Yoland 99 Unattached 2:22.00 2:31.47 2
15 1639 Angus, McKenzie 98 Penfield Ath 2:29.88 2:34.39 1
16 2188 Sennon, Keana 99 Warriors TC 2:28.00 2:34.65 2
17 912 Foster-Daniels, Ma 99 Eclipse Trac 2:25.00 2:36.17 2
18 1874 Bryan, Lakeisha 99 Ruff Kutz 2:29.00 2:36.18 2
19 1518 Birch, Kiara 99 New York Nov 2:30.10 2:37.12 1
20 2018 Elder, Alexandra 98 The Camp 2:35.00 2:37.35 1
21 119 Ptacek, Anya 97 MSIT 2:40.00 2:38.40 1
22 846 Cruz, Sierra 97 Delaware Eli 2:45.00 2:40.28 1
23 907 Ross, Brianna 99 Ebenezer A.M 2:35.00 2:42.17 1
24 1642 Daughton, Sage 98 Penfield Ath 2:42.12 2:46.03 1
25 344 Gumbita, Miranda 97 18-Unattache 2:28.00 2:48.41 2
26 2022 Mangano, Juliana 98 The Camp 2:35.00 2:52.85 1
1500 Meter Run 17-18 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Sage & Coombe architects
Record: R 4:59.96 3/15/2015 Ashton Dunkley, Unattached Mid
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 55 Neamtu, Natalie 99 04-Unattache 4:44.54 4:45.89R
2 2078 Kass, Yasmine 99 Usa-Ja 5:00.00 4:50.04R
3 51 Cole, Elsa 99 04-Unattache 4:47.87 4:50.54R
4 539 Antoni, Maria 98 Ambler Olymp 5:09.03 5:04.13
5 260 Slate, Grace 99 08-Unattache 5:11.14 5:05.50
6 432 Bazan, Stephanie 98 59-Unattache 4:59.00 5:05.66
7 436 Feurtado, Erika 99 59-Unattache 5:06.30 5:05.69
8 104 Liell, Vivian 98 MSIT 5:04.00 5:07.03
9 445 Matthews, Nakai 98 59-Unattache 5:08.00 5:11.77
10 1410 Taylor, Natalia 99 Metro Eagles 5:31.03 5:16.88
11 2188 Sennon, Keana 99 Warriors TC 5:15.00 5:17.42
12 777 Baptiste, Terri 97 Club44 4:57.50 5:18.13
13 87 Boyce, Yoland 99 Unattached 5:15.00 5:28.65
14 1152 Davis, Xaire 97 Harlem Child 5:25.00 5:37.73
15 344 Gumbita, Miranda 97 18-Unattache 5:11.00 5:39.35
16 447 McWilliams, Kaitli 99 59-Unattache 5:45.00 5:55.73
17 1701 Gaughran-Bedell, A 99 Prospect Par 6:13.83
3000 Meter Run 17-18 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Hilton Garden Inn
Record: R 10:11.03 3/14/2015 Ciara Donohue, Unattached
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 51 Cole, Elsa 99 04-Unattache 10:28.24 10:28.68
2 1130 Savedge, Delaney 98 Growing Runn 10:13.50 10:30.66
3 104 Liell, Vivian 98 MSIT 10:44.00 10:49.72
4 117 Perez-bossut, Eliz 98 MSIT 10:49.00 11:05.09
5 539 Antoni, Maria 98 Ambler Olymp 10:57.88 11:10.60
6 1246 Melian, Amanda 98 Island Expre 10:30.00 11:45.00
7 13 Kay, Alexandra 98 02-Unattache 11:43.00 11:54.47
8 344 Gumbita, Miranda 97 18-Unattache 11:10.00 12:29.50
55 Meter Hurdles 17-18 Division Girls
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Fresh Meadow Electrical Contractors, LLC
Record: R 8.12 3/9/2014 Sierra Brabham Lawrence, Pennsyvania HS
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 892 McKnight, Destiny 97 East Coast T 8.44 8.59q 1
2 132 Welch, Isis 98 MSIT 8.43 8.61q 2
3 52 Dimgba, Chima 99 04-Unattache 8.72 8.79q 1
4 2270 Penda, Helnsarah 98 Young Gunz 8.68 8.80q 3
5 1879 Dumpson, Mya 99 Ruff Kutz 8.86q 1
6 1991 Broderick, Brittan 99 Team Dynasty 9.02q 3
7 784 Simon, Josephine 99 Connecticut 9.28 9.33q 3
8 2161 Douglas, Tatiana 98 V-Tesse Trac 8.74 9.37q 2
9 76 Wu, Emily 98 05-Unattache 9.45 9.44 1
10 1833 Alexander, Ayanah 98 Rochester Ru 9.48 9.53 2
11 1396 Cobabe, Grace 99 Mercury Trac 9.74 9.55 2
12 1846 Morrow, Alana 98 Rochester Ru 8.71 10.03 3
13 596 LaPlante, Emily 99 Averill Park 9.80 11.02 1
-- 3012 White, Nyla 98 Quiet Storm DQ 3
-- 311 Allen, Shakirah 97 12-Unattache 8.90 DQ 1
55 Meter Hurdles 17-18 Division Girls
=========================================================================
Sponsor: Fresh Meadow Electrical Contractors, LLC
Record: R 8.12 3/9/2014 Sierra Brabham Lawrence, Pennsyvania HS
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 892 McKnight, Destiny 97 East Coast T 8.59 8.45
2 132 Welch, Isis 98 MSIT 8.61 8.47
3 2270 Penda, Helnsarah 98 Young Gunz 8.80 8.61
4 52 Dimgba, Chima 99 04-Unattache 8.79 8.77
5 1879 Dumpson, Mya 99 Ruff Kutz 8.86 8.84
6 1991 Broderick, Brittan 99 Team Dynasty 9.02 9.18
7 784 Simon, Josephine 99 Connecticut 9.33 9.24
High Jump 17-18 Division Girls
===================================================================================
Record: R 1.74m 3/15/2015 Janae Moffitt, Unattached
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 442 Kelly Jr, Keira 98 59-Unattache 1.67m 1.60m 5-03.00
2 444 Martin, Jessica 98 59-Unattache 1.64m J1.60m 5-03.00
3 347 Allen, Paige 99 19-Unattache 1.57m J1.60m 5-03.00
4 59 Stokes, Gwen 98 04-Unattache 1.57m 1.55m 5-01.00
5 1888 Pottinger, Janelle 99 Ruff Kutz 1.52m J1.55m 5-01.00
5 448 Pollock, Kayla 98 59-Unattache 1.57m J1.55m 5-01.00
7 1890 Rowe, Naomi 99 Ruff Kutz 1.52m J1.55m 5-01.00
8 1106 Grealis, Annelle 98 Gjtc 1.57m 1.50m 4-11.00
9 596 LaPlante, Emily 99 Averill Park 1.49m J1.50m 4-11.00
10 2186 Missigher, Princes 98 Warriors TC 1.52m J1.50m 4-11.00
11 1803 Bruton, Jasmine 98 Quiet Storm 1.47m 1.45m 4-09.00
12 783 Ganshaw, Sara 99 Connecticut 1.25m 1.40m 4-07.00
-- 798 Del Borrello, Mina 99 Damascus Sto 1.37m NH
-- 58 Stokes, Claire 99 04-Unattache 1.52m NH
Pole Vault 17-18 Division Girls
===================================================================================
Record: R 3.80m 3/10/2012 Brittany Hull, Unattached
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 1338 McDonald, Alina 97 Kmr Athletic 4.12m 4.15mR 13-07.25
2 74 Seegert, Katie 98 05-Unattache 3.35m 3.25m 10-08.00
3 2006 Jefferson, Elizabe 99 Team VA 2.89m 3.10m 10-02.00
4 2009 Sebwe, Kel-Lisa 98 Team VA 2.74m 2.95m 9-08.00
5 235 Zhou, Alicia 98 07-Unattache 3.04m J2.95m 9-08.00
6 2008 Pribitkin, Yvette- 97 Team VA 3.04m J2.95m 9-08.00
7 1647 Mitchell, Elenie 99 Penfield Ath 2.28m 2.50m 8-02.50
7 1247 Ng, Jody 99 Island Expre 2.74m 2.50m 8-02.50
9 1876 Chenault, Gabriell 99 Ruff Kutz 2.43m J2.50m 8-02.50
-- 2010 Singer, Hannah 98 Team VA 2.43m NH
-- 2007 Knerr, Courtney 98 Team VA 2.43m NH
Long Jump 17-18 Division Girls
===================================================================================
Record: R 5.64m 3/9/2013 Natalia Hinton, Essex County
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 2200 Harris, Pleasant 99 Wee Sports 5.48m 5.44m 17-10.25
2 340 Cousins, Tanea 97 17-Unattache 5.41m 5.37m 17-07.50
3 49 Barclay, Dasia 98 04-Unattache 5.43m 5.22m 17-01.50
4 331 Udoumana, Imani 99 15-Unattache 5.53m 5.21m 17-01.25
5 1890 Rowe, Naomi 99 Ruff Kutz 4.72m 5.16m 16-11.25
6 1841 Femiano, Morgan 99 Rochester Ru 5.21m 5.08m 16-08.00
7 1837 Binter, Makayla 98 Rochester Ru 5.26m 5.06m 16-07.25
8 1872 Frazier, Antonia 99 Rss Athletic 4.99m 4.88m 16-00.25
9 1852 Spinks, Shana 99 Rochester Ru 5.48m 4.86m 15-11.50
10 53 Ferguson, Kiana 98 04-Unattache 5.18m 4.79m 15-08.75
11 60 Williams, Brianna 99 04-Unattache 5.18m 4.69m 15-04.75
12 1106 Grealis, Annelle 98 Gjtc 4.87m 4.59m 15-00.75
13 439 Harrell, Chloe 99 59-Unattache 5.13m 4.55m 14-11.25
14 2267 Bailey, Taylor 98 Young Gunz 4.53m 14-10.50
15 3012 White, Nyla 98 Quiet Storm J4.53m 14-10.50
16 2186 Missigher, Princes 98 Warriors TC 5.18m 4.52m 14-10.00
17 596 LaPlante, Emily 99 Averill Park 4.57m 4.47m 14-08.00
18 642 Dawson, Nicole 98 Bronx Tigers 5.13m J4.47m 14-08.00
19 40 Ding, Tiffany 99 03-Unattache 5.02m 4.44m 14-07.00
20 97 Harris, Aolani 99 MSIT 5.53m J4.44m 14-07.00
21 1396 Cobabe, Grace 99 Mercury Trac 4.26m 4.41m 14-05.75
22 1838 Cowley, Dana 97 Rochester Ru 4.85m 4.38m 14-04.50
23 1479 Swinnie, Jailen 99 Mhc Track Cl 4.26m 4.36m 14-03.75
24 1802 Arumemi, Dawn 97 Quiet Storm 4.34m 14-03.00
25 48 Alston, Elaina 99 04-Unattache 4.88m 4.24m 13-11.00
26 1648 Poetker, Amanda 99 Penfield Ath 4.33m 4.06m 13-04.00
27 1651 Soule, Alix 98 Penfield Ath 4.48m 3.83m 12-06.75
-- 2115 Ashford, Michaela 99 Vector Elite 5.19m FOUL
Triple Jump 17-18 Division Girls
===================================================================================
Record: R 11.42m 3/11/2012 Aliyah Harmon, Unattached
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 290 Robertson, Keila 98 10-Unattache 11.73m 11.25m 36-11.00
2 340 Cousins, Tanea 97 17-Unattache 10.97m 11.23m 36-10.25
3 802 Woode, Denise 98 Damascus Sto 11.28m 11.17m 36-07.75
4 331 Udoumana, Imani 99 15-Unattache 11.12m 10.97m 36-00.00
5 1048 Sabharwal, Izabell 99 Full Speed A 10.87m 10.78m 35-04.50
6 49 Barclay, Dasia 98 04-Unattache 11.09m 10.70m 35-01.25
7 642 Dawson, Nicole 98 Bronx Tigers 11.22m 10.35m 33-11.50
8 40 Ding, Tiffany 99 03-Unattache 10.28m 9.93m 32-07.00
9 433 Buckley, Sarah 99 59-Unattache 10.26m 9.66m 31-08.50
10 596 LaPlante, Emily 99 Averill Park 9.75m 9.55m 31-04.00
11 48 Alston, Elaina 99 04-Unattache 10.97m 9.51m 31-02.50
12 1802 Arumemi, Dawn 97 Quiet Storm 9.46m 31-00.50
13 1833 Alexander, Ayanah 98 Rochester Ru 10.43m 9.18m 30-01.50
14 54 Jeffries, Nandi 99 04-Unattache 8.94m 8.87m 29-01.25
Shot Put 17-18 Division Girls
===================================================================================
Sponsor: MF Athletic
Record: R 13.50m 3/10/2013 Carrie Wasdyke, Thrower Nati
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 914 Parker, Egypt 98 Eclipse Trac 15.24m 13.93mR 45-08.50
2 324 Murph, Courtney 99 13-Unattache 10.69m 35-01.00
3 228 Gyles, Antoinette 99 07-Unattache 11.63m 10.64m 34-11.00
4 437 Filosa, Helenann 98 59-Unattache 10.56m 10.23m 33-06.75
5 1872 Frazier, Antonia 99 Rss Athletic 10.00m 10.10m 33-01.75
6 835 Meitzenheimer, Dan 97 Dashers Trac 12.57m 10.05m 32-11.75
7 971 Burson, Traunasha 99 First State 10.05m 9.93m 32-07.00
8 1942 Harriott, Emani 99 St. Luke Spi 9.90m 9.48m 31-01.25
9 1518 Birch, Kiara 99 New York Nov 10.26m 9.47m 31-01.00
10 3019 Thomas, Elyssa 99 Notre Dame T 9.25m 30-04.25
11 1804 Chisolm, Laeuna 99 Quiet Storm 9.14m 30-00.00
12 1674 Philip, Caeley 98 Polar Bears 9.39m 8.72m 28-07.50
13 129 Thomas, Yazmine 99 MSIT 8.68m 28-05.75
14 1819 Patton, Anayah 99 Quiet Storm 8.42m 27-07.50
15 1441 Powell, Cathi Ann 98 Metropolis T 9.44m 8.38m 27-06.00
16 257 Ryan, Jamie 99 08-Unattache 9.06m 8.18m 26-10.00
17 2185 McKenzie, Crystal 98 Warriors TC 8.53m 7.58m 24-10.50
18 482 Bordrick, Sicily 99 Above Xpecta 6.95m 6.78m 22-03.00
Weight Throw 17-18 Division Girls
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 450 Seifert, Olivia 98 59-Unattache 15.31m 14.60m 47-11.00
2 914 Parker, Egypt 98 Eclipse Trac 16.76m 13.74m 45-01.00
3 2030 Earwood, Erika 98 Throw 1 Deep 14.85m 13.11m 43-00.25
4 1649 Rock, Rebecca 98 Penfield Ath 12.25m 12.45m 40-10.25
5 15 Mejia, Melissa 99 02-Unattache 12.80m 10.84m 35-06.75
6 135 Wilson, Erin 99 MSIT 11.27m 10.80m 35-05.25
7 1892 Wilson, Jillian 99 Ruff Kutz 10.97m 10.73m 35-02.50
8 835 Meitzenheimer, Dan 97 Dashers Trac 11.63m 10.43m 34-02.75
9 437 Filosa, Helenann 98 59-Unattache 10.26m 10.23m 33-06.75
10 2185 McKenzie, Crystal 98 Warriors TC 10.97m 8.84m 29-00.00
11 3019 Thomas, Elyssa 99 Notre Dame T 8.43m 27-08.00
12 6 Alarcon, Alyssa 99 02-Unattache 9.75m 8.30m 27-02.75
13 1942 Harriott, Emani 99 St. Luke Spi 8.09m 26-06.50
14 257 Ryan, Jamie 99 08-Unattache 7.28m 23-10.75
3000 Meter Race Walk 17-18 Division Girls
=========================================================================
Record: R 15:52.46 3/9/2014 Katherine Newhoff, WalkUSA
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 7 Allen, Maegan 98 02-Unattache 15:05.17 15:20.26R
2 443 Mandel, Tara 99 59-Unattache 16:28.00 15:29.51R
3 2214 Endy, Melissa 99 Westfield Ar 15:30.00 16:09.60
-- 451 Shapiro, Kayla 98 59-Unattache 17:37.62 DQ
4x200 Meter Relay USATF Club Girls
============================================================================
Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Wee Sports 'A' 1:47.00 1:44.29 3
1) 2205 Wimbley, Sasha 00 2) 2203 Rogers, Serenity 01
3) 2202 Mack, Maya 99 4) 2201 Johnson, Destiny 99
2 Ebenezer A.M.E. Royal Runners 'A' 1:45.00 1:45.39 4
1) 900 Davis, Cameron 00 2) 901 McAlllister, Sky 99
3) 908 White, Leah 98 4) 898 Bradley, Antoinette 00
3 V-Tesse Track Club 'A' 1:40.00 1:45.41 4
1) 2165 Lewis, Janaya 00 2) 2170 Williams, Raniah 00
3) 2169 Radix, Janay 98 4) 2166 Lewis, Kai 00
4 Quiet Storm Track Club 'A' 1:46.28 1
1) 1807 Gilliard, Victoria 00 2) 1805 Fate, Ayanna 97
3) 3013 Muhammed, Aminah 99 4) 1811 Hunter, Janelle 98
5 Velocity Track 'A' 1:40.00 1:47.01 4
1) 2144 Osei-Boateng, Marion 99 2) 2139 Jackson, Dominique 00
3) 2133 Core, Dylann 00 4) 2145 Watkins, Shanice 98
6 Harlem Children's Zone 'A' 1:46.00 1:47.32 3
1) 1153 Dudley, Ifetayo 00 2) 1158 Underwood, Nefertiti 01
3) 1154 Konate, Mariam 01 4) 1149 Brothers, Dionna 00
7 Ruff Kutz 'B' 1:48.00 1:47.40 2
1) 1891 Scatliffe, Telicia 00 2) 1885 McEachern, Victoria 01
3) 1887 Myers, Sophia 00 4) 1875 Cheatham, Maya 01
8 Hershey Blaze 'A' 1:45.00 1:48.43 4
1) 1195 Bruno, Rachel 99 2) 1204 Simpson, Camryn 00
3) 1203 Paynter, Maliyah 01 4) 1200 Givens, Taylor 00
9 Hall's Express II Track 'A' 1:48.50 1:48.53 2
1) 1141 Blackheart, Jada 01 2) 1143 Davis, Sade 00
3) 1147 Wilson, Denai 01 4) 1146 Terry, Nikiyah 01
10 Ebenezer A.M.E. Royal Runners 'B' 1:47.00 1:49.13 3
1) 905 Newell, Dasia 01 2) 899 Costen, Victoria 00
3) 902 McMillon, Blessing 98 4) 907 Ross, Brianna 99
11 Ruff Kutz 'A' 1:45.00 1:49.49 4
1) 1884 Mcdonald, Briana 99 2) 1883 Johnson, Jessica 99
3) 1892 Wilson, Jillian 99 4) 1890 Rowe, Naomi 99
12 Rochester Running Rebels 'D' 1:52.48 1:50.41 2
1) 1835 Barclay, Dasia 98 2) 1842 Hill, Shanique 00
3) 1849 Nelson, Anaujah 99 4) 1851 Singleton, Jayda 01
13 Rochester Running Rebels 'A' 1:56.00 1:52.28 1
1) 1837 Binter, Makayla 98 2) 1838 Cowley, Dana 97
3) 1836 Barnes, Veronica 98 4) 1841 Femiano, Morgan 99
14 New York Novas TC 'A' 1:52.63 1
1) 1518 Birch, Kiara 99 2) 1528 Graves, Kuhdearah 01
3) 1532 Hartridge, Beatrice 00 4) 1542 Miirville, Ashanti 99
15 Young Gunz 'A' 1:50.00 1:53.50 2
1) 2270 Penda, Helnsarah 98 2) 2267 Bailey, Taylor 98
3) 2269 Harris, Sydney 98 4) 2266 Bailey, Samantha 00
16 The Camp 'A' 1:53.84 1:53.63 1
1) 2015 Brown, Shari 01 2) 2017 Connolly, Briana 98
3) 2016 Charles, Amanda 99 4) 2025 Welch, Ariella 00
17 Penfield Athletic 'A' 1:53.21 1:54.52 2
1) 1650 Sauter, Molly 01 2) 1652 Teglash, Stefani 01
3) 1643 Frank, Abby 98 4) 1648 Poetker, Amanda 99
18 Rochester Running Rebels 'B' 1:58.00 1:56.98 1
1) 1844 Lowry, Briana 00 2) 1839 Edwards, Sommer 00
3) 1848 Mullen, Reilly 00 4) 1843 Hodgson, Rachael 00
19 Penfield Athletic 'B' 1:59.81 2:02.56 1
1) 1651 Soule, Alix 98 2) 1640 Angus, Sydney 00
3) 1641 Cole, Isabella 01 4) 1638 Angus, Marlee 01
-- Usa-Ja 'A' 1:45.30 DQ 4
1) 2067 Badrian, Kyra 99 2) 2069 Coates, Joy 00
3) 2075 Igwebuike, Precious 98 4) 2082 Osafo Dedey, Nicole 99
4x400 Meter Relay USATF Club Girls
============================================================================
Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Quiet Storm Track Club 'A' 4:03.76 1
1) 1803 Bruton, Jasmine 98 2) 1804 Chisolm, Laeuna 99
3) 1819 Patton, Anayah 99 4) 1807 Gilliard, Victoria 00
2 Ruff Kutz 'A' 4:05.00 4:05.42 2
1) 1879 Dumpson, Mya 99 2) 1874 Bryan, Lakeisha 99
3) 1876 Chenault, Gabrielle 99 4) 1888 Pottinger, Janelle 99
3 Wee Sports 'A' 4:05.00 4:07.32 2
1) 2205 Wimbley, Sasha 00 2) 2202 Mack, Maya 99
3) 2200 Harris, Pleasant 99 4) 2201 Johnson, Destiny 99
4 Hall's Express II Track 'A' 4:26.40 4:07.45 1
1) 1141 Blackheart, Jada 01 2) 1143 Davis, Sade 00
3) 1146 Terry, Nikiyah 01 4) 1147 Wilson, Denai 01
5 Hershey Blaze 'A' 4:10.00 4:11.49 2
1) 1194 Bruno, Amanda 00 2) 1199 Flanagan, Katherine 00
3) 1203 Paynter, Maliyah 01 4) 1195 Bruno, Rachel 99
6 Harlem Children's Zone 'A' 4:24.00 4:11.69 2
1) 1158 Underwood, Nefertiti 01 2) 1153 Dudley, Ifetayo 00
3) 1152 Davis, Xaire 97 4) 1159 Wingate, Khristal 01
7 Rochester Running Rebels 'A' 4:20.12 1
1) 1837 Binter, Makayla 98 2) 1843 Hodgson, Rachael 00
3) 1834 Alloco, Taylor 99 4) 1836 Barnes, Veronica 98
8 The Camp 'A' 4:20.00 4:23.10 2
1) 2016 Charles, Amanda 99 2) 2015 Brown, Shari 01
3) 2018 Elder, Alexandra 98 4) 2022 Mangano, Juliana 98
4x800 Meter Relay USATF Club Girls
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Hershey Blaze 'A' 10:00.00 10:14.68
1) 1203 Paynter, Maliyah 01 2) 1198 Demko, Andrea 00
3) 1201 Line, Delaney 01 4) 1194 Bruno, Amanda 00
2 Penfield Athletic 'A' 10:34.81 10:19.53
1) 1638 Angus, Marlee 01 2) 1639 Angus, McKenzie 98
3) 1644 MacKenzie, Cameron 00 4) 1646 Mantilla, Elena 01
3 Harlem Children's Zone 'A' 10:37.34
1) 1149 Brothers, Dionna 00 2) 1152 Davis, Xaire 97
3) 1159 Wingate, Khristal 01 4) 1157 Sow, Bintou 01
4 Quiet Storm Track Club 'A' 10:51.76
1) 1819 Patton, Anayah 99 2) 1821 Ukoponu, Ugo 00
3) 1823 Wilkerson, Tannia 98 4) 1818 Odies, Shahiana 99
Distance Medley USATF Club Girls
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Quiet Storm Track Club 'A' 13:33.71
1) 1802 Arumemi, Dawn 97 2) 1820 Richardson, Zibiah 01
3) 1804 Chisolm, Laeuna 99 4) 1810 Hunt, Sandra 99
2 Penfield Athletic 'A' 13:15.21 13:42.46
1) 1639 Angus, McKenzie 98 2) 1642 Daughton, Sage 98
3) 1644 MacKenzie, Cameron 00 4) 1646 Mantilla, Elena 01
3 Island Express 'A' 13:00.00 13:43.29
1) 1246 Melian, Amanda 98 2) 1252 Yip, Christina 99
3) 1248 Nicholson, Emily 99 4) 1247 Ng, Jody 99
4 Harlem Children's Zone 'A' 14:00.00 14:02.24
1) 1152 Davis, Xaire 97 2) 1158 Underwood, Nefertiti 01
3) 1159 Wingate, Khristal 01 4) 1154 Konate, Mariam 01
5 The Camp 'A' 13:00.00 14:05.62
1) 2021 Improta, Madison 01 2) 2020 Grell, Jennifer 00
3) 2017 Connolly, Briana 98 4) 2024 Newgarden, Emma 00
4x55 Meter Mile Relay USATF Club Girls
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Quiet Storm Track Club 'A' 34.88
1) 3024 Lewis, Dahria 98 2) 1823 Wilkerson, Tannia 98
3) 1813 Jordan, Catherine 00 4) 1806 French, Ciara 00
2 Wee Sports 'A' 39.67
1) 2203 Rogers, Serenity 01 2) 2198 Ballard, Raygan 01
3) 2202 Mack, Maya 99 4) 2201 Johnson, Destiny 99
3 Penfield Athletic 'A' 40.89 42.47
1) 1650 Sauter, Molly 01 2) 1646 Mantilla, Elena 01
3) 1638 Angus, Marlee 01 4) 1639 Angus, McKenzie 98
4x200 Meter Relay High School Girls
=========================================================================
Record: R 1:39.87 3/8/2014 Glenarden Track Club, 03-Glenarden
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Erasmus Hall Campus 'A' 1:47.00 1:47.45
1) 943 Prussia, Ashli 98 2) 944 Scott, Shanika 98
3) 938 Emanuel, Deneka 99 4) 939 Esinsinade, Oluwatosin 98
2 Bishop Loughlin Memorial 'B' 2:12.49
1) 615 Jewsbury, Trevanne 01 2) 612 Green, Jaida 01
3) 616 McDowe, Jaida 01 4) 610 Archibald, Kayla 00
4x400 Meter Relay High School Girls
=========================================================================
Record: R 4:03.02 3/15/2015 USA-JA, USA-JA
T Woods, L Fowler, l Woods, Y Adebayo
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Damascus 'A' 4:06.00 4:01.09R
1) 796 Woode, Denise 98 2) 795 Kameka, Samantha 01
3) 792 Del Borrello, Mina 99 4) 794 Kameka, Melissa 01
2 Erasmus Hall Campus 'A' 4:13.00 4:11.48
1) 940 John, Shaiann 00 2) 942 Newland, Tyiera 00
3) 941 Miller, Destiny 00 4) 937 Deane, Kaia 99
3 Bishop Loughlin Memorial 'A' 4:44.79
1) 614 Hunter, Alexis 98 2) 613 Henry, Danae 98
3) 618 Rivers, Fiya 00 4) 617 Paterson, Janee' 01
4 Bishop Loughlin Memorial 'B' 5:28.82
1) 616 McDowe, Jaida 01 2) 615 Jewsbury, Trevanne 01
3) 612 Green, Jaida 01 4) 610 Archibald, Kayla 00
4x800 Meter Relay High School Girls
=========================================================================
Record: R 9:35.77 3/9/2014 Mt Airy Track Club, 02-Mt Airy T
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Damascus 'A' 9:50.00 10:03.02
1) 795 Kameka, Samantha 01 2) 791 Ancalmo, Juliana 99
3) 793 Delaplaine, Heather 99 4) 794 Kameka, Melissa 01
2 Bishop Loughlin Memorial 'A' 12:06.93
1) 611 Duverne', Linda 98 2) 617 Paterson, Janee' 01
3) 619 Trotman, Amber 00 4) 618 Rivers, Fiya 00
Distance Medley High School Girls
=========================================================================
Record: R 13:58.82 3/14/2015 Penfield Athletic Club, Penfield Ath
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Bishop Loughlin Memorial 'A' 16:32.33
1) 610 Archibald, Kayla 00 2) 611 Duverne', Linda 98
3) 613 Henry, Danae 98 4) 618 Rivers, Fiya 00
55 Meter Dash 8 & Under Division Boys
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 8.47 3/15/2015 Karon Brookins, Camden Clock
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2127 Redden, Avion 08 Vector Elite 8.69 8.84q 3
2 895 Whitfield, Julian 08 East Coast T 8.83 8.94q 1
3 698 Walker, Amir 08 Capital City 9.01 9.02q 4
4 2261 McCormick, Daniel 08 Woodlawn Tra 13.24 9.15q 4 9.146
5 958 Grannum, Michael 09 Explosion Tr 9.41 9.15q 2 9.150
6 1558 Bryan, Kenneth 08 New York Nov 9.24 9.16q 2
7 429 Smith, Austin 08 55-Unattache 9.77 9.37q 2
8 2097 Ferguson, Joseph 08 Usa-Ja 9.50q 4
9 423 Watts-Daniels, Ken 08 45-Unattache 14.24 9.51 2 9.503
10 927 Williams, Marc 08 Eclipse Trac 10.30 9.51 2 9.507
11 981 Guyton, Coi 08 First State 9.57 9.52 3
12 1922 Perry, Landen 09 Run U Xpress 10.00 9.58 3
13 934 Jefferson, Alon 08 Envy Track C 9.67 9.59 4
14 1087 Butler, Zy'Mar 08 Gadsden Burn 9.74 9.63 2
15 1067 Johnson, Michael 08 Full Speed A 10.00 9.68 3
16 509 Martin, Christian 08 Above Xpecta 12.60 9.69 1
17 713 Wesley, Jaylen 08 Central CT J 9.55 9.73 1 9.723
18 858 Carter, Donald 09 Delaware Eli 9.84 9.73 4 9.727
19 656 Graham, Kaiden 08 Bronx Tigers 9.58 9.80 3
20 1102 Williams, Jy'shawn 09 Gadsden Burn 10.24 9.86 4
21 1113 Dalieh, Gabriel 08 God's Speed 9.65 9.93 1
22 1094 Johnson, Kylen 10 Gadsden Burn 10.24 10.06 1
23 803 Martin, Christophe 08 Damascus Sto 12.24 10.11 3
24 1006 Bernard, William 08 Five Points 10.30 10.12 2
25 572 Williams, Xavier 09 Ann Arbor Tr 11.49 10.14 3
26 1616 Boljevic, Ajdin 08 Ocean Breeze 10.38 10.18 4
27 1091 Frazier, Robert 09 Gadsden Burn 9.94 10.21 1
28 1064 Fulford, Kolby 09 Full Speed A 11.41 10.90 1
29 2096 Elekwachi, Joshua 09 Usa-Ja 11.09 2
55 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 8.47 3/15/2015 Karon Brookins, Camden Clock
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 895 Whitfield, Julian 08 East Coast T 8.94 8.75
2 2127 Redden, Avion 08 Vector Elite 8.84 8.79
3 698 Walker, Amir 08 Capital City 9.02 8.95
4 958 Grannum, Michael 09 Explosion Tr 9.15 9.14
5 2261 McCormick, Daniel 08 Woodlawn Tra 9.15 9.15
6 1558 Bryan, Kenneth 08 New York Nov 9.16 9.17
7 429 Smith, Austin 08 55-Unattache 9.37 9.47
8 2097 Ferguson, Joseph 08 Usa-Ja 9.50 9.91
200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 30.83 3/14/2015 Josiah Teasley, Firebirds Tr
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1754 James, Zion 08 Prospect Par 33.77 32.33q 4
2 895 Whitfield, Julian 08 East Coast T 32.69 32.69q 1
3 2127 Redden, Avion 08 Vector Elite 33.24 32.93q 2
4 1190 Robinson, Jaidon 08 Haverhill El 34.75 33.00q 1
5 1059 Dixon, Myles 08 Full Speed A 34.50 33.46q 4
6 1583 Simpson, Gianni 08 New York Sta 35.14 33.49q 1
7 2182 Williams, Mikhi 08 V-Tesse Trac 34.74 33.68 2
8 958 Grannum, Michael 09 Explosion Tr 34.21 33.74 3
9 910 Jones, Arthur 09 Ebenezer A.M 34.24 33.79 3
10 698 Walker, Amir 08 Capital City 34.02 34.05 5
11 981 Guyton, Coi 08 First State 35.76 34.55 3
12 1558 Bryan, Kenneth 08 New York Nov 35.44 34.97 4
13 1584 Simpson, Giordano 09 New York Sta 37.50 35.11 1
14 1319 Richard, Myles 08 Jaguar Track 35.20 35.18 2
15 1593 Irish-Bramble, Aar 08 Notre Dame T 36.68 35.37 4
16 1087 Butler, Zy'Mar 08 Gadsden Burn 38.24 35.79 4
17 429 Smith, Austin 08 55-Unattache 34.24 35.94 5
18 1067 Johnson, Michael 08 Full Speed A 36.39 36.74 3
19 1581 Mair, Cameron 08 New York Sta 37.41 36.98 2
20 656 Graham, Kaiden 08 Bronx Tigers 36.43 37.16 5
21 572 Williams, Xavier 09 Ann Arbor Tr 40.04 38.39 5
22 387 Melton, Devonte 08 288 Track Cl 37.65 38.42 1
23 1922 Perry, Landen 09 Run U Xpress 37.91 38.75 2
24 1091 Frazier, Robert 09 Gadsden Burn 40.24 39.30 3
25 803 Martin, Christophe 08 Damascus Sto 42.24 40.16 5
26 2097 Ferguson, Joseph 08 Usa-Ja 40.81 2
27 1234 Starks, Kabari 08 Infinity Tra 35.58 41.00 5
28 1064 Fulford, Kolby 09 Full Speed A 42.19 41.74 3
29 2096 Elekwachi, Joshua 09 Usa-Ja 50.15 4
200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 30.83 3/14/2015 Josiah Teasley, Firebirds Tr
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 895 Whitfield, Julian 08 East Coast T 32.69 31.09
2 1754 James, Zion 08 Prospect Par 32.33 32.17
3 2127 Redden, Avion 08 Vector Elite 32.93 32.18
4 1190 Robinson, Jaidon 08 Haverhill El 33.00 33.54
5 1059 Dixon, Myles 08 Full Speed A 33.46 33.63
6 1583 Simpson, Gianni 08 New York Sta 33.49 33.83
400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 1:10.43 3/15/2015 Karon Brookins, Camden Clock
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1754 James, Zion 08 Prospect Par 1:18.35 1:16.32q 3
2 1059 Dixon, Myles 08 Full Speed A 1:16.30 1:16.33q 2
3 1319 Richard, Myles 08 Jaguar Track 1:20.86 1:19.76q 2
4 1113 Dalieh, Gabriel 08 God's Speed 1:21.51 1:20.43q 1
5 1190 Robinson, Jaidon 08 Haverhill El 1:21.11 1:20.56q 2
6 910 Jones, Arthur 09 Ebenezer A.M 1:18.14 1:22.12q 3
7 429 Smith, Austin 08 55-Unattache 1:29.14 1:22.22 3
8 1584 Simpson, Giordano 09 New York Sta 1:27.01 1:22.49 1
9 1746 Fisher, Caleb 08 Prospect Par 1:22.25 1:22.88 3
10 1596 Ramharak, Sachin 08 Notre Dame T 1:22.24 1:23.31 3
11 605 Contreras, Isaac 09 Bellmore/N. 1:28.06 1:23.48 3
12 1926 Allen, Addison 08 Saints Track 1:17.15 1:23.53 1
13 1558 Bryan, Kenneth 08 New York Nov 1:19.30 1:23.54 1
14 2182 Williams, Mikhi 08 V-Tesse Trac 1:23.36 1:23.99 1
15 682 Brown, Mason 08 Capital City 1:29.85 1:24.65 1
16 2157 Parker, Pierce 08 Velocity Tra 1:25.17 1:25.28 2
17 2150 Hampton, Dillon 08 Velocity Tra 1:25.64 1:29.45 2
18 1064 Fulford, Kolby 09 Full Speed A 1:34.27 1:35.20 2
400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 1:10.43 3/15/2015 Karon Brookins, Camden Clock
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1754 James, Zion 08 Prospect Par 1:16.32 1:15.85
2 1059 Dixon, Myles 08 Full Speed A 1:16.33 1:16.07
3 1113 Dalieh, Gabriel 08 God's Speed 1:20.43 1:18.85
4 1319 Richard, Myles 08 Jaguar Track 1:19.76 1:21.10
5 910 Jones, Arthur 09 Ebenezer A.M 1:22.12 1:23.95
6 1190 Robinson, Jaidon 08 Haverhill El 1:20.56 1:46.78
800 Meter Run 8 & Under Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Assemblyman Michael Cusick
Record: R 2:42.88 3/14/2015 Tamrat Gavenas, Prospect Par
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 1319 Richard, Myles 08 Jaguar Track 2:54.56 2:55.00
2 2157 Parker, Pierce 08 Velocity Tra 2:58.95 2:55.48
3 1756 Kawczynski, Cheste 08 Prospect Par 3:00.15 3:02.93
4 1023 Wilson, Brody 08 Foundation T 3:12.44 3:05.32
5 2150 Hampton, Dillon 08 Velocity Tra 3:00.18 3:07.94
6 1926 Allen, Addison 08 Saints Track 2:58.00 3:10.54
7 1259 Corson, Dennis 08 Island Expre 3:10.92 3:11.10
8 1226 Bland, Isaiah 09 Infinity Tra 3:11.45 3:13.60
9 682 Brown, Mason 08 Capital City 3:09.29 3:15.73
10 1286 Vitale, Adam 08 Island Expre 3:16.75 3:16.33
11 725 Mehta, Xerxes 09 Chelsea Grey 3:33.37 3:23.29
12 1774 Vargus, Xavier 08 Prospect Par 3:16.28 3:23.40
13 601 Auguste, Horace 09 Baldwin Blaz 3:24.48 3:28.69
14 387 Melton, Devonte 08 288 Track Cl 3:40.90 3:38.84
1500 Meter Run 8 & Under Division Boys
=========================================================================
Sage & Coombe architects
Record: R 5:22.75 3/15/2015 Tamrat Gavenas, Prospect Par
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 2157 Parker, Pierce 08 Velocity Tra 5:57.24 5:43.20
2 1756 Kawczynski, Cheste 08 Prospect Par 6:02.31 5:47.03
3 1259 Corson, Dennis 08 Island Expre 6:25.70 6:02.78
4 2150 Hampton, Dillon 08 Velocity Tra 6:03.81 6:10.42
5 1596 Ramharak, Sachin 08 Notre Dame T 6:12.65 6:13.35
6 1286 Vitale, Adam 08 Island Expre 6:30.91 6:18.06
7 386 Kassim, Kalik 09 288 Track Cl 7:08.02 6:43.71
4x200 Meter Relay 8 & Under Division Boys
=========================================================================
Record: R 2:16.30 3/8/2014 Track Express Track Club, 03-Track Exp
D Howard, J Gresham, A Jones, J Contee
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Prospect Park Youth Running 'A' 2:51.14 2:29.04
1) 1746 Fisher, Caleb 08 2) 1774 Vargus, Xavier 08
3) 1775 Vazquez, Josaih 08 4) 1754 James, Zion 08
2 Gadsden Burners 'A' 2:38.53
1) 1102 Williams, Jy'shawn 09 2) 1094 Johnson, Kylen 10
3) 1091 Frazier, Robert 09 4) 1087 Butler, Zy'Mar 08
4x400 Meter Relay 8 & Under Division Boys
=========================================================================
Record: R 5:23.02 3/15/2015 Prospect Park, Prospect Par
C Nicolas, C George, D Ballou, T Gavenas
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Prospect Park Youth Running 'A' 5:49.66 5:54.77
1) 1775 Vazquez, Josaih 08 2) 1756 Kawczynski, Chester 08
3) 1774 Vargus, Xavier 08 4) 1746 Fisher, Caleb 08
Long Jump 8 & Under Division Boys
===================================================================================
Record: R 3.72m 3/10/2012 Gregory Foster, Unattached
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 895 Whitfield, Julian 08 East Coast T 3.88m 3.68m 12-01.00
2 2127 Redden, Avion 08 Vector Elite 3.65m 3.52m 11-06.75
3 689 Hite, Mishon 08 Capital City 2.91m 3.20m 10-06.00
4 2261 McCormick, Daniel 08 Woodlawn Tra 2.13m 3.15m 10-04.00
5 934 Jefferson, Alon 08 Envy Track C 3.16m 3.01m 9-10.50
5 1059 Dixon, Myles 08 Full Speed A 3.13m 3.01m 9-10.50
7 1190 Robinson, Jaidon 08 Haverhill El 2.86m 2.96m 9-08.50
8 713 Wesley, Jaylen 08 Central CT J 2.92m 2.93m 9-07.50
9 1922 Perry, Landen 09 Run U Xpress 3.04m 2.79m 9-02.00
10 1226 Bland, Isaiah 09 Infinity Tra 2.70m 2.73m 8-11.50
11 1006 Bernard, William 08 Five Points 2.67m 2.72m 8-11.25
12 803 Martin, Christophe 08 Damascus Sto 1.89m 2.47m 8-01.25
13 1067 Johnson, Michael 08 Full Speed A 2.56m 2.36m 7-09.00
14 1600 Vazquez, Dean 08 Notre Dame T 1.89m 2.30m 7-06.50
15 572 Williams, Xavier 09 Ann Arbor Tr 2.26m 7-05.00
16 774 Johnson, Aaron 08 Clcf Track P 2.84m 2.25m 7-04.75
17 927 Williams, Marc 08 Eclipse Trac 2.84m 2.14m 7-00.25
18 1230 Furtick, Terrence 08 Infinity Tra 2.37m 2.09m 6-10.25
19 1094 Johnson, Kylen 10 Gadsden Burn 2.06m 6-09.25
20 1617 Botan, Tristian 08 Ocean Breeze 2.26m 2.01m 6-07.25
-- 922 Eudovic, Benjamin 09 Eclipse Trac 2.19m FOUL
-- 278 Levins, Jaterious 08 09-Unattache FOUL
Shot Put 8 & Under Division Boys
===================================================================================
Sponsor: MF Athletic
Record: R 6.80m 3/8/2014 Solomon Tripline, Unattache
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 789 Blackwell, Ethan 08 Connecticut 6.78m 6.52m 21-04.75
2 518 Samuels, Roan 08 Above Xpecta 4.91m 6.43m 21-01.25
3 2097 Ferguson, Joseph 08 Usa-Ja 4.87m 5.28m 17-04.00
4 1593 Irish-Bramble, Aar 08 Notre Dame T 5.58m 4.52m 14-10.00
5 1226 Bland, Isaiah 09 Infinity Tra 4.37m 4.07m 13-04.25
6 1600 Vazquez, Dean 08 Notre Dame T 3.48m 4.06m 13-04.00
7 1234 Starks, Kabari 08 Infinity Tra 4.56m 3.76m 12-04.00
8 1230 Furtick, Terrence 08 Infinity Tra 3.69m 3.58m 11-09.00
9 278 Levins, Jaterious 08 09-Unattache 3.41m 11-02.25
10 790 Mann, Jaxon 09 Connecticut 3.05m 3.20m 10-06.00
11 1620 Houle, Jason 09 Ocean Breeze 2.77m 2.63m 8-07.50
12 2096 Elekwachi, Joshua 09 Usa-Ja 3.96m 2.14m 7-00.25
55 Meter Dash 9-10 Division Boys
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 7.53 3/15/2015 Nyckoles Harbor, Full Speed A
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1475 Wreh II, James 06 Metropolis-B 8.13 7.95q 2
2 1557 Barrows, Walter 06 New York Nov 7.94 8.02q 4
3 1436 Walker, Christian 07 Metro Eagles 7.90 8.03q 3
4 872 Truitt, Jasyn 06 Delaware Eli 7.92 8.05q 1
5 1323 Williams, Dylan 06 Jaguar Track 8.20 8.06q 5
6 1058 Deas, Bryce 06 Full Speed A 8.23 8.08q 2
7 2093 Dillard, Drew 06 Usa-Ja 8.24 8.24q 4
8 1896 Lawson, Kyaire 06 Ruff Kutz 8.42 8.31q 1 8.303
9 1114 Fletcher, Brandon 06 God's Speed 8.19 8.31 5 8.306
10 828 Edwards, Kieran 07 Danbury Yout 8.36 8.31 3 8.308
11 296 Dabney, Dean 06 10-Unattache 8.34 8.33 3 8.321
12 2262 McNair Jr, Antoine 06 Woodlawn Tra 8.94 8.33 2 8.329
13 2092 Brown, Dimitri 07 Usa-Ja 8.35 2
14 1915 Chapman-Evans, Ale 07 Run U Xpress 8.58 8.37 5
15 663 Burns, Chase 06 Brooklyn Lig 8.58 8.42 5
16 1100 Walker, Jordan 06 Gadsden Burn 8.44 8.46 2
17 1914 Adkins, Xavier 07 Run U Xpress 8.69 8.52 3
18 640 Edwards, Carson 07 Bowie Boys & 8.66 8.53 4 8.521
19 1916 Deloatch, Isaiah 07 Run U Xpress 8.73 8.53 3 8.523
20 1567 Smith, Jayden 06 New York Nov 8.59 8.56 2
21 665 Santiago, Angel 06 Brooklyn Lig 8.42 8.61 4
22 837 Thomas, Jamil 06 Dashers Trac 9.01 8.65 4
23 1097 Russell, Xavian 06 Gadsden Burn 8.84 8.66 2
24 860 Dennis, Davin 06 Delaware Eli 8.85 8.80 5
25 1214 Osei-Yeboah, Kwabe 07 Illinois Rus 9.63 8.82 2
26 1068 Lewis, Aaron 06 Full Speed A 8.93 8.99 5
27 565 Brann, Ashton 07 Ann Arbor Tr 9.45 9.13 4
28 1101 Williams, Jevonte 07 Gadsden Burn 9.24 9.14 3
29 2110 Warmington, Kyle 06 Usa-Ja 9.45 5
30 2091 Bailey, Moses 06 Usa-Ja 9.24 9.52 1
31 2105 Queen Jr, Darnell 07 Usa-Ja 9.64 5
32 1103 Yow, Le'Terryin 07 Gadsden Burn 9.24 9.78 3
55 Meter Dash 9-10 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 7.53 3/15/2015 Nyckoles Harbor, Full Speed A
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1557 Barrows, Walter 06 New York Nov 8.02 7.86
2 1436 Walker, Christian 07 Metro Eagles 8.03 7.88
3 872 Truitt, Jasyn 06 Delaware Eli 8.05 7.91
4 1475 Wreh II, James 06 Metropolis-B 7.95 8.09
5 1323 Williams, Dylan 06 Jaguar Track 8.06 8.09
6 1058 Deas, Bryce 06 Full Speed A 8.08 8.27
7 2093 Dillard, Drew 06 Usa-Ja 8.24 8.30
8 1896 Lawson, Kyaire 06 Ruff Kutz 8.31 8.37
200 Meter Dash 9-10 Division Boys
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 27.07 3/10/2013 Malcolm Beckford, Capital City
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1475 Wreh II, James 06 Metropolis-B 28.18 28.19q 3
2 1436 Walker, Christian 07 Metro Eagles 29.56 28.27q 1
3 1323 Williams, Dylan 06 Jaguar Track 29.10 28.58q 6
4 1557 Barrows, Walter 06 New York Nov 30.10 28.65q 6
5 872 Truitt, Jasyn 06 Delaware Eli 27.86 29.18q 5
6 2093 Dillard, Drew 06 Usa-Ja 29.24 29.48q 4
7 1564 Muwwakkil, Jasir 06 New York Nov 29.87 29.56 4
8 828 Edwards, Kieran 07 Danbury Yout 29.91 29.74 2
9 1896 Lawson, Kyaire 06 Ruff Kutz 30.84 29.81 2
10 296 Dabney, Dean 06 10-Unattache 30.24 29.82 5
11 1114 Fletcher, Brandon 06 God's Speed 29.84 29.88 1
12 1631 Mallary Jr, Dorian 07 Olympia Trac 30.04 4
13 1915 Chapman-Evans, Ale 07 Run U Xpress 30.57 30.37 3
14 1060 Ekiti, Jaden 06 Full Speed A 32.51 30.59 3
15 640 Edwards, Carson 07 Bowie Boys & 32.65 30.76 6
16 1097 Russell, Xavian 06 Gadsden Burn 30.24 30.80 3
17 657 Peart, Justin 07 Bronx Tigers 30.57 30.87 6
18 1795 Cooper, Noah 07 Pure Acceler 31.20 31.02 2
19 2113 Wright, Tarique 06 Usa-Ja 31.24 31.19 6
20 665 Santiago, Angel 06 Brooklyn Lig 31.07 31.44 1
21 1750 George, Caylan 07 Prospect Par 30.96 31.45 4
22 663 Burns, Chase 06 Brooklyn Lig 31.03 31.54 1
23 1916 Deloatch, Isaiah 07 Run U Xpress 31.11 31.70 4
24 1100 Walker, Jordan 06 Gadsden Burn 29.24 31.87 2
25 1914 Adkins, Xavier 07 Run U Xpress 31.80 31.89 3
26 1073 Virgil, Joshua 07 Full Speed A 32.90 31.90 2
27 1214 Osei-Yeboah, Kwabe 07 Illinois Rus 32.50 32.35 5
28 565 Brann, Ashton 07 Ann Arbor Tr 32.24 33.64 5
29 2108 Thompson, Anthony 07 Usa-Ja 34.24 34.11 4
30 1068 Lewis, Aaron 06 Full Speed A 35.98 34.63 1
31 1101 Williams, Jevonte 07 Gadsden Burn 35.24 38.38 1
32 2091 Bailey, Moses 06 Usa-Ja 40.53 5
200 Meter Dash 9-10 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 27.07 3/10/2013 Malcolm Beckford, Capital City
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1436 Walker, Christian 07 Metro Eagles 28.27 27.75
2 872 Truitt, Jasyn 06 Delaware Eli 29.18 28.15
3 1475 Wreh II, James 06 Metropolis-B 28.19 28.28
4 1323 Williams, Dylan 06 Jaguar Track 28.58 29.10
5 1557 Barrows, Walter 06 New York Nov 28.65 29.60
6 2093 Dillard, Drew 06 Usa-Ja 29.48 29.90
400 Meter Dash 9-10 Division Boys
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 1:02.24 3/15/2015 Nathan Cumberbatch, milwaukee mu
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1475 Wreh II, James 06 Metropolis-B 1:05.05 1:04.89q 3
2 604 Johnson, Brendan 06 Baltimore Ci 1:05.14 1:07.83q 2
3 1564 Muwwakkil, Jasir 06 New York Nov 1:08.17 1:07.96q 4
4 1985 Robinson, Maxwell 06 Tailwind 1:10.19 1:08.30q 4
5 699 Wilson, Amir 06 Capital City 1:11.04 1:08.74q 2
6 1436 Walker, Christian 07 Metro Eagles 1:11.78 1:09.20q 3
7 1896 Lawson, Kyaire 06 Ruff Kutz 1:12.25 1:10.14 4
8 1320 Rojas, Al-Qamar 06 Jaguar Track 1:14.21 1:10.52 4
9 1631 Mallary Jr, Dorian 07 Olympia Trac 1:10.70 3
10 1750 George, Caylan 07 Prospect Par 1:14.05 1:11.14 1
11 514 Pleasant-Dorsey, J 06 Above Xpecta 1:15.64 1:11.32 3
12 1213 Webb, Britton 06 Huron Athlet 1:12.19 1:12.60 2
13 657 Peart, Justin 07 Bronx Tigers 1:09.40 1:12.71 1
14 747 Bantam, Jaylon 07 chester chee 1:16.57 1:12.75 1
15 1115 Freeman, Bernard 06 God's Speed 1:16.57 1:15.47 4
16 2113 Wright, Tarique 06 Usa-Ja 1:18.14 1:15.69 4
17 2029 Trancoso Jr, Kevin 06 The Camp 1:13.94 1:16.09 1
18 1795 Cooper, Noah 07 Pure Acceler 1:11.54 1:16.27 3
19 757 Harris, Jalen 06 chester chee 1:16.06 1:18.05 2
20 1670 LeVinus, Frederick 06 Phoenix Bobc 1:17.55 1:19.99 1
21 368 Graves, Charlie 06 23-Unattache 1:15.14 1:20.58 2
22 565 Brann, Ashton 07 Ann Arbor Tr 1:15.36 1:27.25 3
400 Meter Dash 9-10 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 1:02.24 3/15/2015 Nathan Cumberbatch, milwaukee mu
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1475 Wreh II, James 06 Metropolis-B 1:04.89 1:03.03
2 604 Johnson, Brendan 06 Baltimore Ci 1:07.83 1:07.09
3 1436 Walker, Christian 07 Metro Eagles 1:09.20 1:07.91
4 1564 Muwwakkil, Jasir 06 New York Nov 1:07.96 1:08.14
5 1985 Robinson, Maxwell 06 Tailwind 1:08.30 1:08.41
6 699 Wilson, Amir 06 Capital City 1:08.74 1:08.43
800 Meter Run 9-10 Division Boys
============================================================================
Sponsor: Assemblyman Michael Cusick
Record: R 2:32.12 3/12/2011 Manuel Ayarza, 0106 Metro E
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 604 Johnson, Brendan 06 Baltimore Ci 2:30.00 2:33.64 2
2 1329 Brown, Jamir 06 Jersey Heat 2:45.10 2:36.18 2
3 81 Huang, Max 06 05-Unattache 2:39.07 2:36.87 2
4 1978 Haseley, Zackary 06 Tailwind 2:38.05 2:38.96 2
5 1304 Akakpo, Amari 07 Jaguar Track 2:38.06 2:40.63 2
6 1749 Gavenas, Tamrat 07 Prospect Par 2:37.17 2:42.48 2
7 768 Robertson, Derrick 06 chester chee 2:34.17 2:42.67 2
8 402 Ennis, Jacoby 06 32-Unattache 2:49.34 2:43.30 1
9 606 Contreras, Isayah 06 Bellmore/N. 2:40.31 2:44.05 2
10 729 Pres, Amos 07 Chelsea Grey 2:50.30 2:44.88 1
11 2005 Mahoney, Jaxyn 07 Team Prefo 2:46.72 2:45.69 2
12 1771 Shaw-Sanchez, Noah 06 Prospect Par 2:48.11 2:47.34 1
13 1264 Hermann, Leopold 06 Island Expre 2:50.49 2:48.09 1
14 281 Walker, Josiah 06 09-Unattache 2:49.09 1
15 1320 Rojas, Al-Qamar 06 Jaguar Track 2:46.27 2:49.26 2
16 1970 Bakraqi, Ari 07 Tailwind 2:51.68 2:51.60 1
17 514 Pleasant-Dorsey, J 06 Above Xpecta 2:47.26 2:51.68 2
18 2101 Nettey, Rei Rahsaa 07 Usa-Ja 2:50.00 2:55.38 1
19 583 LeBon, Seth 07 Apex Track 2:59.71 2:56.02 1
20 368 Graves, Charlie 06 23-Unattache 2:50.00 2:57.16 1
21 1603 O'Neill, Liam 06 Nyc Junior S 2:56.55 2:57.26 1
22 346 Collier Jr, Corwyn 07 18-Unattache 3:05.00 3:16.09 1
1500 Meter Run 9-10 Division Boys
============================================================================
Sponsor: Sage & Coombe architects
Record: R 5:04.54 3/9/2014 Aaron Drumwright, Unattache
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 604 Johnson, Brendan 06 Baltimore Ci 5:05.00 5:08.52 2
2 1749 Gavenas, Tamrat 07 Prospect Par 5:12.22 5:08.57 2
3 1985 Robinson, Maxwell 06 Tailwind 5:27.24 5:11.46 2
4 768 Robertson, Derrick 06 chester chee 5:21.21 5:11.55 2
5 1329 Brown, Jamir 06 Jersey Heat 5:20.93 5:11.66 2
6 1978 Haseley, Zackary 06 Tailwind 5:30.02 5:12.78 2
7 81 Huang, Max 06 05-Unattache 5:24.36 5:13.35 2
8 402 Ennis, Jacoby 06 32-Unattache 5:37.73 5:19.97 1
9 2005 Mahoney, Jaxyn 07 Team Prefo 5:35.21 5:20.05 1
10 729 Pres, Amos 07 Chelsea Grey 5:37.72 5:21.85 1
11 769 Sabree, Zaheem 07 chester chee 5:32.45 5:25.67 2
12 1304 Akakpo, Amari 07 Jaguar Track 5:32.38 5:27.27 2
13 638 Bayes, Jacob 06 Bowie Boys & 5:22.96 5:27.82 2
14 2215 Mason, Eamon 06 Westfield Ar 5:42.31 5:29.06 1
15 1970 Bakraqi, Ari 07 Tailwind 5:39.32 5:29.10 1
16 727 O'Meara, David 06 Chelsea Grey 5:38.37 5:40.23 1
17 2259 Green Jr, Jemmel 06 Woodlawn Tra 5:20.00 5:43.76 2
18 2101 Nettey, Rei Rahsaa 07 Usa-Ja 5:40.00 5:45.07 1
19 654 Anderson, Driseth 07 Bronx Tigers 5:48.91 5:52.66 1
20 368 Graves, Charlie 06 23-Unattache 6:00.00 5:52.85 1
21 2264 Turner, Dallas 07 Woodlawn Tra 5:59.00 5:52.91 1
22 1763 Nicolas, Cameron 07 Prospect Par 5:51.13 5:58.18 1
4x200 Meter Relay 9-10 Division Boys
============================================================================
Record: R 1:59.49 3/8/2014 Feet On Fire, 05-Feet On F
C Landingham, M Collier, P Gill, Q Haynes
Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Jaguar Track 'C' 2:02.98 2:01.51 2
1) 1320 Rojas, Al-Qamar 06 2) 1304 Akakpo, Amari 07
3) 1309 Cooper, Henry 06 4) 1323 Williams, Dylan 06
2 New York Novas TC 'A' 2:04.46 2:02.07 2
1) 1567 Smith, Jayden 06 2) 1564 Muwwakkil, Jasir 06
3) 1563 Micourt, Oens 06 4) 1557 Barrows, Walter 06
3 Full Speed Athletics 'A' 2:06.19 2:05.72 2
1) 1058 Deas, Bryce 06 2) 1060 Ekiti, Jaden 06
3) 1065 Gary, Clayton 06 4) 1073 Virgil, Joshua 07
4 Delaware Elite Track Club 'A' 2:05.42 2:06.24 2
1) 870 Roberson, Zakr 07 2) 867 Maynor, Messai 06
3) 856 Botchway, Erami 06 4) 872 Truitt, Jasyn 06
5 Danbury Youth Track And Field 'A' 2:09.10 2:06.72 2
1) 832 Rwabukamba, Kyle 06 2) 830 Mboya, Jesse 06
3) 831 Nalley, Kaidyn 07 4) 828 Edwards, Kieran 07
6 Above Xpectations 'A' 2:11.16 2:06.78 1
1) 516 Portis, Dafeer 07 2) 514 Pleasant-Dorsey, Jaden 06
3) 525 Whyte, Shaun 06 4) 517 Reid, Zymeir 07
7 Usa-Ja 'A' 2:08.00 2:07.55 2
1) 2093 Dillard, Drew 06 2) 2113 Wright, Tarique 06
3) 2092 Brown, Dimitri 07 4) 2108 Thompson, Anthony 07
8 Prospect Park Youth Running 'A' 2:23.06 2:10.27 1
1) 1733 Ballou, Dante 07 2) 1771 Shaw-Sanchez, Noah 06
3) 1748 Ford, Taylor 06 4) 1740 Buery, Ethan 06
9 Gadsden Burners 'A' 2:18.24 1
1) 1103 Yow, Le'Terryin 07 2) 1101 Williams, Jevonte 07
3) 1097 Russell, Xavian 06 4) 1100 Walker, Jordan 06
10 New York Novas TC 'B' 2:31.54 2:21.70 1
1) 1572 Williams, Zymier 06 2) 1565 Ordonez, Lukas 06
3) 1559 Ceaser, Xavier 06 4) 1566 Ordonez, Matisse 07
4x400 Meter Relay 9-10 Division Boys
============================================================================
Record: R 4:41.17 3/15/2015 chester cheetahs track club, chester chee
D Robertson, J Giggs, K Womack, Q Cosby
Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Prospect Park Youth Running 'A' 4:57.26 4:54.41 2
1) 1749 Gavenas, Tamrat 07 2) 1750 George, Caylan 07
3) 1771 Shaw-Sanchez, Noah 06 4) 1748 Ford, Taylor 06
2 Jaguar Track 'C' 5:07.22 4:55.69 2
1) 1315 Mack, Anthony 07 2) 1322 Twyman, Matthew 06
3) 1316 Palmer, Ronald 07 4) 1309 Cooper, Henry 06
3 Full Speed Athletics 'A' 5:04.83 1
1) 1058 Deas, Bryce 06 2) 1060 Ekiti, Jaden 06
3) 1065 Gary, Clayton 06 4) 1068 Lewis, Aaron 06
4 chester cheetahs track club 'A' 4:54.57 5:07.44 2
1) 757 Harris, Jalen 06 2) 769 Sabree, Zaheem 07
3) 747 Bantam, Jaylon 07 4) 768 Robertson, Derrick 06
5 Tailwind 'A' 5:30.56 5:07.48 2
1) 1985 Robinson, Maxwell 06 2) 1978 Haseley, Zackary 06
3) 1970 Bakraqi, Ari 07 4) 1973 Bricker, Tristan 07
6 Prospect Park Youth Running 'B' 5:41.00 5:25.28 1
1) 1763 Nicolas, Cameron 07 2) 1733 Ballou, Dante 07
3) 1757 Kogan, Max 06 4) 1744 Eagle, Sebastian 06
7 God's Speed Track 'A' 5:55.31 5:35.58 1
1) 1116 Henderson, Ayden 07 2) 1120 McLeod, Janek 07
3) 1114 Fletcher, Brandon 06 4) 1115 Freeman, Bernard 06
High Jump 9-10 Division Boys
===================================================================================
Record: R 1.30m 3/14/2015 Dustin Fillmore, Unattached
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 1137 Harrison, Aaron 06 Hackensack J 1.05m 1.15m 3-09.25
2 1599 Snow, Kyle 07 Notre Dame T 1.05m J1.15m 3-09.25
3 1262 Doukoure, Marcus 06 Island Expre 1.05m 1.10m 3-07.25
4 1670 LeVinus, Frederick 06 Phoenix Bobc 1.10m 1.05m 3-05.25
5 669 Merena, Nathan 07 Bucks County 1.10m J1.05m 3-05.25
6 829 Farmer Campbell, 07 Danbury Yout 0.94m 1.00m 3-03.25
7 281 Walker, Josiah 06 09-Unattache 0.95m 3-01.25
Long Jump 9-10 Division Boys
===================================================================================
Record: R 4.49m 3/12/2011 Dylan Harris, Ann Arbor TC
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 1914 Adkins, Xavier 07 Run U Xpress 3.42m 3.91m 12-10.00
2 1915 Chapman-Evans, Ale 07 Run U Xpress 4.24m 3.88m 12-08.75
3 711 Manson, Ja'Mari 06 Central CT J 3.61m J3.88m 12-08.75
4 346 Collier Jr, Corwyn 07 18-Unattache 3.91m 3.86m 12-08.00
5 296 Dabney, Dean 06 10-Unattache 3.35m 3.79m 12-05.25
6 640 Edwards, Carson 07 Bowie Boys & 4.06m 3.78m 12-05.00
7 1631 Mallary Jr, Dorian 07 Olympia Trac 3.69m 12-01.25
8 186 M'Baye, Cheikh 06 MSIT 3.91m J3.69m 12-01.25
9 1329 Brown, Jamir 06 Jersey Heat 3.89m 3.66m 12-00.25
10 1214 Osei-Yeboah, Kwabe 07 Illinois Rus 3.71m 3.64m 11-11.50
11 923 Gaston Jr, Joseph 07 Eclipse Trac 3.53m J3.64m 11-11.50
12 1494 Balbuena, Jalen 06 MySprintClub 3.51m 3.58m 11-09.00
13 2262 McNair Jr, Antoine 06 Woodlawn Tra J3.58m 11-09.00
14 1065 Gary, Clayton 06 Full Speed A 3.56m 11-08.25
15 1760 Makoso, Malachi 07 Prospect Par 3.26m 3.53m 11-07.00
16 1795 Cooper, Noah 07 Pure Acceler 4.02m 3.52m 11-06.75
17 1623 Mirfield, Matthew 06 Ocean Breeze 3.72m 3.47m 11-04.75
18 2092 Brown, Dimitri 07 Usa-Ja 3.65m 3.43m 11-03.00
19 657 Peart, Justin 07 Bronx Tigers 4.11m 3.42m 11-02.75
20 1232 Roberts II, Jonath 06 Infinity Tra 3.50m 3.34m 10-11.50
21 3018 Shah, Sun-Jin 07 Five Points 3.53m 3.24m 10-07.75
22 1073 Virgil, Joshua 07 Full Speed A 3.22m 3.14m 10-03.75
23 1213 Webb, Britton 06 Huron Athlet 3.32m J3.14m 10-03.75
24 1916 Deloatch, Isaiah 07 Run U Xpress 3.65m 3.07m 10-01.00
25 2259 Green Jr, Jemmel 06 Woodlawn Tra 3.03m 9-11.25
26 2264 Turner, Dallas 07 Woodlawn Tra 2.79m 9-02.00
27 583 LeBon, Seth 07 Apex Track 3.02m J2.79m 9-02.00
28 1103 Yow, Le'Terryin 07 Gadsden Burn 2.64m 8-08.00
29 1135 DeCambre, Devin 07 Hackensack J 2.91m 2.55m 8-04.50
30 2108 Thompson, Anthony 07 Usa-Ja 3.02m 2.43m 7-11.75
31 2105 Queen Jr, Darnell 07 Usa-Ja 2.74m 2.00m 6-06.75
Shot Put 9-10 Division Boys
===================================================================================
Sponsor: MF Athletic
Record: R 9.25m 3/14/2015 Aaron Fenimore, Unattached
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 837 Thomas, Jamil 06 Dashers Trac 7.51m 7.24m 23-09.00
2 692 Milner-Jones, John 06 Capital City 6.89m 6.86m 22-06.25
3 2241 Bond, Basir 06 Willis/Camde 6.64m 6.77m 22-02.50
4 1599 Snow, Kyle 07 Notre Dame T 6.02m 6.72m 22-00.75
5 281 Walker, Josiah 06 09-Unattache 6.63m 21-09.00
6 1670 LeVinus, Frederick 06 Phoenix Bobc 7.24m 6.59m 21-07.50
7 764 Muhammad Jr, Hakim 06 chester chee 5.99m 6.41m 21-00.50
8 1183 Haroutunian, Josep 06 Haverhill El 6.21m 5.96m 19-06.75
9 1233 Starks, Jelani 06 Infinity Tra 4.81m 5.35m 17-06.75
10 2156 Love-anderson, Mat 06 Velocity Tra 5.43m 5.23m 17-02.00
11 2105 Queen Jr, Darnell 07 Usa-Ja 4.57m 5.15m 16-10.75
12 2091 Bailey, Moses 06 Usa-Ja 4.57m 5.06m 16-07.25
13 1205 Fisic, Andrew 06 Hershey Blaz 4.53m 4.86m 15-11.50
14 2257 Bell Jr, Trey 07 Woodlawn Tra 4.84m 15-10.50
15 2110 Warmington, Kyle 06 Usa-Ja 5.18m 4.54m 14-10.75
16 670 Schoch, Alexander 07 Bucks County 4.72m 4.51m 14-09.75
17 1622 Jensen, Keoni 06 Ocean Breeze 4.48m 4.50m 14-09.25
18 1009 Sahl, Wyatt 06 Five Points 3.97m 4.49m 14-08.75
19 1615 Artsen, Aaron 06 Ocean Breeze 4.84m 4.30m 14-01.25
20 496 Blalock IV, Gary 07 Above Xpecta 5.15m 4.22m 13-10.25
21 1416 Jefferies, Adam 07 Metro Eagles 4.34m 3.95m 12-11.50
22 1426 Philogene, Aidan 06 Metro Eagles 3.56m J3.95m 12-11.50
1500 Meter Race Walk 9-10 Division Boys
=========================================================================
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 751 Clark-Lane, Wayne 06 chester chee 9:56.02 9:19.96
-- 764 Muhammad Jr, Hakim 06 chester chee 12:15.00 DQ
55 Meter Dash 11-12 Division Boys
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 7.30 3/9/2014 Ashton Allen, 03-i5 ELITE
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1066 Harbor, Nyckoles 05 Full Speed A 7.35 7.31q 1
2 1290 Bond, Isaiah 04 Jackrabbit T 7.35q 4
3 2129 Branch, Zachariah 04 Vegas Lightn 7.71 7.41q 4
4 2246 Foster Jr, Gregory 04 Willis/Camde 7.61 7.49q 4
5 1509 Denny, Davin-Wayne 04 New Horizon 7.57 7.54q 2
6 2280 Eans, Coulaj 04 Young Phenom 7.58q 2
7 1921 Perry, Kailen 04 Run U Xpress 7.71 7.63q 2
8 1056 Bukoye, Oluwashemi 04 Full Speed A 7.68 7.67q 5
9 566 Brann, Braxton 04 Ann Arbor Tr 7.87 7.68 1
10 935 Rose-Pierre, Aidan 04 Envy Track C 7.80 7.69 3
11 2109 Warmington, David 04 Usa-Ja 7.69 7.71 5
12 1138 Hilton Clarke, All 04 Hackensack J 7.96 7.78 4
13 690 Jenkins, Brendan 05 Capital City 7.74 7.85 1
14 1422 Noble, Wesley 05 Metro Eagles 7.96 7.88 5
15 1098 Starks, Braylen 05 Gadsden Burn 8.24 7.89 3
16 1125 Jackson, Jaavier 04 Grant You Wi 8.84 7.92 4
17 1208 Townsend, Quinton 04 Hershey Blaz 7.80 7.94 3
18 2180 Webb, Asad 04 V-Tesse Trac 8.05 7.95 4
19 1095 Jones, Jam'vion 04 Gadsden Burn 7.94 7.97 2
20 1093 Hollis, Damerion 05 Gadsden Burn 8.14 8.19 2
21 1425 Philogene, Adam 04 Metro Eagles 8.21 8.21 1
22 2128 Walters, Evan 05 Vector Elite 8.24 8.26 3
23 337 Roach, Eli 05 16-Unattache 8.55 8.38 2
24 574 Yuille, Xavier 05 Ann Arbor Tr 8.64 8.43 5
25 1619 Harper, Kievon 05 Ocean Breeze 8.58 8.52 4
26 2281 Savage III, Freddi 04 Young Phenom 9.23 8.59 2
27 1061 Elliott Jr, Jerry 05 Full Speed A 8.60 3
28 1126 Mason, Justin 04 Grant You Wi 8.83 8.64 5
55 Meter Dash 11-12 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 7.30 3/9/2014 Ashton Allen, 03-i5 ELITE
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1066 Harbor, Nyckoles 05 Full Speed A 7.31 7.18R
2 1290 Bond, Isaiah 04 Jackrabbit T 7.35 7.33
3 2129 Branch, Zachariah 04 Vegas Lightn 7.41 7.55
4 1921 Perry, Kailen 04 Run U Xpress 7.63 7.63
5 2280 Eans, Coulaj 04 Young Phenom 7.58 7.64
6 2246 Foster Jr, Gregory 04 Willis/Camde 7.49 7.67
7 1056 Bukoye, Oluwashemi 04 Full Speed A 7.67 7.72
8 1509 Denny, Davin-Wayne 04 New Horizon 7.54 7.81
200 Meter Dash 11-12 Division Boys
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 25.78 3/8/2014 Ashton Allen, 03-i5 ELITE
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1066 Harbor, Nyckoles 05 Full Speed A 26.24 25.88q 4
2 1290 Bond, Isaiah 04 Jackrabbit T 26.23 26.04q 2
3 566 Brann, Braxton 04 Ann Arbor Tr 26.16 26.29q 5
4 2129 Branch, Zachariah 04 Vegas Lightn 26.81 26.51q 6
5 1496 Shepherd Jr, Claud 04 MySprintClub 27.38 27.04q 4
6 1509 Denny, Davin-Wayne 04 New Horizon 27.20 27.05q 1
7 1921 Perry, Kailen 04 Run U Xpress 26.69 27.16 3
8 585 Pendarvis, Myles 05 Apex Track 27.29 27.21 7
9 2280 Eans, Coulaj 04 Young Phenom 28.57 27.35 6
10 2109 Warmington, David 04 Usa-Ja 27.24 27.48 1
11 935 Rose-Pierre, Aidan 04 Envy Track C 28.00 27.51 2
12 690 Jenkins, Brendan 05 Capital City 27.86 27.54 5
13 1422 Noble, Wesley 05 Metro Eagles 27.79 27.77 2
14 1310 Donaldson, Xavier 05 Jaguar Track 27.90 27.79 5
15 1318 Pierre, McKenzy 04 Jaguar Track 28.82 27.88 2
16 1637 Phillip, Kymoy 04 Pegasus9 29.46 27.95 5
17 1052 Baker, Dawson 04 Full Speed A 28.01 28.04 4
18 1125 Jackson, Jaavier 04 Grant You Wi 28.04 28.27 3
19 602 Means, Tyler 05 Baldwin Blaz 28.50 28.28 1 28.277
20 1437 Williams, Jaden 04 Metro Eagles 28.74 28.28 3 28.280
21 1095 Jones, Jam'vion 04 Gadsden Burn 27.24 28.55 6
22 1762 Newman, Kobe 05 Prospect Par 28.79 28.73 4
23 1208 Townsend, Quinton 04 Hershey Blaz 28.22 28.77 7
24 2128 Walters, Evan 05 Vector Elite 28.74 28.84 7
25 639 Blake, Josiah 05 Bowie Boys & 27.36 29.54 3
26 589 Vazquez, Yan 04 Arizona Flam 31.22 29.60 4
27 1098 Starks, Braylen 05 Gadsden Burn 28.24 29.79 6
28 1093 Hollis, Damerion 05 Gadsden Burn 30.24 30.48 5
29 2281 Savage III, Freddi 04 Young Phenom 33.33 31.43 7
30 574 Yuille, Xavier 05 Ann Arbor Tr 31.52 31.62 3
31 1061 Elliott Jr, Jerry 05 Full Speed A 32.64 6
32 2104 Poawui, Aaron 04 Usa-Ja 30.24 33.50 2
33 2102 Peace III, Johnnie 05 Usa-Ja 34.24 34.51 6
34 2180 Webb, Asad 04 V-Tesse Trac 28.29 34.72 1
200 Meter Dash 11-12 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 25.78 3/8/2014 Ashton Allen, 03-i5 ELITE
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1066 Harbor, Nyckoles 05 Full Speed A 25.88 25.60R
2 1290 Bond, Isaiah 04 Jackrabbit T 26.04 25.81
3 566 Brann, Braxton 04 Ann Arbor Tr 26.29 26.03
4 2129 Branch, Zachariah 04 Vegas Lightn 26.51 26.20
5 1496 Shepherd Jr, Claud 04 MySprintClub 27.04 27.26
400 Meter Dash 11-12 Division Boys
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 56.35 3/9/2014 Ashton Allen, 03-i5 ELITE
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1921 Perry, Kailen 04 Run U Xpress 59.37 59.91q 3
2 585 Pendarvis, Myles 05 Apex Track 1:03.39 59.96q 3
3 345 Collier, Malachi 04 18-Unattache 1:00.64 1:01.28q 1
4 1496 Shepherd Jr, Claud 04 MySprintClub 1:01.83 1:01.29q 1
5 1488 Cumberbatch, Natha 05 Milwaukee Mu 1:00.84 1:01.32q 2
6 753 Cosby, Quamere 05 chester chee 1:01.73 1:01.72q 2
7 566 Brann, Braxton 04 Ann Arbor Tr 59.83 1:01.81 4
8 254 Rogers, Louis 05 07-Unattache 1:04.77 1:02.74 2
9 2249 Rodriguez, Angelo 04 Willis/Camde 1:03.26 1:02.90 4
10 1637 Phillip, Kymoy 04 Pegasus9 1:04.40 1:03.03 1
11 602 Means, Tyler 05 Baldwin Blaz 1:05.31 1:04.77 2
12 2307 Dawson, Jared 05 Zodiacs 1:04.33 1:05.44 4
13 1437 Williams, Jaden 04 Metro Eagles 1:04.20 1:05.78 3
14 962 Rose, Michail 05 Faith In Act 1:07.44 1:05.82 4
15 1762 Newman, Kobe 05 Prospect Par 1:05.59 1:06.19 4
16 2180 Webb, Asad 04 V-Tesse Trac 1:05.46 1:07.09 1
17 1742 Clarke, Nicari 04 Prospect Par 1:08.00 1:08.12 1
18 909 Gray, Malcom 04 Ebenezer A.M 1:07.14 1:11.16 3
19 2148 Caldwell, Julian 05 Velocity Tra 1:10.18 1:11.35 1
20 875 Woolbright, Kenton 05 Delaware Eli 1:07.06 1:11.70 3
21 1061 Elliott Jr, Jerry 05 Full Speed A 1:19.76 3
22 1085 Blaylocjk, Ja'Warr 05 Gadsden Burn 1:10.14 1:24.04 2
23 411 Anawalt, Dillon 05 38-Unattache 1:38.16 4
400 Meter Dash 11-12 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 56.35 3/9/2014 Ashton Allen, 03-i5 ELITE
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1921 Perry, Kailen 04 Run U Xpress 59.91 59.49
2 585 Pendarvis, Myles 05 Apex Track 59.96 1:00.30
3 1496 Shepherd Jr, Claud 04 MySprintClub 1:01.29 1:00.64
4 753 Cosby, Quamere 05 chester chee 1:01.72 1:01.34
5 1488 Cumberbatch, Natha 05 Milwaukee Mu 1:01.32 1:01.94
6 345 Collier, Malachi 04 18-Unattache 1:01.28 1:03.00
800 Meter Run 11-12 Division Boys
============================================================================
Sponsor: Assemblyman Michael Cusick
Record: R 2:20.40 3/8/2014 Garrett Suhr, 03-Firebirds
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 1488 Cumberbatch, Natha 05 Milwaukee Mu 2:20.20 2:19.69R 2
2 1278 Rodriguez-King, Mi 04 Island Expre 2:16.60 2:23.18 2
3 1208 Townsend, Quinton 04 Hershey Blaz 2:23.02 2:26.08 2
4 1502 Gibbs, Matthew 04 New Haven Ag 2:38.65 2:26.31 1
5 2249 Rodriguez, Angelo 04 Willis/Camde 2:30.02 2:27.95 2
6 753 Cosby, Quamere 05 chester chee 2:25.87 2:29.21 2
7 1503 Miigdole, Evan 04 New Haven Ag 2:29.40 2:29.68 2
8 1307 Brosnan, Shane 04 Jaguar Track 2:38.69 2:31.63 1
9 1257 Calafiore, Michael 04 Island Expre 2:34.69 2:34.78 1
10 1419 Johnson, Jelani 05 Metro Eagles 2:29.98 2:36.34 2
11 2112 Wilson, Lamar 04 Usa-Ja 2:40.00 2:37.99 1
12 1321 Taylor, Cormac 04 Jaguar Track 2:34.33 2:39.36 1
13 724 Marquez, Bennett 04 Chelsea Grey 2:31.61 2:42.29 2
14 2148 Caldwell, Julian 05 Velocity Tra 2:39.03 2:43.84 1
15 1917 Lawrence, Landen 05 Run U Xpress 2:44.87 1
16 2155 Lindo, Dontae 05 Velocity Tra 2:31.28 2:46.27 2
17 909 Gray, Malcom 04 Ebenezer A.M 2:40.00 2:50.12 1
18 279 Robinson, Kassa 04 09-Unattache 3:02.14 1
1500 Meter Run 11-12 Division Boys
============================================================================
Sponsor: Sage & Coombe architects
Record: R 4:36.23 3/15/2015 Jonah Gorevic, Tailwind Tra
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 1278 Rodriguez-King, Mi 04 Island Expre 4:53.08 4:48.41 2
2 1504 Paragas, Parker 04 New Haven Ag 5:04.83 4:51.47 2
3 44 Bush, Ryan 04 03-Unattache 4:58.68 4:52.66 2
4 712 Puffer, Aidan 04 Central CT J 5:13.41 4:52.81 2
5 408 Balazs, Benjamin 04 37-Unattache 5:25.92 4:57.28 1
6 1503 Miigdole, Evan 04 New Haven Ag 5:07.57 5:04.47 2
7 1764 Nicolas, Chase 04 Prospect Par 5:01.98 5:10.79 2
8 2254 Wynn, Premier 05 Willis/Camde 5:22.58 5:10.89 1
9 2155 Lindo, Dontae 05 Velocity Tra 5:14.62 5:14.94 2
10 2056 Addison, Alexander 05 Tsc Track Cl 5:20.85 5:15.05 2
11 754 Earnest, Micah 04 chester chee 5:22.69 5:15.66 1
12 2112 Wilson, Lamar 04 Usa-Ja 5:25.00 5:16.20 1
13 2059 O'Donnell, Owen 04 Tsc Track Cl 5:24.10 5:17.99 1
14 1419 Johnson, Jelani 05 Metro Eagles 5:23.21 5:19.77 1
15 1736 Boutin, Nate 05 Prospect Par 5:34.79 5:21.19 1
16 1989 Torricella, Anthon 04 Tailwind 5:21.10 5:34.45 1
3000 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Hilton Garden Inn
Record: R 9:44.97 3/14/2015 Jonah Gorevic, Tailwind Tra
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 1504 Paragas, Parker 04 New Haven Ag 10:34.83 10:11.44
2 712 Puffer, Aidan 04 Central CT J 10:45.53 10:26.15
3 2155 Lindo, Dontae 05 Velocity Tra 11:00.72 10:37.34
4 1764 Nicolas, Chase 04 Prospect Par 10:39.92 10:41.54
5 2059 O'Donnell, Owen 04 Tsc Track Cl 11:07.43 10:55.49
6 754 Earnest, Micah 04 chester chee 12:30.42 10:56.31
7 2056 Addison, Alexander 05 Tsc Track Cl 11:09.42 10:56.35
8 1743 Danielski, Miles 04 Prospect Par 11:05.71 11:03.23
9 263 Brill, Andrew 05 08-Unattache 10:51.26 11:04.43
10 1736 Boutin, Nate 05 Prospect Par 11:17.82 11:10.94
11 1261 Diaz, Fernando 05 Island Expre 11:41.54 11:24.27
12 1189 Olivieri, Marcos 04 Haverhill El 11:45.92 11:29.77
13 2151 Ingram, Jordan 05 Velocity Tra 11:45.53 11:40.21
14 1738 Brill, Oliver 04 Prospect Par 11:33.16 11:42.75
15 2061 Ronan, Connor 05 Tsc Track Cl 15:01.20 15:00.79
55 Meter Hurdles 11-12 Division Boys
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Fresh Meadow Electrical Contractors, LLC
Record: R 8.88 3/15/2015 Alexander Nunley, Run U Xpress
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2246 Foster Jr, Gregory 04 Willis/Camde 8.65 R 8.54q 2
2 345 Collier, Malachi 04 18-Unattache 9.14 R 8.81q 2
3 589 Vazquez, Yan 04 Arizona Flam 9.68 9.39q 1
4 639 Blake, Josiah 05 Bowie Boys & 10.36 10.15q 1
5 1502 Gibbs, Matthew 04 New Haven Ag 9.82 10.27q 1
6 504 Dawkins, Desi 04 Above Xpecta 10.35 10.42q 2
7 524 Whyte, Shannon 04 Above Xpecta 10.29 10.50q 2
8 724 Marquez, Bennett 04 Chelsea Grey 10.97 10.86q 1
9 668 Hickson, Joshua 05 Bucks County 11.13 10.93 2
10 1314 Johnson, Joziah 05 Jaguar Track 11.53 11.41 1
11 180 Kaltalioglu, Serda 04 MSIT 11.24 11.52 2
12 176 Iacono, Alexander 04 MSIT 11.59 11.57 1
55 Meter Hurdles 11-12 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Fresh Meadow Electrical Contractors, LLC
Record: R 8.88 3/15/2015 Alexander Nunley, Run U Xpress
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 2246 Foster Jr, Gregory 04 Willis/Camde 8.54 8.58R
2 345 Collier, Malachi 04 18-Unattache 8.81 8.83R
3 589 Vazquez, Yan 04 Arizona Flam 9.39 9.45
4 1502 Gibbs, Matthew 04 New Haven Ag 10.27 9.79
5 504 Dawkins, Desi 04 Above Xpecta 10.42 9.94
6 524 Whyte, Shannon 04 Above Xpecta 10.50 10.26
7 639 Blake, Josiah 05 Bowie Boys & 10.15 10.32
8 724 Marquez, Bennett 04 Chelsea Grey 10.86 10.33
4x200 Meter Relay 11-12 Division Boys
============================================================================
Record: R 1:47.91 3/14/2015 Southern Eagles Track Club, Southern Eag
J Guilbeau, C Jacobs, J Batiste, K Hager
Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Full Speed Athletics 'A' 1:52.12 1:49.53 2
1) 1052 Baker, Dawson 04 2) 1056 Bukoye, Oluwashemilore 04
3) 1066 Harbor, Nyckoles 05 4) 1071 Steward Jr, Robert 05
2 Metro Eagles 'A' 1:55.35 1:52.60 2
1) 1422 Noble, Wesley 05 2) 1419 Johnson, Jelani 05
3) 1414 Brown, Aaron 05 4) 1437 Williams, Jaden 04
3 Jaguar Track 'A' 1:55.93 1:53.17 2
1) 1310 Donaldson, Xavier 05 2) 1312 Grace, Leo 05
3) 1311 Friday, Edison 05 4) 1318 Pierre, McKenzy 04
4 Jaguar Track 'B' 2:00.32 1:59.79 2
1) 1314 Johnson, Joziah 05 2) 1317 Palmer, Stokely 05
3) 1313 Ha, Nelson 05 4) 1307 Brosnan, Shane 04
5 Delaware Elite Track Club 'A' 1:58.10 2:00.15 2
1) 859 Chandler, Kenneth 04 2) 868 Mitchell, Kevin 05
3) 874 Wilkerson, Kamron 04 4) 875 Woolbright, Kenton 05
6 Gadsden Burners 'A' 2:01.25 1
1) 1098 Starks, Braylen 05 2) 1085 Blaylocjk, Ja'Warren 05
3) 1093 Hollis, Damerion 05 4) 1095 Jones, Jam'vion 04
7 Zodiacs 'A' 2:05.58 2:02.75 1
1) 2305 Ashman, Mickhi 05 2) 2309 Manning, Daren 05
3) 2312 Ogunbiyi, Stephen 04 4) 2307 Dawson, Jared 05
8 Prospect Park Youth Running 'A' 2:13.31 2:06.30 1
1) 1742 Clarke, Nicari 04 2) 1770 Samuels, Massai 05
3) 1778 Williams, Zayden 05 4) 1776 Vazquez, Mekhi 04
4x400 Meter Relay 11-12 Division Boys
============================================================================
Record: R 4:10.52 3/15/2015 Southern Eagles Track Club, Southern Eag
C Jacobs, J Guilbeau, J Batiste, K Hager
Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Willis/Camden Pal 'A' 4:28.98 4:19.66 2
1) 2254 Wynn, Premier 05 2) 2252 Tucker, Bryce 05
3) 2251 Taylor, Jamir 04 4) 2249 Rodriguez, Angelo 04
2 Jaguar Track 'A' 4:28.88 4:25.03 2
1) 1311 Friday, Edison 05 2) 1307 Brosnan, Shane 04
3) 1310 Donaldson, Xavier 05 4) 1321 Taylor, Cormac 04
3 Island Express 'A' 4:43.29 4:31.57 2
1) 1257 Calafiore, Michael 04 2) 1274 Perazzo, Joseph 05
3) 1278 Rodriguez-King, Michael 04 4) 1261 Diaz, Fernando 05
4 Full Speed Athletics 'A' 4:25.29 4:33.17 2
1) 1052 Baker, Dawson 04 2) 1056 Bukoye, Oluwashemilore 04
3) 1057 Burris Jr, Warren 04 4) 1071 Steward Jr, Robert 05
5 Prospect Park Youth Running 'A' 5:07.88 4:40.08 1
1) 1762 Newman, Kobe 05 2) 1742 Clarke, Nicari 04
3) 1764 Nicolas, Chase 04 4) 1743 Danielski, Miles 04
6 Jaguar Track 'B' 4:50.22 4:46.52 2
1) 1312 Grace, Leo 05 2) 1314 Johnson, Joziah 05
3) 1313 Ha, Nelson 05 4) 1317 Palmer, Stokely 05
7 chester cheetahs track club 'A' 4:52.50 4:52.63 1
1) 754 Earnest, Micah 04 2) 767 Richardson, Taneir 05
3) 746 Bantam, Jaydon 05 4) 770 Stansbury III, Paul 05
8 Tailwind 'A' 5:04.08 4:52.94 1
1) 1982 Nagaldinne, Nirvaan 05 2) 1989 Torricella, Anthony 04
3) 1975 Dirs, Charles 05 4) 1979 Juzeniw, Kevin 04
9 Usa-Ja 'A' 4:38.00 4:57.51 2
1) 2102 Peace III, Johnnie 05 2) 2109 Warmington, David 04
3) 2112 Wilson, Lamar 04 4) 2104 Poawui, Aaron 04
10 Prospect Park Youth Running 'B' 5:30.51 5:05.51 1
1) 1776 Vazquez, Mekhi 04 2) 1770 Samuels, Massai 05
3) 1736 Boutin, Nate 05 4) 1739 Buckley, Maxwell 05
11 Haverhill Elite Track Club 'A' 5:29.19 5:13.68 1
1) 1189 Olivieri, Marcos 04 2) 1177 Crippen, James 04
3) 1171 Ambrose, Nicholas 04 4) 1184 Hooper, Azariah 04
12 Tailwind 'B' 5:50.65 5:24.11 1
1) 1984 Richards, Cole 04 2) 1986 Ryan, Ellis 05
3) 1972 Berkowitz, Itai 05 4) 1983 Pearlman, Padraig 05
High Jump 11-12 Division Boys
===================================================================================
Record: R 1.55m 3/11/2012 Aron Cruickshank, Metropolis T
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 1138 Hilton Clarke, All 04 Hackensack J 1.45m 1.50m 4-11.00
2 962 Rose, Michail 05 Faith In Act 1.47m 1.45m 4-09.00
3 1509 Denny, Davin-Wayne 04 New Horizon 1.35m 1.35m 4-05.00
4 1598 Snow, Jaden 05 Notre Dame T 1.21m J1.35m 4-05.00
5 589 Vazquez, Yan 04 Arizona Flam 1.24m 1.30m 4-03.25
6 1871 Watson, Micai 04 Roselle Rams 1.19m J1.30m 4-03.25
7 2252 Tucker, Bryce 05 Willis/Camde 1.19m 1.20m 3-11.25
7 1139 King, Adrian 05 Hackensack J 1.29m 1.20m 3-11.25
9 504 Dawkins, Desi 04 Above Xpecta 1.40m J1.20m 3-11.25
10 1071 Steward Jr, Robert 05 Full Speed A 1.27m J1.20m 3-11.25
11 2151 Ingram, Jordan 05 Velocity Tra 1.05m 1.15m 3-09.25
-- 279 Robinson, Kassa 04 09-Unattache NH
-- 1057 Burris Jr, Warren 04 Full Speed A 1.21m NH
-- 752 Cook, Jasir 04 chester chee 1.15m NH
Long Jump 11-12 Division Boys
===================================================================================
Record: R 4.97m 3/14/2015 Jesiah Davis, Unattached
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 345 Collier, Malachi 04 18-Unattache 5.17m 5.36mR 17-07.00
2 2246 Foster Jr, Gregory 04 Willis/Camde 5.37m 5.33mR 17-06.00
3 2129 Branch, Zachariah 04 Vegas Lightn 5.33m 4.97mR 16-03.75
4 2280 Eans, Coulaj 04 Young Phenom 4.80m 4.96m 16-03.25
5 935 Rose-Pierre, Aidan 04 Envy Track C 4.88m 4.86m 15-11.50
6 753 Cosby, Quamere 05 chester chee 4.32m 4.60m 15-01.25
7 1321 Taylor, Cormac 04 Jaguar Track 4.40m J4.60m 15-01.25
8 1119 Koloko, Momo 04 God's Speed 4.21m 4.08m 13-04.75
9 554 Thorpe, Vance 04 Ambler Olymp 4.15m 4.02m 13-02.25
10 1057 Burris Jr, Warren 04 Full Speed A 3.70m 3.99m 13-01.25
11 639 Blake, Josiah 05 Bowie Boys & 4.53m 3.96m 13-00.00
12 664 Norwood, Jeremiah 05 Brooklyn Lig 3.83m 3.81m 12-06.00
13 2128 Walters, Evan 05 Vector Elite 3.96m 3.75m 12-03.75
14 1136 DeCambre, Dylan 05 Hackensack J 3.86m 3.69m 12-01.25
15 1007 Dultsin, Daniel 04 Five Points 4.08m J3.69m 12-01.25
16 772 DelNigro, Alex 04 Clcf Track P 4.13m 3.68m 12-01.00
17 2281 Savage III, Freddi 04 Young Phenom 3.40m J3.68m 12-01.00
18 1139 King, Adrian 05 Hackensack J 3.86m 3.63m 11-11.00
19 2102 Peace III, Johnnie 05 Usa-Ja 3.65m 3.49m 11-05.50
20 180 Kaltalioglu, Serda 04 MSIT 3.62m J3.49m 11-05.50
21 585 Pendarvis, Myles 05 Apex Track 3.35m 11-00.00
22 1414 Brown, Aaron 05 Metro Eagles 3.72m 3.26m 10-08.50
23 1917 Lawrence, Landen 05 Run U Xpress 3.18m 10-05.25
Shot Put 11-12 Division Boys
===================================================================================
Sponsor: MF Athletic
Record: R 15.82m 3/8/2014 Dylan Carter, Unattache
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 307 Allen, Angelo 04 11-Unattache 11.26m 10.56m 34-07.75
2 684 Foster, Javen 04 Capital City 8.54m 9.08m 29-09.50
3 211 St Paul, Detton 05 MSIT 8.26m 8.32m 27-03.75
4 1598 Snow, Jaden 05 Notre Dame T 7.97m 8.31m 27-03.25
5 1425 Philogene, Adam 04 Metro Eagles 9.34m 8.21m 26-11.25
6 1125 Jackson, Jaavier 04 Grant You Wi 6.97m 7.94m 26-00.75
7 1946 Muhammad, Muhsin 05 St. Luke Spi 7.15m 7.88m 25-10.25
8 584 Niederhausen, Nath 05 Apex Track 7.86m 7.56m 24-09.75
9 189 Meyer, Jordan 05 MSIT 6.81m 7.24m 23-09.00
10 2104 Poawui, Aaron 04 Usa-Ja 6.09m 6.90m 22-07.75
11 1625 Perez, Michael 05 Ocean Breeze 5.80m 5.82m 19-01.25
1500 Meter Race Walk 11-12 Division Boys
=========================================================================
Record: R 9:34.84 3/9/2013 Jadon Davis, Woodlawn Tra
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 746 Bantam, Jaydon 05 chester chee 11:15.22 10:54.58
55 Meter Dash 13-14 Division Boys
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 6.84 3/10/2013 Dysaun Razzak, Tri-City Rel
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2211 O'Brien, Jack 02 Westchester 7.26 7.03q 4 7.026
2 2099 Harris, DaJuan 02 Usa-Ja 7.14 7.03q 5 7.028
3 1377 Brassfield, Sterli 03 MACKTRACK EL 7.71 7.05q 5
4 1089 Davis, Quinsean 02 Gadsden Burn 7.64 7.13q 4
5 1920 Nunley, Alexander 03 Run U Xpress 7.42 7.19q 5 7.182
6 957 Decoteau, Andrew 02 Explosion Tr 7.21 7.19q 3 7.190
7 1497 Taffe, Adrian 02 MySprintClub 7.12 7.21q 2
8 1306 Bilai, Talib 02 Jaguar Track 7.20 7.26q 1 7.252
9 522 Varona, Alex 02 Above Xpecta 7.45 7.26 2 7.254
10 1117 Hutchinson, Amir 03 God's Speed 7.42 7.26 2 7.257
11 1424 Peters, Alex 03 Metro Eagles 7.39 7.27 1
12 869 Rhodan, John 02 Delaware Eli 8.03 7.33 4
13 2147 Cadiz-Domville, Kr 02 Velocity Tra 7.31 7.36 4
14 680 Beckford, Malcolm 03 Capital City 7.52 7.37 3
15 660 Williams, Tavon 03 Bronx Tigers 7.33 7.38 3
16 683 Ferguson, Tahj 02 Capital City 7.77 7.46 2
17 1275 Politi, Michael 02 Island Expre 7.66 7.51 4
18 2313 Rogers II, Michael 03 Zodiacs 7.78 7.61 5 7.602
18 1918 Lawrence, Skyy 02 Run U Xpress 7.67 7.61 3 7.602
20 2310 McIntosh, Kyle 03 Zodiacs 7.70 7.67 1
21 1090 Embry, Jakari 02 Gadsden Burn 7.94 7.68 3 7.674
22 573 Williams Jr, Tyway 02 Ann Arbor Tr 7.47 7.68 5 7.676
23 1099 Townsend, Samontre 02 Gadsden Burn 8.04 7.69 4
24 1055 Blount, Carter 02 Full Speed A 8.07 7.93 3 7.921
25 1931 Patron, Joseph 03 Sewell Insti 8.26 7.93 1 7.927
26 325 Bussey, Isaiah 03 13-Unattache 8.99 7.99 2
27 1930 Patron, Jacob 03 Sewell Insti 8.46 8.29 5
28 1051 Alston, Kevin 02 Full Speed A 8.57 8.97 2
55 Meter Dash 13-14 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 6.84 3/10/2013 Dysaun Razzak, Tri-City Rel
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1377 Brassfield, Sterli 03 MACKTRACK EL 7.05 6.99
2 2099 Harris, DaJuan 02 Usa-Ja 7.03 7.09
3 2211 O'Brien, Jack 02 Westchester 7.03 7.14
4 957 Decoteau, Andrew 02 Explosion Tr 7.19 7.15
5 1920 Nunley, Alexander 03 Run U Xpress 7.19 7.19
6 1497 Taffe, Adrian 02 MySprintClub 7.21 7.20
7 1306 Bilai, Talib 02 Jaguar Track 7.26 7.31
200 Meter Dash 13-14 Division Boys
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 24.01 3/15/2015 Deion Green, USA-JA
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1747 Flemming, Tahje 02 Prospect Par 23.35 R 23.71q 2
2 1793 Agyemang, Nana 02 Pure Acceler 24.56 24.29q 7
3 413 Turner, Jordyn 02 38-Unattache 24.41 24.51q 6
4 1497 Taffe, Adrian 02 MySprintClub 24.99 24.75q 1
5 1089 Davis, Quinsean 02 Gadsden Burn 24.24 24.78q 3
6 375 Jenkins, Connor 02 27-Unattache 24.64 24.90q 4
7 760 Langley, Malik 02 chester chee 25.32 24.92 5
8 2099 Harris, DaJuan 02 Usa-Ja 25.24 24.99 6
9 1630 Battle, Zavion 02 Olympia Trac 25.84 25.10 1
10 957 Decoteau, Andrew 02 Explosion Tr 25.10 25.20 1
11 2289 Law, Christian 02 Zephyrs Trac 25.24 25.22 3
12 522 Varona, Alex 02 Above Xpecta 25.42 25.36 2
13 1424 Peters, Alex 03 Metro Eagles 25.41 25.40 5
14 1418 John, Jaylin 02 Metro Eagles 25.67 25.45 7
15 1794 Cooper, Connor 03 Pure Acceler 25.15 25.46 7
16 2147 Cadiz-Domville, Kr 02 Velocity Tra 25.82 25.50 4
17 1377 Brassfield, Sterli 03 MACKTRACK EL 25.44 25.72 3
18 1920 Nunley, Alexander 03 Run U Xpress 26.23 25.83 3
19 2308 Garcia, Jaylen 03 Zodiacs 26.13 25.84 7
20 2211 O'Brien, Jack 02 Westchester 25.90 25.96 1
21 573 Williams Jr, Tyway 02 Ann Arbor Tr 26.44 26.92 5
22 726 Morone, Joseph 03 Chelsea Grey 26.15 26.94 6
23 1090 Embry, Jakari 02 Gadsden Burn 25.24 27.14 2
24 1069 Matthews, Wesley 02 Full Speed A 27.23 27.17 2
25 1053 Barnes, Christian 02 Full Speed A 27.45 27.33 3
26 1918 Lawrence, Skyy 02 Run U Xpress 27.13 27.47 5
27 1099 Townsend, Samontre 02 Gadsden Burn 26.24 27.57 2
28 1055 Blount, Carter 02 Full Speed A 28.87 28.07 4
29 339 Zirkle, Benjamin 02 16-Unattache 29.74 28.60 1
30 2130 Branch, Zion 02 Vegas Lightn 27.79 28.87 7
31 1931 Patron, Joseph 03 Sewell Insti 29.49 29.01 1
32 1930 Patron, Jacob 03 Sewell Insti 30.49 29.77 4
33 1051 Alston, Kevin 02 Full Speed A 35.53 33.53 7
34 1469 Irving Jr, Stephen 02 Metropolis-B 25.13 48.99 4
200 Meter Dash 13-14 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 24.01 3/15/2015 Deion Green, USA-JA
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1747 Flemming, Tahje 02 Prospect Par 23.71 23.36R
2 1793 Agyemang, Nana 02 Pure Acceler 24.29 23.95R
3 1497 Taffe, Adrian 02 MySprintClub 24.75 24.81
4 375 Jenkins, Connor 02 27-Unattache 24.90 24.91
5 413 Turner, Jordyn 02 38-Unattache 24.51 25.09
6 1089 Davis, Quinsean 02 Gadsden Burn 24.78 25.22
400 Meter Dash 13-14 Division Boys
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 53.60 3/13/2015 Damon Green, USA-JA
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1747 Flemming, Tahje 02 Prospect Par 52.61 R 52.54q 1
2 413 Turner, Jordyn 02 38-Unattache 52.81 53.93q 3
3 759 Langley, Malachi 02 chester chee 55.45 54.07q 2
4 760 Langley, Malik 02 chester chee 56.35 55.17q 3
5 1469 Irving Jr, Stephen 02 Metropolis-B 56.13 55.34q 4
6 2289 Law, Christian 02 Zephyrs Trac 55.94 56.35q 4
7 1794 Cooper, Connor 03 Pure Acceler 56.15 56.37 5
8 2099 Harris, DaJuan 02 Usa-Ja 56.14 56.49 2
9 1418 John, Jaylin 02 Metro Eagles 57.74 56.99 1
10 1306 Bilai, Talib 02 Jaguar Track 57.37 57.47 1
11 177 Istvan, Kaleb 02 MSIT 57.84 57.49 3
12 2181 Williams, Malique 02 V-Tesse Trac 59.06 58.16 4
13 1920 Nunley, Alexander 03 Run U Xpress 59.81 58.22 1
14 688 Hill, Shakur 02 Capital City 59.32 58.56 2
15 373 Jackson, Johnathan 03 26-Unattache 58.14 1:00.32 5
16 1630 Battle, Zavion 02 Olympia Trac 58.64 1:00.69 4
17 1980 Juzeniw, Michael 02 Tailwind 59.79 1:01.03 1
18 1919 Lipscomb, Kyle 03 Run U Xpress 1:00.79 1:01.13 4
19 1421 McKenzie, Trevelle 02 Metro Eagles 59.50 1:01.25 3
20 1069 Matthews, Wesley 02 Full Speed A 1:00.11 1:01.38 5
21 1768 Romeo, Jalen 02 Prospect Par 59.86 1:01.44 3
22 573 Williams Jr, Tyway 02 Ann Arbor Tr 1:01.14 1:01.80 4
23 282 Walker, Malachi 02 09-Unattache 1:01.92 3
24 1417 Jennings, Joshua 02 Metro Eagles 1:00.46 1:02.86 2
25 2066 Taylor II, Lyndon 03 University o 1:08.14 1:04.66 5
400 Meter Dash 13-14 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 53.60 3/13/2015 Damon Green, USA-JA
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1747 Flemming, Tahje 02 Prospect Par 52.54 52.24R
2 413 Turner, Jordyn 02 38-Unattache 53.93 53.36R
3 759 Langley, Malachi 02 chester chee 54.07 53.94
4 760 Langley, Malik 02 chester chee 55.17 54.79
5 2289 Law, Christian 02 Zephyrs Trac 56.35 56.26
800 Meter Run 13-14 Division Boys
============================================================================
Sponsor: Assemblyman Michael Cusick
Record: R 2:05.14 3/10/2012 Phillip Rocha, So Cal Roadr
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 3020 Cerne IV, Edward 02 10-Unattache 2:17.00 2:08.68 3
2 1938 McKenna, Ben 02 South Orange 2:09.18 2:09.33 3
3 759 Langley, Malachi 02 chester chee 2:12.47 2:09.74 3
4 1779 Williams, Zedekiah 02 Prospect Par 2:15.10 2:12.37 3
5 1977 Gorevic, Jonah 03 Tailwind 2:16.84 2:12.47 3
6 251 Plummer, Myles 03 07-Unattache 2:17.22 2:12.90 3
7 1765 Nicolas, Christian 02 Prospect Par 2:19.16 2:14.47 2
8 1753 Hassler, Owen 03 Prospect Par 2:18.18 2:16.20 2
9 253 Richards, Gavin 02 07-Unattache 2:19.34 2:18.43 2
10 140 Barreira, Matisse 02 MSIT 2:24.79 2:19.79 2
11 373 Jackson, Johnathan 03 26-Unattache 2:25.00 2:20.70 2
12 339 Zirkle, Benjamin 02 16-Unattache 2:31.00 2:20.74 1
13 756 Griggs, Abdul-Qaas 02 chester chee 2:27.81 2:20.77 1
14 865 Lyn, Demetrius 02 Delaware Eli 2:21.83 2:23.09 2
15 1172 Basile, Ryan 02 Haverhill El 2:25.43 2:23.15 2
16 413 Turner, Jordyn 02 38-Unattache 2:10.78 2:24.33 3
17 2153 James, Tre'von 02 Velocity Tra 2:25.13 2:26.51 2
18 360 Gasser, Jason 02 21-Unattache 2:28.00 2:26.59 1
19 282 Walker, Malachi 02 09-Unattache 2:26.67 1
20 1500 Barroso, Julian 02 New Haven Ag 2:27.64 2:26.80 1
21 1432 Robinson, Trevon 02 Metro Eagles 2:27.27 2:27.59 2
22 2066 Taylor II, Lyndon 03 University o 2:34.00 2:30.07 1
23 2181 Williams, Malique 02 V-Tesse Trac 2:15.84 2:31.10 3
24 2095 Dunellari, Arber 03 Usa-Ja 2:35.00 2:42.70 1
25 2028 Harding, Alfonso 03 The Camp 2:27.63 2:50.74 1
1500 Meter Run 13-14 Division Boys
============================================================================
Sponsor: Sage & Coombe architects
Record: R 4:19.21 3/11/2012 Phillip Rocha, So Cal Roadr
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 1938 McKenna, Ben 02 South Orange 4:22.12 4:19.93 2
2 253 Richards, Gavin 02 07-Unattache 4:39.18 4:22.39 2
3 1797 Klanke III, Edwin 02 Pure Acceler 4:35.78 4:24.00 2
4 3020 Cerne IV, Edward 02 10-Unattache 4:33.00 4:25.97 2
5 1977 Gorevic, Jonah 03 Tailwind 4:36.67 4:27.69 2
6 265 Harris, Brayden 03 08-Unattache 4:38.16 4:29.26 2
7 251 Plummer, Myles 03 07-Unattache 4:39.68 4:30.40 2
8 78 Bravo, Pedro 02 05-Unattache 4:47.32 4:31.05 1
9 1501 Dawson, Azaan 03 New Haven Ag 4:40.77 4:39.49 2
10 140 Barreira, Matisse 02 MSIT 4:50.47 4:39.83 1
11 1753 Hassler, Owen 03 Prospect Par 4:43.45 4:40.35 2
12 1779 Williams, Zedekiah 02 Prospect Par 4:37.36 4:46.95 2
13 316 Palisca, Benjamin 02 12-Unattache 4:39.51 4:47.67 2
14 1767 Rice, Ethan 02 Prospect Par 4:46.66 4:50.15 2
15 1173 Bowman, Jeremy 02 Haverhill El 5:05.06 4:50.55 1
16 2041 Gibson, Travis 03 Track Housto 5:16.12 4:52.64 1
17 1939 Shadell, Steven 02 South Orange 4:50.00 4:53.15 1
18 1971 Bakraqi, Leart 02 Tailwind 4:58.56 4:54.18 1
19 241 Godish, Benjamin 03 07-Unattache 5:02.05 4:59.94 1
20 405 Campen, Hunter 03 33-Unattache 5:30.00 5:02.20 1
21 360 Gasser, Jason 02 21-Unattache 5:09.00 5:10.65 1
22 2095 Dunellari, Arber 03 Usa-Ja 5:34.00 5:13.17 1
23 609 Coleman, Matthew 02 Bethesda Tra 5:13.26 5:13.38 1
3000 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Hilton Garden Inn
Record: R 9:23.53 3/10/2012 Phillip Rocha, So Cal Roadr
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 1977 Gorevic, Jonah 03 Tailwind 9:34.02 9:22.96R
2 1938 McKenna, Ben 02 South Orange 9:30.36 9:25.37
3 1797 Klanke III, Edwin 02 Pure Acceler 9:43.81 9:36.67
4 78 Bravo, Pedro 02 05-Unattache 9:58.24 9:39.58
5 265 Harris, Brayden 03 08-Unattache 9:59.65 9:42.05
6 253 Richards, Gavin 02 07-Unattache 10:07.57 9:45.45
7 34 Kay, Sean 02 02-Unattache 9:57.25 9:46.63
8 1501 Dawson, Azaan 03 New Haven Ag 10:00.27 9:52.41
9 1767 Rice, Ethan 02 Prospect Par 10:33.42 10:03.55
10 140 Barreira, Matisse 02 MSIT 10:10.42 10:17.22
11 316 Palisca, Benjamin 02 12-Unattache 9:59.58 10:30.00
12 2041 Gibson, Travis 03 Track Housto 10:17.19 10:33.91
13 1939 Shadell, Steven 02 South Orange 10:30.00 10:34.45
14 1741 Cembalest, Peter 02 Prospect Par 10:27.30 10:34.77
15 2066 Taylor II, Lyndon 03 University o 10:36.74
16 1597 Rincon, Christian 02 Notre Dame T 10:36.61 10:37.33
17 1254 Acosta, Sean 02 Island Expre 10:38.11 10:37.78
18 826 Cazzaniga, Luca 02 Danbury Yout 10:07.93 10:45.82
19 1732 Amell, Tristan 03 Prospect Par 10:26.82 11:05.86
20 2095 Dunellari, Arber 03 Usa-Ja 11:38.00 11:08.08
55 Meter Hurdles 13-14 Division Boys
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Fresh Meadow Electrical Contractors, LLC
Record: R 7.99 3/15/2015 Jessie Parson, i5 ELITE
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 697 Vascianna, Vashuan 02 Capital City 8.46 8.19q 2
2 1920 Nunley, Alexander 03 Run U Xpress 8.70 8.38q 1
3 1275 Politi, Michael 02 Island Expre 9.11 8.72q 1
4 755 Fields, Marquise 02 chester chee 8.85 8.83q 3
5 500 Davis, Andrew 02 Above Xpecta 9.02 8.94q 3
6 2263 Smith IV, Thomas 03 Woodlawn Tra 9.84 9.12q 3
7 726 Morone, Joseph 03 Chelsea Grey 9.23 9.41q 2
8 2265 Turner, Gabriel 02 Woodlawn Tra 10.04 9.45q 1
9 776 Notarianni, Zack 02 Clcf Track P 9.59 9.53 1
10 2130 Branch, Zion 02 Vegas Lightn 10.10 9.56 2
11 359 Dufty, Ryan 02 21-Unattache 10.72 9.84 1
12 932 Richards, Carrel 02 Emerald City 10.06 1
13 553 Steilen, Jack 03 Ambler Olymp 10.41 10.11 3
14 1755 John, Sebastian 03 Prospect Par 9.86 10.14 3
15 2216 Spergel, Benjamin 03 Westfield Ar 10.41 10.28 1
16 1919 Lipscomb, Kyle 03 Run U Xpress 9.35 10.65 2
17 1594 Negrete, Miguel 02 Notre Dame T 10.27 10.73 2
18 2260 Hall, Jordan 03 Woodlawn Tra 10.95 2
19 855 Blakeney, Tyson 02 Delaware Eli 10.48 11.04 3
20 1777 Williams, Ashauni 03 Prospect Par 11.63 11.06 1
21 1560 Galloway, Marc 03 New York Nov 11.11 11.17 2
22 1741 Cembalest, Peter 02 Prospect Par 11.50 11.25 2
23 587 Wilson, Henry 03 Apex Track 11.88 11.47 3
55 Meter Hurdles 13-14 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Fresh Meadow Electrical Contractors, LLC
Record: R 7.99 3/15/2015 Jessie Parson, i5 ELITE
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1920 Nunley, Alexander 03 Run U Xpress 8.38 8.11
2 697 Vascianna, Vashuan 02 Capital City 8.19 8.32
3 755 Fields, Marquise 02 chester chee 8.83 8.49
4 1275 Politi, Michael 02 Island Expre 8.72 8.66
5 500 Davis, Andrew 02 Above Xpecta 8.94 9.01
6 726 Morone, Joseph 03 Chelsea Grey 9.41 9.15
7 2263 Smith IV, Thomas 03 Woodlawn Tra 9.12 9.32
8 2265 Turner, Gabriel 02 Woodlawn Tra 9.45 9.85
4x200 Meter Relay 13-14 Division Boys
============================================================================
Record: R 1:38.13 3/14/2015 i5 ELITE, i5 ELITE
A Hood, A Allen, C Dean, J Parson
Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Capital City Track Club 'A' 1:42.47 1:40.66 2
1) 697 Vascianna, Vashuan 02 2) 680 Beckford, Malcolm 03
3) 688 Hill, Shakur 02 4) 683 Ferguson, Tahj 02
2 chester cheetahs track club 'A' 1:41.19 1:40.71 2
1) 755 Fields, Marquise 02 2) 760 Langley, Malik 02
3) 750 Bradley-Chambers, Taeon 02 4) 759 Langley, Malachi 02
3 Above Xpectations 'A' 1:45.11 1:43.30 2
1) 498 Brown, Markevis 02 2) 501 Davis, Elijah 02
3) 493 Ames, Joshua 03 4) 522 Varona, Alex 02
4 Metro Eagles 'A' 1:43.45 1:44.04 2
1) 1418 John, Jaylin 02 2) 1434 Simmonds, Nathan 03
3) 1421 McKenzie, Trevelle 02 4) 1424 Peters, Alex 03
5 Gadsden Burners 'A' 1:44.88 1
1) 1090 Embry, Jakari 02 2) 1088 Byers, D'Javi 03
3) 1099 Townsend, Samontrea 02 4) 1089 Davis, Quinsean 02
6 Zodiacs 'A' 1:47.93 1:46.34 1
1) 2310 McIntosh, Kyle 03 2) 2306 Coley, Julian 03
3) 2313 Rogers II, Michael 03 4) 2308 Garcia, Jaylen 03
7 Delaware Elite Track Club 'A' 1:42.23 1:47.03 2
1) 871 Smith, Clarence 03 2) 863 Jones, Hassun 02
3) 865 Lyn, Demetrius 02 4) 869 Rhodan, John 02
8 Full Speed Athletics 'A' 4:04.17 1:47.29 1
1) 1055 Blount, Carter 02 2) 1053 Barnes, Christian 02
3) 1062 Fish, Jerlen 02 4) 1069 Matthews, Wesley 02
9 Prospect Park Youth Running 'A' 1:57.87 1:52.04 1
1) 1735 Bernard, DeLaKwa 03 2) 1768 Romeo, Jalen 02
3) 1765 Nicolas, Christian 02 4) 1755 John, Sebastian 03
10 Ocean Breeze Wave Runners 'A' 2:00.49 2:01.33 1
1) 1624 Niosi, Dean 02 2) 1618 Estrella, Gregorio 02
3) 1621 Idone, Joseph 02 4) 1626 Useini, Benjamin 02
-- Pure Acceleration Track Club 'A' 1:37.82 DQ 2
1) 1793 Agyemang, Nana 02 2) 1794 Cooper, Connor 03
3) 1796 Heron, Nacari 02 4) 1798 StAngelo, George 02
4x400 Meter Relay 13-14 Division Boys
============================================================================
Record: R 3:58.27 3/9/2014 i5 ELITE, 03-i5 ELITE
A Hood, A Allen, C Price, J Parson
Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Pure Acceleration Track Club 'A' 3:51.83 3:42.19R 2
1) 1794 Cooper, Connor 03 2) 1793 Agyemang, Nana 02
3) 1797 Klanke III, Edwin 02 4) 1798 StAngelo, George 02
2 chester cheetahs track club 'A' 3:53.68 3:50.10R 2
1) 755 Fields, Marquise 02 2) 760 Langley, Malik 02
3) 756 Griggs, Abdul-Qaasim 02 4) 759 Langley, Malachi 02
3 Prospect Park Youth Running 'A' 3:57.08 3:53.06R 2
1) 1747 Flemming, Tahje 02 2) 1765 Nicolas, Christian 02
3) 1768 Romeo, Jalen 02 4) 1779 Williams, Zedekiah 02
4 Metro Eagles 'B' 3:56.03 3:58.65 2
1) 1418 John, Jaylin 02 2) 1421 McKenzie, Trevelle 02
3) 1417 Jennings, Joshua 02 4) 1424 Peters, Alex 03
5 Above Xpectations 'A' 4:26.87 4:07.45 1
1) 497 Bordrick, Aurelius 02 2) 522 Varona, Alex 02
3) 498 Brown, Markevis 02 4) 506 Gyan, Jeremy 02
6 Full Speed Athletics 'A' 4:04.67 4:07.62 2
1) 1069 Matthews, Wesley 02 2) 1053 Barnes, Christian 02
3) 1055 Blount, Carter 02 4) 1062 Fish, Jerlen 02
7 Prospect Park Youth Running 'B' 4:17.75 4:07.66 1
1) 1753 Hassler, Owen 03 2) 1755 John, Sebastian 03
3) 1767 Rice, Ethan 02 4) 1735 Bernard, DeLaKwa 03
8 Metro Eagles 'A' 3:56.03 4:11.48 2
1) 1434 Simmonds, Nathan 03 2) 1428 Pottinger, Stephan 02
3) 1429 Ramsey, Wesley 03 4) 1427 Pierre, Joshua 02
9 Tailwind 'A' 4:28.32 4:14.43 1
1) 1980 Juzeniw, Michael 02 2) 1971 Bakraqi, Leart 02
3) 1976 Goldberg, Joshua 02 4) 1987 Spencer III, James 02
10 Haverhill Elite Track Club 'A' 4:26.73 4:16.34 1
1) 1172 Basile, Ryan 02 2) 1173 Bowman, Jeremy 02
3) 1185 Kennedy, Liam 02 4) 1188 Nikas, Kyle 02
11 Metro Eagles 'C' 4:23.08 4:24.38 1
1) 1432 Robinson, Trevon 02 2) 1430 Robinson, Keith 02
3) 1420 Kayafas, Anthony 02 4) 1431 Robinson, Kevin 02
12 Ambler Olympic 'A' 4:43.97 4:28.92 1
1) 556 Yochum, Robert 02 2) 555 Yochum, Gabriel 03
3) 553 Steilen, Jack 03 4) 552 Green, Thomas 02
High Jump 13-14 Division Boys
===================================================================================
Record: R 1.75m 3/14/2015 Ashton Allen, i5 ELITE
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 375 Jenkins, Connor 02 27-Unattache 1.80m 1.70m 5-07.00
2 339 Zirkle, Benjamin 02 16-Unattache 1.72m 1.65m 5-05.00
3 1779 Williams, Zedekiah 02 Prospect Par 1.56m 1.60m 5-03.00
4 1099 Townsend, Samontre 02 Gadsden Burn J1.60m 5-03.00
5 500 Davis, Andrew 02 Above Xpecta 1.54m 1.55m 5-01.00
5 1594 Negrete, Miguel 02 Notre Dame T 1.56m 1.55m 5-01.00
7 550 Christie, Thomas 03 Ambler Olymp 1.54m J1.55m 5-01.00
8 1062 Fish, Jerlen 02 Full Speed A 1.52m 1.50m 4-11.00
9 1089 Davis, Quinsean 02 Gadsden Burn 1.52m J1.50m 4-11.00
10 360 Gasser, Jason 02 21-Unattache 1.54m J1.50m 4-11.00
11 1417 Jennings, Joshua 02 Metro Eagles 1.45m J1.50m 4-11.00
12 924 Watkins, Amon-Ra 03 Eclipse Trac 1.40m J1.50m 4-11.00
12 553 Steilen, Jack 03 Ambler Olymp 1.45m J1.50m 4-11.00
14 163 Goodman, Cole 03 MSIT 1.30m 1.40m 4-07.00
15 282 Walker, Malachi 02 09-Unattache J1.40m 4-07.00
15 932 Richards, Carrel 02 Emerald City 1.62m J1.40m 4-07.00
17 359 Dufty, Ryan 02 21-Unattache 1.42m J1.40m 4-07.00
-- 2260 Hall, Jordan 03 Woodlawn Tra 1.27m NH
-- 1595 Ramharak, Chavin 02 Notre Dame T 1.40m NH
-- 1758 Lane, Dylan Grant 02 Prospect Par 1.40m NH
Pole Vault 13-14 Division Boys
===================================================================================
Record: R 2.45m 3/9/2014 Jeffrey Eletto, 02-Mancheste
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
-- 46 Flowers, Jack 02 03-Unattache 2.15m NH
Long Jump 13-14 Division Boys
===================================================================================
Record: R 5.96m 3/9/2013 Elorm Akasreku, Morris Count
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 1793 Agyemang, Nana 02 Pure Acceler 5.97m 6.09mR 19-11.75
2 1796 Heron, Nacari 02 Pure Acceler 5.56m 5.36m 17-07.00
3 2211 O'Brien, Jack 02 Westchester 5.13m 5.28m 17-04.00
4 1062 Fish, Jerlen 02 Full Speed A 5.23m 5.26m 17-03.25
5 1377 Brassfield, Sterli 03 MACKTRACK EL 5.08m 5.23m 17-02.00
6 755 Fields, Marquise 02 chester chee 5.29m 5.20m 17-00.75
7 1275 Politi, Michael 02 Island Expre 4.50m 5.09m 16-08.50
8 1090 Embry, Jakari 02 Gadsden Burn 4.93m 16-02.25
9 924 Watkins, Amon-Ra 03 Eclipse Trac 4.83m 4.90m 16-01.00
10 683 Ferguson, Tahj 02 Capital City 5.08m 4.72m 15-06.00
11 2306 Coley, Julian 03 Zodiacs 4.67m 4.67m 15-04.00
12 359 Dufty, Ryan 02 21-Unattache 4.77m 4.66m 15-03.50
13 587 Wilson, Henry 03 Apex Track 4.35m 4.40m 14-05.25
14 1626 Useini, Benjamin 02 Ocean Breeze 4.27m 4.34m 14-03.00
15 932 Richards, Carrel 02 Emerald City 4.33m 14-02.50
16 2263 Smith IV, Thomas 03 Woodlawn Tra 4.28m 14-00.50
17 773 DelNigro, Nicholas 02 Clcf Track P 4.75m 4.22m 13-10.25
18 1618 Estrella, Gregorio 02 Ocean Breeze 4.88m 4.14m 13-07.00
19 1918 Lawrence, Skyy 02 Run U Xpress 3.65m 3.87m 12-08.50
20 1919 Lipscomb, Kyle 03 Run U Xpress 3.96m 3.81m 12-06.00
21 1624 Niosi, Dean 02 Ocean Breeze 3.92m 3.69m 12-01.25
-- 1601 Markward, Aidan 02 Nutmeg Strid 5.08m FOUL
Triple Jump 13-14 Division Boys
===================================================================================
Record: R 11.32m 3/15/2015 Zachary Sampson, Unattached
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 500 Davis, Andrew 02 Above Xpecta 10.24m 10.38m 34-00.75
2 590 McClure Jr, Christ 02 Arizona Spee 9.51m 10.23m 33-06.75
3 1594 Negrete, Miguel 02 Notre Dame T 9.85m 10.06m 33-00.25
4 592 Melusky, Gregory 02 Attleboro YM 9.62m 9.85m 32-03.75
5 550 Christie, Thomas 03 Ambler Olymp 9.59m 9.82m 32-02.75
6 2242 Burel, Isaiah 03 Willis/Camde 8.40m 9.56m 31-04.50
7 2130 Branch, Zion 02 Vegas Lightn 9.24m 9.20m 30-02.25
8 163 Goodman, Cole 03 MSIT 8.19m 8.87m 29-01.25
9 1140 King Jr, Walter 03 Hackensack J 8.46m 8.55m 28-00.75
10 1597 Rincon, Christian 02 Notre Dame T 8.16m 7.94m 26-00.75
Shot Put 13-14 Division Boys
===================================================================================
Sponsor: MF Athletic
Record: R 14.96m 3/9/2014 Brandon Patterson, 02-Plainfiel
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 332 Carter, Dylan 02 15-Unattache 15.78mR 51-09.25
2 726 Morone, Joseph 03 Chelsea Grey 12.04m 10.92m 35-10.00
3 1495 Fullman, Michael 02 MySprintClub 9.73m 10.23m 33-06.75
4 1434 Simmonds, Nathan 03 Metro Eagles 11.70m 9.85m 32-03.75
5 493 Ames, Joshua 03 Above Xpecta 9.18m 9.67m 31-08.75
6 2027 Carrington, Jonath 02 The Camp 10.27m 9.31m 30-06.50
7 1207 Paynter, Jaren 02 Hershey Blaz 8.24m 8.80m 28-10.50
8 2160 Websterrutledge, J 02 Velocity Tra 10.05m 8.75m 28-08.50
9 359 Dufty, Ryan 02 21-Unattache 8.75m 8.45m 27-08.75
10 1051 Alston, Kevin 02 Full Speed A 8.37m 8.12m 26-07.75
11 1121 McLeod, Stuart 02 God's Speed 7.89m 7.32m 24-00.25
12 2152 James, DaiJon 02 Velocity Tra 8.24m 7.16m 23-06.00
13 302 Spivey, Dorian 02 10-Unattache 7.05m 23-01.75
14 2159 Shand, Kaseam 03 Velocity Tra 6.99m 6.33m 20-09.25
15 505 George, Devon 03 Above Xpecta 6.37m 6.15m 20-02.25
16 775 Johnson, Caleb 03 Clcf Track P 5.81m 6.08m 19-11.50
3000 Meter Race Walk 13-14 Division Boys
=========================================================================
Record: R 16:09.63 3/10/2013 Jonathan Aguilar, South Texas
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 2240 Allen, Miles 03 Willis/Camde 17:54.17 22:15.74
55 Meter Dash 15-16 Division Boys
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 6.63 3/8/2014 Mark Doyley, 01-Capital C
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1632 Milledge Jr, Senac 00 Olympia Trac 6.61 R 6.34q 6
2 338 Roach, Ethan 00 16-Unattache 6.96 6.66q 5
3 864 Kungu, Lewis 00 Delaware Eli 6.94 6.74q 2
4 1413 Barriffe, D'Andre 00 Metro Eagles 6.84 6.76q 5
5 1868 Cadet, Joshua 00 Roselle Rams 6.92 6.83q 2
6 1996 Harris-brown, Barr 00 Team Dynasty 6.54 6.91q 1
7 1869 Cadet, Josiah 00 Roselle Rams 7.04 6.92q 6
8 2245 Evans, Hakeem 01 Willis/Camde 6.84 6.94q 3
9 1337 DuPree, Chris 01 Kansas City 7.15 6.95 6 6.945
10 2210 Valsin Jr, Christo 00 Wee Sports 7.76 6.95 4 6.948
11 1997 Nias, Jailen 00 Team Dynasty 6.74 6.98 4 6.971
12 2158 Phillip, Raseam 00 Velocity Tra 7.24 6.98 5 6.978
13 1470 King, Jovan 01 Metropolis-B 7.22 6.99 5
14 979 Duncan, Miles 00 First State 7.30 7.00 1
15 1654 Allen, Chris 01 Penfield Ath 7.18 7.03 4
16 655 Brodie, Anthony 01 Bronx Tigers 7.09 7.04 1
17 976 Abston, Chandler 00 First State 7.48 7.05 5
18 567 Harris, Dylan 01 Ann Arbor Tr 7.44 7.06 2
19 861 Dennis, Keshawn 01 Delaware Eli 7.32 7.07 4
20 1393 Gill, Tremell 01 Medgar Evers 7.24 7.13 2 7.123
21 240 Cruz, Ralph 01 07-Unattache 7.31 7.13 6 7.128
22 395 Bucknor, Quentin 00 2c2w Athleti 7.24 7.14 4
23 187 Mckenzie, Brandon 01 MSIT 7.27 7.16 1
24 1308 Cajuste, Jefferson 01 Jaguar Track 7.24 7.17 3 7.165
25 1373 Raffington, Joshua 00 Long Island 7.02 7.17 3 7.166
26 326 Bussey, Jakobe 01 13-Unattache 7.19 7.17 3 7.168
27 361 Myers, Justin 00 21-Unattache 7.74 7.20 6
28 728 Perilall, Sanjay 00 Chelsea Grey 7.14 7.30 1
29 2258 Bryant, Isaiah 01 Woodlawn Tra 7.04 7.33 4
30 1072 Virgil, Jaylon 01 Full Speed A 7.22 7.36 2 7.357
31 1206 Hardison, Quincy 01 Hershey Blaz 7.54 7.36 3 7.359
32 1668 Velazquez, Chaz 00 Penfield Ath 7.55 7.37 4
33 1092 Glass, Deandre 01 Gadsden Burn 7.45 5 7.443
33 1664 Pizzi, Joseph 01 Penfield Ath 7.66 7.45 6 7.443
35 1305 Axt, Matthew 01 Jaguar Track 7.74 7.49 1
36 204 Richardson, Nahum 00 MSIT 7.34 7.69 3
37 1070 Pierre Jr, Randy 01 Full Speed A 7.25 7.71 6
38 1063 Foulks, Marc 00 Full Speed A 7.67 8.51 1
55 Meter Dash 15-16 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 6.63 3/8/2014 Mark Doyley, 01-Capital C
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1632 Milledge Jr, Senac 00 Olympia Trac 6.34 6.50R
2 338 Roach, Ethan 00 16-Unattache 6.66 6.71
3 864 Kungu, Lewis 00 Delaware Eli 6.74 6.78
4 1868 Cadet, Joshua 00 Roselle Rams 6.83 6.78
5 1413 Barriffe, D'Andre 00 Metro Eagles 6.76 6.79
6 1869 Cadet, Josiah 00 Roselle Rams 6.92 6.85
7 2245 Evans, Hakeem 01 Willis/Camde 6.94 6.93
8 1996 Harris-brown, Barr 00 Team Dynasty 6.91 7.01
200 Meter Dash 15-16 Division Boys
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 22.62 3/9/2014 Mark Doyley, 01-Capital C
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1632 Milledge Jr, Senac 00 Olympia Trac 21.94 R 22.20q 2
2 309 Owens, Ayden 00 11-Unattache 23.25 23.03q 7
3 1413 Barriffe, D'Andre 00 Metro Eagles 22.24 23.07q 4
4 1893 Brown, Tai 00 Ruff Kutz 23.24 23.22q 5
5 1868 Cadet, Joshua 00 Roselle Rams 22.94 23.31q 1
6 1337 DuPree, Chris 01 Kansas City 23.74 23.39q 11
7 338 Roach, Ethan 00 16-Unattache 24.41 23.45 9
8 655 Brodie, Anthony 01 Bronx Tigers 23.24 23.66 6
9 1996 Harris-brown, Barr 00 Team Dynasty 22.74 23.82 3
10 1997 Nias, Jailen 00 Team Dynasty 23.24 23.93 8 23.922
11 1470 King, Jovan 01 Metropolis-B 23.84 23.93 6 23.926
12 1869 Cadet, Josiah 00 Roselle Rams 23.74 24.00 10
13 658 Stevens-Long, Trav 01 Bronx Tigers 24.24 24.24 4
14 925 Watkins, Jahlahnee 01 Eclipse Trac 23.75 24.29 8
15 862 Hernandez, Napoleo 01 Delaware Eli 24.14 24.34 1
16 696 Smythe-Harriott, D 00 Capital City 24.37 24.40 1
17 2158 Phillip, Raseam 00 Velocity Tra 24.24 24.44 2
18 979 Duncan, Miles 00 First State 24.87 24.46 10
19 681 Bell, Timothy 01 Capital City 24.42 24.54 6
20 520 Shepard, Brichon 00 Above Xpecta 25.16 24.59 5
21 1393 Gill, Tremell 01 Medgar Evers 24.24 24.70 2
22 2245 Evans, Hakeem 01 Willis/Camde 23.49 24.74 10
23 586 Pendarvis Jr, Jay 01 Apex Track 23.74 24.80 7
24 861 Dennis, Keshawn 01 Delaware Eli 25.52 24.83 9
25 1654 Allen, Chris 01 Penfield Ath 23.65 24.87 11
26 1934 Francisco, Jampel 01 South Charlo 24.44 24.89 5
27 857 Brick, Aaron 00 Delaware Eli 23.84 24.94 5
28 361 Myers, Justin 00 21-Unattache 25.59 24.96 5
29 327 Hayes, D'Andre 00 13-Unattache 25.51 24.98 1
30 2210 Valsin Jr, Christo 00 Wee Sports 25.22 24.99 1
31 728 Perilall, Sanjay 00 Chelsea Grey 24.54 25.02 8
32 1664 Pizzi, Joseph 01 Penfield Ath 25.05 25.03 7
33 191 Mollison, Joshua 00 MSIT 25.10 9
34 395 Bucknor, Quentin 00 2c2w Athleti 25.24 25.12 4
35 1308 Cajuste, Jefferson 01 Jaguar Track 25.07 25.22 8
36 174 Humphrey, Banful 00 MSIT 23.05 25.24 9
37 976 Abston, Chandler 00 First State 24.75 25.36 11
38 1669 Wynn, Trenton 01 Penfield Ath 24.34 25.39 3
39 1231 Hatten, Anaz 01 Infinity Tra 25.19 25.45 9
40 1999 Rosario, Edwin 00 Team Dynasty 25.48 2
41 1435 Thornton, Torrell 01 Metro Eagles 25.24 25.62 2
42 2191 Alleyne, Shaquan 01 Warriors TC 24.74 25.72 11
43 213 Valentine, Ky-mani 00 MSIT 25.24 25.74 3
44 1859 Suhr, Garret 00 Rochester Ru 24.74 25.77 10
45 1305 Axt, Matthew 01 Jaguar Track 25.87 25.85 8
46 1628 Wilson, Evan 01 Ocean Breeze 26.04 25.87 7
47 1471 Lambright Jr, Tim 00 Metropolis-B 26.01 6
48 3021 Harris-Pryce, Jama 01 Ann Arbor Tr 25.50 26.09 3
49 398 Powell, Corey 01 2c2w Athleti 25.54 26.14 6
50 1668 Velazquez, Chaz 00 Penfield Ath 26.05 26.15 10
51 1206 Hardison, Quincy 01 Hershey Blaz 26.82 26.37 7
52 397 Lewis, Travis 00 2c2w Athleti 26.14 26.49 11 26.487
53 1072 Virgil, Jaylon 01 Full Speed A 24.56 26.49 7 26.488
54 873 Unruh, Cooper 00 Delaware Eli 26.52 26.86 10
55 1070 Pierre Jr, Randy 01 Full Speed A 25.17 27.03 6
56 1415 Charvis, Tavis 00 Metro Eagles 25.24 27.61 4
57 37 Simpson, Romario 01 02-Unattache 27.14 27.90 8
58 202 Ramdeen, Malachi 01 MSIT 28.39 4
59 1894 Chenault, Dakari 01 Ruff Kutz 26.24 29.54 11
60 277 Levins, Jaquavious 01 09-Unattache 30.67 3
200 Meter Dash 15-16 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 22.62 3/9/2014 Mark Doyley, 01-Capital C
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1632 Milledge Jr, Senac 00 Olympia Trac 22.20 21.72R
2 309 Owens, Ayden 00 11-Unattache 23.03 22.71
3 1413 Barriffe, D'Andre 00 Metro Eagles 23.07 23.06
4 1893 Brown, Tai 00 Ruff Kutz 23.22 23.24
5 1337 DuPree, Chris 01 Kansas City 23.39 23.55
6 1868 Cadet, Joshua 00 Roselle Rams 23.31 23.57
400 Meter Dash 15-16 Division Boys
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 51.16 3/9/2014 Maxwell Willis, Bowie Bulldogs T
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1337 DuPree, Chris 01 Kansas City 51.73 51.19q 8
2 864 Kungu, Lewis 00 Delaware Eli 51.34 51.85q 10
3 1413 Barriffe, D'Andre 00 Metro Eagles 49.84 51.87q 1
4 655 Brodie, Anthony 01 Bronx Tigers 50.74 52.04q 9
5 586 Pendarvis Jr, Jay 01 Apex Track 54.16 52.92q 9
6 862 Hernandez, Napoleo 01 Delaware Eli 53.34 53.07q 7
7 1997 Nias, Jailen 00 Team Dynasty 52.34 53.41 5
8 990 Warren, Zachary 00 First State 53.21 53.42 3
9 1229 Burrell, Shawn 00 Infinity Tra 55.79 53.99 5
10 366 Carney, Ethan 01 23-Unattache 52.64 54.45 7
11 857 Brick, Aaron 00 Delaware Eli 53.34 54.58 2
12 2103 Phillips, Eldon 00 Usa-Ja 53.14 54.67 3
13 495 Bailey, Ja'len 00 Above Xpecta 55.64 54.79 8
14 1898 Myers, Parker 01 Ruff Kutz 54.14 54.90 8
15 195 Obermayer, Gerald 00 MSIT 53.02 55.10 2
16 1659 Frank, Andy 00 Penfield Ath 56.95 55.26 2
17 361 Myers, Justin 00 21-Unattache 55.54 55.78 9
18 925 Watkins, Jahlahnee 01 Eclipse Trac 53.42 55.81 4
19 1423 Payne, Keshawn 00 Metro Eagles 53.14 55.94 6
20 2192 Collins Jr, Michae 01 Warriors TC 56.64 56.73 7
21 1178 Desrosiers, Gregor 01 Haverhill El 54.14 56.95 10
22 466 Mazer, Alexander 00 59-Unattache 56.24 57.06 4
23 317 Richardson, Savion 01 12-Unattache 55.14 57.11 1
24 1308 Cajuste, Jefferson 01 Jaguar Track 57.96 57.18 4
25 327 Hayes, D'Andre 00 13-Unattache 57.72 5
26 1394 Muhammad-Graham, I 00 Medgar Evers 58.14 57.73 10
27 465 Jiang, Andrew 01 59-Unattache 59.14 58.00 8
28 1392 Fairweather-Lewis, 00 Medgar Evers 57.14 58.18 6
29 245 Kildal-Brandt, Ste 00 07-Unattache 57.21 58.68 3
30 2191 Alleyne, Shaquan 01 Warriors TC 55.64 58.81 10
31 1339 Anglin, Kevin 00 Long Island 58.59 58.87 9
32 653 Anderson, Anjae 01 Bronx Tigers 59.84 58.95 7
33 1511 Harvey, Dandre 01 New Horizon 55.14 58.99 1
34 1305 Axt, Matthew 01 Jaguar Track 1:01.55 59.01 3
35 1086 Blaylock, Devontae 01 Gadsden Burn 59.14 59.28 5
36 728 Perilall, Sanjay 00 Chelsea Grey 57.14 59.38 6
37 2158 Phillip, Raseam 00 Velocity Tra 58.14 59.49 8
38 603 Carrington, Jordan 01 Baltimore Ci 57.64 59.59 2
39 1148 Hall, Allester 00 Hall's Expre 52.64 59.82 4
40 2258 Bryant, Isaiah 01 Woodlawn Tra 59.14 59.91 9
41 1859 Suhr, Garret 00 Rochester Ru 57.14 1:00.00 3
42 519 Schone, Alaric 01 Above Xpecta 1:03.14 1:01.02 6
43 873 Unruh, Cooper 00 Delaware Eli 57.94 1:01.06 7
44 2193 Edwards, Jamel 00 Warriors TC 58.64 1:01.28 1
45 1474 Whyte, Jaelen 01 Metropolis-B 58.14 1:02.56 5
46 1350 Galante, Joseph 00 Long Island 1:02.68 1:02.76 6
47 1346 Curran, Liam 00 Long Island 1:00.15 1:03.99 2
48 1415 Charvis, Tavis 00 Metro Eagles 59.14 1:07.24 10
49 1894 Chenault, Dakari 01 Ruff Kutz 1:06.14 1:07.41 2
50 277 Levins, Jaquavious 01 09-Unattache 1:15.90 7
-- 658 Stevens-Long, Trav 01 Bronx Tigers 53.14 DNF 6
400 Meter Dash 15-16 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 51.16 3/9/2014 Maxwell Willis, Bowie Bulldogs T
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1337 DuPree, Chris 01 Kansas City 51.19 50.31R
2 1413 Barriffe, D'Andre 00 Metro Eagles 51.87 50.83R
3 864 Kungu, Lewis 00 Delaware Eli 51.85 51.04R
4 655 Brodie, Anthony 01 Bronx Tigers 52.04 51.78
5 862 Hernandez, Napoleo 01 Delaware Eli 53.07 53.18
6 586 Pendarvis Jr, Jay 01 Apex Track 52.92 53.90
800 Meter Run 15-16 Division Boys
============================================================================
Sponsor: Assemblyman Michael Cusick
Record: R 2:00.33 3/14/2015 Anthony Gordon, Riverdale Ba
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 1752 Harper, Ermiyas 01 Prospect Par 2:04.00 2:03.18 5
2 461 Cyprus, John 00 59-Unattache 2:01.00 2:04.22 5
3 990 Warren, Zachary 00 First State 2:07.00 2:05.37 5
4 262 Baublitz, Garrett 01 08-Unattache 2:05.00 2:05.81 5
5 985 Lau-Dickinson, Kha 00 First State 2:07.00 2:06.13 5
6 2103 Phillips, Eldon 00 Usa-Ja 2:08.00 2:06.84 4
7 607 Michel, Josh 01 Bellmore/N. 2:26.39 2:06.89 2
8 2123 Carter, Deven 01 Vector Elite 2:05.00 2:07.80 5
9 1898 Myers, Parker 01 Ruff Kutz 2:11.00 2:08.95 3
10 317 Richardson, Savion 01 12-Unattache 2:07.00 2:09.07 4
11 862 Hernandez, Napoleo 01 Delaware Eli 2:09.00 2:09.12 4
12 424 Gonzalez, Melecio 00 46-Unattache 2:08.00 2:09.73 4
13 2176 Spooner, Barringto 00 V-Tesse Trac 2:09.00 2:09.75 4
14 1229 Burrell, Shawn 00 Infinity Tra 2:12.45 2:09.76 3
15 31 Fratantoni, Alexan 01 02-Unattache 2:11.00 2:10.16 3
16 1660 Gauronski, Zachary 01 Penfield Ath 2:13.80 2:10.46 3
17 366 Carney, Ethan 01 23-Unattache 2:05.00 2:10.58 5
18 2247 Gary, Kasaan 00 Willis/Camde 2:05.00 2:10.82 5
19 721 Guialdo, Raiden 01 Chelsea Grey 2:08.00 2:10.91 4
20 2124 Carter, Treven 01 Vector Elite 2:05.00 2:11.59 5
21 2058 Heskin, Ryan 00 Tsc Track Cl 2:07.00 2:11.75 4
22 463 Harris, Nicholas 00 59-Unattache 2:04.00 2:12.06 5
23 370 Rutledge, River 00 23-Unattache 2:08.00 2:14.41 4
24 2048 Abeyagunawardene, 00 Triple Threa 2:16.00 2:14.91 2
25 1227 Bland, Khalil 00 Infinity Tra 2:13.50 2:14.99 3
26 1661 Marchese, Jake 01 Penfield Ath 2:15.23 2:15.33 2
27 147 Chan, Kurtis 00 Msit 2:10.00 2:16.70 3
28 200 Parsells, John 01 MSIT 2:15.00 2:17.01 2
29 206 Sary, Timothy 01 MSIT 2:30.00 2:17.07 1
30 653 Anderson, Anjae 01 Bronx Tigers 2:10.12 2:17.47 3
31 1751 Gerville-Reache, E 01 Prospect Par 2:15.00 2:17.74 2
32 1148 Hall, Allester 00 Hall's Expre 2:10.00 2:18.52 3
33 1394 Muhammad-Graham, I 00 Medgar Evers 2:18.00 2:18.84 2
34 1438 Williams, Jesai 00 Metro Eagles 2:12.00 2:19.26 3
35 1468 Fulle, Robert 01 Metropolis-B 2:19.00 2:19.86 2
36 1734 Beaufils, Merlin 01 Prospect Par 2:16.00 2:20.18 2
37 188 Melnik, Mark 00 MSIT 2:20.00 2:20.38 1
38 513 Pennewell, Sirod 00 Above Xpecta 2:32.00 2:21.19 1
39 224 Zou, Allen 00 MSIT 2:25.00 2:21.97 1
40 2192 Collins Jr, Michae 01 Warriors TC 2:12.00 2:22.36 3
41 193 Neilis, Michael 00 MSIT 2:08.00 2:23.74 4
42 2049 Krapf, Collin 01 Triple Threa 2:30.00 2:26.52 1
43 581 Hosmer Jr, Mark 01 Apex Track 2:30.00 2:27.22 1
44 209 Singh, Amandeep 01 MSIT 2:22.00 2:27.34 1
45 1096 Poe, A'Veunta 00 Gadsden Burn 2:20.00 2:27.64 2
46 603 Carrington, Jordan 01 Baltimore Ci 2:15.00 2:28.38 2
47 173 Huang, Jonathan 01 MSIT 2:22.00 2:28.49 2
48 149 Choi, Alex 00 MSIT 2:30.00 2:29.23 1
49 218 Weiler, Casey 01 MSIT 2:30.00 2:29.92 1
50 2193 Edwards, Jamel 00 Warriors TC 2:19.00 2:31.79 2
51 873 Unruh, Cooper 00 Delaware Eli 2:28.00 2:31.91 1
52 519 Schone, Alaric 01 Above Xpecta 2:50.00 2:37.07 1
53 1333 Val, Sebastin 01 Jersey Heat 2:45.00 2:49.64 1
1500 Meter Run 15-16 Division Boys
============================================================================
Sponsor: Sage & Coombe architects
Record: R 4:13.32 3/15/2015 Anthony Gordon, Riverdale Ba
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 367 Eskew, Noah 00 23-Unattache 4:12.00 4:13.30R 4
2 1667 Senall, Tyler 00 Penfield Ath 4:10.81 4:13.82 4
3 424 Gonzalez, Melecio 00 46-Unattache 4:20.00 4:14.75 4
4 262 Baublitz, Garrett 01 08-Unattache 4:19.00 4:17.93 4
5 248 LoPresti, Dylan 00 07-Unattache 4:30.00 4:21.78 3
6 985 Lau-Dickinson, Kha 00 First State 4:31.60 4:22.68 3
7 478 Watson, Ryan 00 59-Unattache 4:28.00 4:23.12 4
8 2058 Heskin, Ryan 00 Tsc Track Cl 4:29.00 4:23.71 3
9 297 Diehl, Justin 01 10-Unattache 4:24.00 4:23.72 4
10 238 Antonelli, Daniel 00 07-Unattache 4:34.10 4:24.74 3
11 31 Fratantoni, Alexan 01 02-Unattache 4:30.00 4:26.84 3
12 2004 Derick, Bryce 01 Team Prefo 4:20.00 4:27.30 4
13 1752 Harper, Ermiyas 01 Prospect Par 4:22.00 4:27.62 4
14 456 Caggiano, Aidan 00 59-Unattache 4:21.00 4:28.43 4
15 1759 Lofsnes-Scott, Dem 01 Prospect Par 4:25.00 4:30.86 4
16 179 Johnson, Baird 01 MSIT 4:34.94 4:31.49 3
17 370 Rutledge, River 00 23-Unattache 4:20.00 4:32.39 4
18 1772 Sherman, Evan 01 Prospect Par 4:35.00 4:33.35 3
19 293 Aris, Benjamin 01 10-Unattache 4:27.00 4:33.45 4
20 2048 Abeyagunawardene, 00 Triple Threa 4:36.00 4:34.27 2
21 1580 Defreitas, Nolan 01 New York Sta 4:30.00 4:35.24 3
22 1898 Myers, Parker 01 Ruff Kutz 4:40.00 4:35.49 2
23 1365 Turner, Michael 00 Long Island 4:36.06 3
24 477 Thorpe, Ryan 00 59-Unattache 4:31.00 4:36.40 3
25 507 Harmon, Isaiah 00 Above Xpecta 4:39.00 4:38.14 2
26 1661 Marchese, Jake 01 Penfield Ath 4:45.81 4:38.63 2
27 1227 Bland, Khalil 00 Infinity Tra 4:39.00 4:40.38 2
28 1773 Straight, Robert 01 Prospect Par 4:45.00 4:40.69 2
29 1780 Zinner, Tobias 01 Prospect Par 4:35.00 4:42.39 3
30 1438 Williams, Jesai 00 Metro Eagles 4:45.00 4:43.07 2
31 459 Courts, Christophe 01 59-Unattache 4:39.00 4:44.99 2
32 653 Anderson, Anjae 01 Bronx Tigers 5:45.00 4:47.80 1
33 1354 LaMassa, Charlie 01 Long Island 5:17.24 4:51.07 1
34 203 Rekutin, Mark 01 MSIT 5:00.00 4:53.71 1
35 269 Miller, Lance 00 08-Unattache 4:56.00 4:56.36 1
36 473 Reilly, Benedict 01 59-Unattache 4:43.00 4:56.47 2
37 1734 Beaufils, Merlin 01 Prospect Par 4:55.00 4:57.21 1
38 1176 Crippen, Cormac 01 Haverhill El 4:55.00 4:58.54 1
39 1751 Gerville-Reache, E 01 Prospect Par 4:50.00 4:59.28 2
40 82 Meier, Christian 01 05-Unattache 5:00.00 4:59.49 1
41 216 Wang, Andy 01 MSIT 4:30.00 5:01.20 3
42 455 Boyle, Jack 00 59-Unattache 4:55.00 5:02.74 1
43 2049 Krapf, Collin 01 Triple Threa 5:07.00 5:03.17 1
44 570 Martin, Marcus 00 Ann Arbor Tr 4:45.00 5:06.85 2
45 146 Castillo, Ludvig 01 MSIT 4:40.00 5:07.13 2
46 476 Sweeney, Aidan 00 59-Unattache 4:55.00 5:07.26 2
47 1353 Kleemann, William 00 Long Island 5:03.89 5:08.00 1
48 2057 Agate, Peter 01 Tsc Track Cl 5:25.00 5:11.14 1
49 474 Stefan, Adam 01 59-Unattache 4:43.00 5:18.69 2
50 178 Jawad, Kazi 01 MSIT 5:00.00 5:32.76 1
51 1349 Frasse, Scott 00 Long Island 5:10.23 5:41.62 1
52 1333 Val, Sebastin 01 Jersey Heat 5:55.00 6:20.92 1
-- 184 Lynch, Oadhan 00 Msit 4:10.00 DNF 4
3000 Meter Run 15-16 Division Boys
============================================================================
Sponsor: Hilton Garden Inn
Record: R 9:19.11 3/8/2014 Tanner Chada, Unattache
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 1667 Senall, Tyler 00 Penfield Ath 9:10.24 9:09.38R 2
2 367 Eskew, Noah 00 23-Unattache 9:24.00 9:11.13R 2
3 297 Diehl, Justin 01 10-Unattache 9:26.00 9:12.54R 2
4 424 Gonzalez, Melecio 00 46-Unattache 9:25.00 9:24.74 2
5 244 Kane, Colin 00 07-Unattache 9:16.42 9:25.43 2
6 877 Grossman, Riley 00 Delmar Track 9:29.00 9:25.70 2
7 876 Davis, Cameron 00 Delmar Track 9:27.28 9:27.43 2
8 273 Smith, Zachary 00 08-Unattache 9:20.00 9:34.97 2
9 261 Ainscoe, Shane 00 08-Unattache 9:33.00 9:38.38 1
10 456 Caggiano, Aidan 00 59-Unattache 9:24.00 9:38.96 2
11 248 LoPresti, Dylan 00 07-Unattache 9:50.00 9:39.94 1
12 1660 Gauronski, Zachary 01 Penfield Ath 9:49.18 9:42.84 1
13 238 Antonelli, Daniel 00 07-Unattache 10:00.10 9:43.40 2
14 478 Watson, Ryan 00 59-Unattache 9:30.00 9:44.67 2
15 293 Aris, Benjamin 01 10-Unattache 9:31.00 9:46.85 1
16 2048 Abeyagunawardene, 00 Triple Threa 9:35.00 9:49.58 1
17 256 Spector, William 00 07-Unattache 9:30.00 9:50.02 2
18 1580 Defreitas, Nolan 01 New York Sta 9:49.00 9:51.44 1
19 310 Thimons, Christoph 01 11-Unattache 10:17.00 9:56.78 1
20 1582 Rust, Bart 00 New York Sta 9:44.00 9:58.78 1
21 270 Pierce, Ben 00 08-Unattache 10:05.00 10:01.40 2
22 477 Thorpe, Ryan 00 59-Unattache 9:47.00 10:05.62 1
23 2058 Heskin, Ryan 00 Tsc Track Cl 9:29.00 10:11.18 2
24 3003 Berbari, Nicholas 00 MSIT 10:14.56 1
25 507 Harmon, Isaiah 00 Above Xpecta 10:17.07 10:19.15 1
26 474 Stefan, Adam 01 59-Unattache 10:30.00 10:21.94 1
27 271 Shultz, Carlos 01 08-Unattache 10:40.20 10:22.78 2
28 269 Miller, Lance 00 08-Unattache 10:25.00 10:27.06 1
29 294 Aris, Liam 01 10-Unattache 10:20.00 10:28.32 1
30 2049 Krapf, Collin 01 Triple Threa 10:49.00 10:30.95 1
31 1176 Crippen, Cormac 01 Haverhill El 10:30.00 10:50.01 1
32 182 Liu, Wenpei 01 MSIT 11:15.00 11:35.18 1
33 2057 Agate, Peter 01 Tsc Track Cl 11:35.00 11:35.36 1
55 Meter Hurdles 15-16 Division Boys
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Fresh Meadow Electrical Contractors, LLC
Record: R 7.70 3/8/2014 David Thompson, 00-McNamara
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1893 Brown, Tai 00 Ruff Kutz 7.95 7.79q 1
2 309 Owens, Ayden 00 11-Unattache 8.04 7.81q 1
3 152 Cruickshank Jr, Ar 00 MSIT 7.09 8.17q 2
4 327 Hayes, D'Andre 00 13-Unattache 8.39 8.34q 2
5 426 Jenkins, Cortez 00 51-Unattache 8.42 8.51q 2
6 1934 Francisco, Jampel 01 South Charlo 8.59 8.52q 3
7 365 Banda, Stefan 00 23-Unattache 8.56q 2
8 1393 Gill, Tremell 01 Medgar Evers 8.84 8.64q 3
9 326 Bussey, Jakobe 01 13-Unattache 8.79 8.66 1
10 722 Guialdo, Zuma 00 Chelsea Grey 8.84 8.91 1
11 1369 Zaia, Jordan 01 Long Island 9.73 9.24 3
12 174 Humphrey, Banful 00 MSIT 8.30 9.36 3
13 1999 Rosario, Edwin 00 Team Dynasty 9.49 1
14 1392 Fairweather-Lewis, 00 Medgar Evers 8.92 9.54 2
15 1669 Wynn, Trenton 01 Penfield Ath 9.19 9.62 2
16 1096 Poe, A'Veunta 00 Gadsden Burn 9.79 2
17 1308 Cajuste, Jefferson 01 Jaguar Track 10.07 10.20 1
18 1433 Simmonds, Elijah 01 Metro Eagles 10.56 3
19 1334 Williams, Terrell 00 Jersey Heat 9.74 10.96 1
55 Meter Hurdles 15-16 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Fresh Meadow Electrical Contractors, LLC
Record: R 7.70 3/8/2014 David Thompson, 00-McNamara
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 1893 Brown, Tai 00 Ruff Kutz 7.79 7.67R
2 309 Owens, Ayden 00 11-Unattache 7.81 7.70R
3 152 Cruickshank Jr, Ar 00 MSIT 8.17 8.03
4 426 Jenkins, Cortez 00 51-Unattache 8.51 8.27
5 1393 Gill, Tremell 01 Medgar Evers 8.64 8.34
6 1934 Francisco, Jampel 01 South Charlo 8.52 8.36
7 327 Hayes, D'Andre 00 13-Unattache 8.34 8.38
-- 365 Banda, Stefan 00 23-Unattache 8.56 FS
High Jump 15-16 Division Boys
===================================================================================
Record: R 1.85m 3/15/2015 Braheem Bishop, chester chee
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 264 Garland, Kyle 00 08-Unattache 1.80m 2.05mR 6-08.75
2 342 Bonds, Damien 00 17-Unattache 1.72m 1.80m 5-10.75
2 190 Mikstay, Noah 00 MSIT 1.72m 1.80m 5-10.75
4 364 Pierce, Britt 01 22-Unattache 1.77m 1.75m 5-08.75
5 520 Shepard, Brichon 00 Above Xpecta 1.67m J1.75m 5-08.75
6 310 Thimons, Christoph 01 11-Unattache 1.72m 1.65m 5-05.00
7 1677 Lombardo, Anthony 01 Polar Bears 1.62m 1.55m 5-01.00
8 1096 Poe, A'Veunta 00 Gadsden Burn J1.55m 5-01.00
-- 1086 Blaylock, Devontae 01 Gadsden Burn 1.52m NH
Pole Vault 15-16 Division Boys
===================================================================================
Record: R 3.85m 3/10/2013 Christopher Rough, Justin Richards, Unattach
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 151 Crispi, Charles 00 MSIT 4.26m 4.30mR 14-01.25
2 47 Jones, Donald 00 03-Unattache 3.89m 4.00mR 13-01.50
3 210 Sorensen, Dane 00 MSIT 3.81m 3.70m 12-01.50
4 2012 Johnson, Caleb 01 Team VA 3.04m 3.55m 11-07.75
5 150 Cohen, Michael 00 MSIT 3.50m 3.10m 10-02.00
-- 2013 Maurer, Jonathan 00 Team VA 2.74m NH
-- 218 Weiler, Casey 01 MSIT 2.13m NH
-- 252 Price, Cheney 00 07-Unattache 3.35m NH
-- 175 Hurtado, Kenneth 00 MSIT 3.65m NH
Long Jump 15-16 Division Boys
===================================================================================
Record: R 6.47m 3/12/2011 Scott Filip, Unattached
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 567 Harris, Dylan 01 Ann Arbor Tr 6.28m 20-07.25
2 979 Duncan, Miles 00 First State 5.58m 6.25m 20-06.25
3 342 Bonds, Damien 00 17-Unattache 6.05m 6.05m 19-10.25
4 255 Rosenberg, Jacob 00 07-Unattache 6.14m 5.94m 19-06.00
5 327 Hayes, D'Andre 00 13-Unattache 5.96m 5.89m 19-04.00
6 520 Shepard, Brichon 00 Above Xpecta 5.48m 5.81m 19-00.75
7 1231 Hatten, Anaz 01 Infinity Tra 5.80m 5.56m 18-03.00
8 925 Watkins, Jahlahnee 01 Eclipse Trac 6.15m 5.53m 18-01.75
9 1470 King, Jovan 01 Metropolis-B 6.09m 5.47m 17-11.50
10 395 Bucknor, Quentin 00 2c2w Athleti 6.12m 5.32m 17-05.50
11 658 Stevens-Long, Trav 01 Bronx Tigers 6.35m 5.23m 17-02.00
12 586 Pendarvis Jr, Jay 01 Apex Track 5.19m 17-00.50
13 1072 Virgil, Jaylon 01 Full Speed A 5.48m 5.15m 16-10.75
14 1468 Fulle, Robert 01 Metropolis-B 4.94m 16-02.50
15 1467 Durant, Karel 01 Metropolis-B 4.77m 15-07.75
16 397 Lewis, Travis 00 2c2w Athleti 5.57m 4.67m 15-04.00
17 513 Pennewell, Sirod 00 Above Xpecta 4.83m 4.58m 15-00.50
18 1334 Williams, Terrell 00 Jersey Heat 4.67m 4.55m 14-11.25
19 1474 Whyte, Jaelen 01 Metropolis-B 4.51m 14-09.75
20 152 Cruickshank Jr, Ar 00 MSIT 6.88m 4.36m 14-03.75
21 1628 Wilson, Evan 01 Ocean Breeze 5.48m 4.33m 14-02.50
22 1415 Charvis, Tavis 00 Metro Eagles 4.31m 14-01.75
23 1894 Chenault, Dakari 01 Ruff Kutz 4.23m 13-10.50
24 1627 Useini, Nasir 01 Ocean Breeze 4.36m 4.02m 13-02.25
-- 1435 Thornton, Torrell 01 Metro Eagles FOUL
Triple Jump 15-16 Division Boys
===================================================================================
Record: R 12.91m 3/9/2014 Donovan Beckett-Simms, 00-Young Gun
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 495 Bailey, Ja'len 00 Above Xpecta 13.00m 12.99mR 42-07.50
2 365 Banda, Stefan 00 23-Unattache 12.52m 12.52m 41-01.00
3 255 Rosenberg, Jacob 00 07-Unattache 12.36m 12.40m 40-08.25
4 342 Bonds, Damien 00 17-Unattache 12.76m 11.99m 39-04.00
5 190 Mikstay, Noah 00 MSIT 12.11m 11.31m 37-01.25
6 1471 Lambright Jr, Tim 00 Metropolis-B 10.80m 35-05.25
7 1468 Fulle, Robert 01 Metropolis-B 10.10m 33-01.75
8 1072 Virgil, Jaylon 01 Full Speed A 10.36m 10.08m 33-01.00
Shot Put 15-16 Division Boys
===================================================================================
Sponsor: MF Athletic
Record: R 16.83m 3/10/2013 Rashad Manning, Riverdale Ba
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 2034 Wonsley IV, Nathan 00 Throw 1 Deep 13.71m 13.53m 44-04.75
2 1932 Brennan, Paul 01 Shore Athlet 12.57m 13.18m 43-03.00
3 2044 Faison, Joshua 00 Track Xplosi 12.30m 40-04.25
4 1341 Cetin, Kevin 00 Long Island 10.82m 9.90m 32-05.75
5 1677 Lombardo, Anthony 01 Polar Bears 9.19m 9.70m 31-10.00
6 197 Palmeer, Freddie 00 MSIT 9.75m 9.60m 31-06.00
7 1433 Simmonds, Elijah 01 Metro Eagles 9.49m 31-01.75
8 1361 Ryan, Joseph 01 Long Island 10.05m 9.41m 30-10.50
9 1444 Boothe, Sherlon 01 Metropolis T 9.44m 8.17m 26-09.75
10 1657 Farnham, Nathan 01 Penfield Ath 7.72m 8.16m 26-09.25
11 1342 Cirella, Raymond 01 Long Island 8.23m 7.93m 26-00.25
12 1333 Val, Sebastin 01 Jersey Heat 7.25m 7.81m 25-07.50
13 1627 Useini, Nasir 01 Ocean Breeze 5.35m 5.45m 17-10.75
Weight Throw 15-16 Division Boys
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 598 Cocca, Jamie 01 Averill Park 15.41m 16.68m 54-08.75
2 2034 Wonsley IV, Nathan 00 Throw 1 Deep 17.06m 15.33m 50-03.50
3 1932 Brennan, Paul 01 Shore Athlet 12.67m 15.02m 49-03.50
4 32 Furland, Jacob 01 02-Unattache 14.02m 13.87m 45-06.25
5 1341 Cetin, Kevin 00 Long Island 10.14m 11.52m 37-09.50
6 1657 Farnham, Nathan 01 Penfield Ath 27.32m 9.76m 32-00.25
7 1361 Ryan, Joseph 01 Long Island 12.16m 9.19m 30-02.00
3000 Meter Race Walk 15-16 Division Boys
=========================================================================
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 416 Aguilar, Jonathan 00 43-Unattache 15:06.90 15:07.42
2 417 Espinoza, Johan 01 43-Unattache 16:58.00 15:46.10
3 23 Allen, Nolan 00 02-Unattache 16:01.78 16:48.14
55 Meter Dash 17-18 Division Boys
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 6.48 3/13/2015 Brenen Garrett, X-PLOSIVE TC
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 280 Vandergrift, Shaqu 98 09-Unattache 6.69 6.51q 3
2 2243 Crosse, Clayton 99 Willis/Camde 6.54 6.53q 4
3 2208 Frazier, David 98 Wee Sports 7.44 6.65q 4
4 237 Amponsah, Kwaku 99 07-Unattache 6.99 6.66q 3
5 980 Floyd Jr, Kamau 98 First State 6.92 6.67q 3 6.661
6 266 Hughes, Keegan 98 08-Unattache 6.83 6.67q 2 6.664
7 536 Robbins, Tramaine 97 Action Elite 7.06 6.67q 8 6.668
8 1562 McCarthy, Justin 98 New York Nov 6.78 6.69q 7 6.681
9 930 Ewing, Timothy 99 Emerald City 7.04 6.69 1 6.683
10 931 Floyd, Tydarius 98 Emerald City 7.14 6.71 4
11 425 Neboh, Dexter 98 47-Unattache 6.72 1
12 1855 Harrison Jr, Trace 98 Rochester Ru 6.82 6.75 2
13 462 Dingle, Tyler 99 59-Unattache 6.90 6.82 6
14 222 Zephir, Garry 98 MSIT 7.04 6.84 5 6.836
15 1372 Artwell, Odane 98 Long Island 6.84 6.84 5 6.840
16 394 Barnes Jr, Trae - 99 2c2w Athleti 6.99 6.85 8
17 199 Parris, Quamel 98 MSIT 7.04 6.86 1 6.851
18 428 Simmons, Prince 97 55-Unattache 8.24 6.86 5 6.852
19 1676 Dube, Michael 98 Polar Bears 6.74 6.89 6
20 534 Hadnot, Kerrion 99 Action Elite 6.90 5
21 1395 Roberts, Shaun 99 Medgar Evers 6.99 6.92 4
22 1328 Bradley, Craig 98 Jersey Heat 7.04 6.96 7
23 494 Anderson, Jordan 98 Above Xpecta 7.23 6.98 5
24 1374 Stith, Trevon 98 Long Island 6.84 6.99 7 6.987
25 1897 Moorer, Jordan 99 Ruff Kutz 7.23 6.99 1 6.989
26 1118 Jackson, Timothy 98 God's Speed 7.04 7.06 2
27 247 Kunzman, Jason 97 07-Unattache 7.02 7.07 6 7.065
28 430 White, Jordan 98 55-Unattache 7.07 2 7.069
29 2253 Tucker, Tyron 99 Willis/Camde 6.79 7.09 5
30 723 Herbert, Jeremy 99 Chelsea Grey 7.04 7.10 7 7.095
31 464 Hoursey IV, Kennet 98 59-Unattache 7.23 7.10 2 7.096
32 2272 Robinson, Onaja 97 Young Gunz 6.84 7.13 1
33 363 Ventura, Vincent 98 21-Unattache 7.04 7.16 2 7.154
34 1857 Sansone, Anthony 99 Rochester Ru 7.44 7.16 3 7.155
35 70 Ponder, Zion 99 04-Unattache 7.37 7.20 7
36 399 Toussaint Jr, Alex 99 2c2w Athleti 7.09 7.25 4
37 720 Eskridge, Sean 99 Chelsea Grey 7.14 7.32 8 7.314
38 2195 Smart, Jamore 99 Warriors TC 7.24 7.32 1 7.316
39 499 Carr, Deondre 99 Above Xpecta 7.16 7.35 6 7.341
40 1675 Caruso, Alexander 98 Polar Bears 7.56 7.35 8 7.345
41 164 Greer, Amare 99 MSIT 7.34 7.36 5
42 2000 Rutledge, Davian 99 Team Dynasty 6.94 7.39 4
43 1853 Firkins, Thomas 98 Rochester Ru 7.74 7.42 7
44 205 Rowe, Chris-andre 98 MSIT 7.44 7.45 4
45 71 Temple, Jonah 99 04-Unattache 7.64 7.62 6
46 1452 Rodriquez, David 98 Metropolis T 7.14 7.66 3
47 1658 Faticone, Tommy 99 Penfield Ath 8.55 8.09 1
55 Meter Dash 17-18 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Bario's Pizza
Record: R 6.48 3/13/2015 Brenen Garrett, X-PLOSIVE TC
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 2243 Crosse, Clayton 99 Willis/Camde 6.53 6.49
2 280 Vandergrift, Shaqu 98 09-Unattache 6.51 6.52
3 237 Amponsah, Kwaku 99 07-Unattache 6.66 6.64
4 536 Robbins, Tramaine 97 Action Elite 6.67 6.68
5 1562 McCarthy, Justin 98 New York Nov 6.69 6.68
6 266 Hughes, Keegan 98 08-Unattache 6.67 6.69
7 2208 Frazier, David 98 Wee Sports 6.65 6.74
8 980 Floyd Jr, Kamau 98 First State 6.67 6.79
200 Meter Dash 17-18 Division Boys
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 22.37 3/9/2014 Rico Gomez, 03-FASST Tra
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 931 Floyd, Tydarius 98 Emerald City 21.54 R 22.29q 13
2 2315 Griffiths, Ronaldo 98 MSIT 22.22 22.52q 10
3 30 Francois, Ricky 98 02-Unattache 22.06 22.75q 12
4 1858 Smith, Anthony 98 Rochester Ru 22.24 22.80q 2
5 2175 McPherson, Mike-An 98 V-Tesse Trac 21.24 22.81q 17
6 2243 Crosse, Clayton 99 Willis/Camde 21.99 22.82q 15
7 2208 Frazier, David 98 Wee Sports 23.22 22.94 13 22.931
8 215 Villaman, Denzel 98 MSIT 22.64 22.94 14 22.940
9 536 Robbins, Tramaine 97 Action Elite 22.64 23.02 8
10 2046 Madeus, Boaz 99 Trenton Trac 23.24 23.09 3
11 266 Hughes, Keegan 98 08-Unattache 22.78 23.16 1
12 1508 Ashford, Kedar 99 New Horizon 22.84 23.22 9
13 462 Dingle, Tyler 99 59-Unattache 23.55 23.24 2
14 986 Mills, Michael 98 First State 23.91 23.31 10
15 930 Ewing, Timothy 99 Emerald City 21.34 23.33 3
16 2179 Mazin, Christian 98 V-Tesse Trac 22.44 23.42 1
17 144 Brusco, Darrius 98 MSIT 22.99 23.43 2
18 26 Bynum, Phillip 97 02-Unattache 23.44 23.45 11
19 921 Bowry, Michal 98 Eclipse Trac 23.14 23.48 15
20 1855 Harrison Jr, Trace 98 Rochester Ru 23.14 23.49 12
21 199 Parris, Quamel 98 MSIT 23.84 23.53 9
22 63 Baxter, Jaquil 99 04-Unattache 22.24 23.57 7
23 926 Whitehurst, Tyler 99 Eclipse Trac 23.08 23.63 16
24 1666 Seegler, Kyle 98 Penfield Ath 23.45 23.69 15
25 428 Simmons, Prince 97 55-Unattache 25.24 23.72 5
26 521 Thompson, Ryan 99 Above Xpecta 23.92 23.74 16 23.738
26 2171 Brown, Kymani 99 V-Tesse Trac 21.74 23.74 11 23.738
28 1676 Dube, Michael 98 Polar Bears 23.67 23.80 1 23.792
29 502 Davis, Malachi 98 Above Xpecta 23.82 23.80 1 23.800
30 222 Zephir, Garry 98 MSIT 23.54 23.87 6
31 515 Pommer, Raqun 98 Above Xpecta 23.55 23.88 7 23.875
32 67 Haten, Ke'Sean 98 04-Unattache 23.24 23.88 3 23.879
33 161 Fitzgerald, Joel 98 MSIT 23.44 23.90 13
34 569 Hill, Xavier 99 Ann Arbor Tr 24.04 23.91 11
35 571 Simon, Justin 98 Ann Arbor Tr 23.54 23.92 16 23.914
36 749 Bishop Jr, Braheem 99 chester chee 23.74 23.92 8 23.920
37 748 Barnett, Shabre 97 chester chee 23.90 23.94 7
38 2172 Burke, Timothy 99 V-Tesse Trac 22.74 23.96 14
39 2194 Grinnage, Ahmad 98 Warriors TC 23.99 24.10 12
40 991 Weston, Myles 99 First State 24.04 24.13 13
41 1510 Dixon, Divaughn 98 New Horizon 24.15 17
42 1284 Thompson, Jordan 99 Island Expre 23.02 24.16 7
43 396 Foster, Renaldo 98 2c2w Athleti 23.14 24.20 6
44 1605 Crayton-Prioleau, 99 O H Elite 22.71 24.24 4
45 1451 Plunkett, Donte 99 Metropolis T 24.34 24.34 12
46 137 Andrews, Saen 98 MSIT 24.04 24.37 3
47 761 Little-Watson, Mah 99 chester chee 24.12 24.38 17 24.371
48 723 Herbert, Jeremy 99 Chelsea Grey 23.94 24.38 6 24.374
49 68 Murray, Joshua 98 04-Unattache 23.04 24.39 10
50 2272 Robinson, Onaja 97 Young Gunz 23.74 24.45 4
51 2244 Elam, Stephen 97 Willis/Camde 23.84 24.46 2 24.451
52 494 Anderson, Jordan 98 Above Xpecta 24.68 24.46 1 24.459
53 2206 Bennett, Michael 98 Wee Sports 24.47 24.47 7
54 2174 Hudson, Kevin 98 V-Tesse Trac 22.74 24.48 8 24.471
55 1328 Bradley, Craig 98 Jersey Heat 24.89 24.48 8 24.477
56 464 Hoursey IV, Kennet 98 59-Unattache 23.84 24.49 5
57 394 Barnes Jr, Trae - 99 2c2w Athleti 23.74 24.52 4
58 1395 Roberts, Shaun 99 Medgar Evers 23.24 24.53 17
59 1854 Harris, Casey 99 Rochester Ru 23.74 24.56 8
60 33 Joseph, Zachary 97 02-Unattache 24.19 24.62 13 24.617
61 1356 Motis, Joseph 98 Long Island 24.61 24.62 9 24.620
62 894 Coles, Ston 97 East Coast T 25.24 24.73 14
63 978 Congo, Craig 99 First State 24.47 24.75 2
64 1118 Jackson, Timothy 98 God's Speed 23.24 24.76 17
65 2111 Wilkerson, Aaron 98 Usa-Ja 23.74 24.81 14
66 2197 St Rose, Javier 99 Warriors TC 24.24 24.85 11
67 247 Kunzman, Jason 97 07-Unattache 25.44 24.89 7
68 2207 Butler, Stephon 97 Wee Sports 24.14 24.95 17
69 363 Ventura, Vincent 98 21-Unattache 23.14 25.02 11
70 148 Chandler, Chad 98 MSIT 24.44 25.08 16
71 1857 Sansone, Anthony 99 Rochester Ru 24.14 25.13 3
72 987 Morton, Dylan 98 First State 25.35 25.16 2
73 2000 Rutledge, Davian 99 Team Dynasty 24.04 25.38 15
74 1945 Lofton Jr, Andrew 98 St. Luke Spi 25.04 25.58 4
75 1853 Firkins, Thomas 98 Rochester Ru 26.24 25.60 6
76 2195 Smart, Jamore 99 Warriors TC 24.99 25.64 4
77 763 Minglendoff, Kenvo 98 chester chee 25.12 25.82 8
78 2248 Jackson, Julian 98 Willis/Camde 24.54 25.86 5
79 659 Taylor Jr, Shawn 99 Bronx Tigers 23.48 26.28 12
80 1675 Caruso, Alexander 98 Polar Bears 26.63 26.51 15
81 720 Eskridge, Sean 99 Chelsea Grey 25.24 26.68 9
82 71 Temple, Jonah 99 04-Unattache 26.56 27.23 12
83 2154 Jones, Ladarius 98 Velocity Tra 26.24 27.25 16
84 1658 Faticone, Tommy 99 Penfield Ath 27.53 28.46 11
200 Meter Dash 17-18 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Verizon Wireless
Record: R 22.37 3/9/2014 Rico Gomez, 03-FASST Tra
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 2315 Griffiths, Ronaldo 98 MSIT 22.52 22.00R
2 931 Floyd, Tydarius 98 Emerald City 22.29 22.03R
3 30 Francois, Ricky 98 02-Unattache 22.75 22.57
4 2243 Crosse, Clayton 99 Willis/Camde 22.82 22.57
5 1858 Smith, Anthony 98 Rochester Ru 22.80 23.04
6 2175 McPherson, Mike-An 98 V-Tesse Trac 22.81 23.11
400 Meter Dash 17-18 Division Boys
============================================================================
Top 6 Advance by Time
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 49.33 3/9/2014 Antonio Coleman, Bowie Bulldogs T
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 966 Hill, Kobey 98 Fast and Fur 48.93 49.71q 6
2 2046 Madeus, Boaz 99 Trenton Trac 49.64 49.75q 3
3 931 Floyd, Tydarius 98 Emerald City 49.88 49.76q 10
4 266 Hughes, Keegan 98 08-Unattache 51.15 50.18q 8
5 3009 Jean, James 97 Quiet Storm 49.95 50.29q 9
6 1858 Smith, Anthony 98 Rochester Ru 49.64 50.93q 5
7 374 Jackson III, Fredd 98 26-Unattache 51.14 51.18 4
8 428 Simmons, Prince 97 55-Unattache 54.14 51.86 6
9 569 Hill, Xavier 99 Ann Arbor Tr 53.14 52.00 1
10 926 Whitehurst, Tyler 99 Eclipse Trac 50.14 52.09 8
11 515 Pommer, Raqun 98 Above Xpecta 51.34 52.44 2
12 921 Bowry, Michal 98 Eclipse Trac 51.60 52.58 12
13 63 Baxter, Jaquil 99 04-Unattache 51.14 52.68 1
14 512 Pearson, Dahmir 98 Above Xpecta 53.14 52.74 4
15 537 Yokum, Payton 98 Action Elite 52.14 52.88 13
16 2179 Mazin, Christian 98 V-Tesse Trac 50.14 52.99 1
17 68 Murray, Joshua 98 04-Unattache 51.52 53.05 10
18 412 Anawalt, Kevin 98 38-Unattache 49.62 53.12 7
19 748 Barnett, Shabre 97 chester chee 52.81 53.44 10
20 2194 Grinnage, Ahmad 98 Warriors TC 53.46 7
21 511 Parker, Shemar 99 Above Xpecta 55.44 53.66 1
22 1998 Perdomo, Jeffrey 99 Team Dynasty 51.74 53.86 11
23 719 Bhalla, Luca 97 Chelsea Grey 53.14 53.86 1
24 363 Ventura, Vincent 98 21-Unattache 53.04 54.00 2
25 2244 Elam, Stephen 97 Willis/Camde 51.74 54.04 3
26 894 Coles, Ston 97 East Coast T 52.14 54.26 6
26 1605 Crayton-Prioleau, 99 O H Elite 51.51 54.26 9
28 2149 Gordon, Darius 99 Velocity Tra 55.14 54.31 10
29 67 Haten, Ke'Sean 98 04-Unattache 52.14 54.34 13
30 758 Jackson Jr, James 99 chester chee 53.59 54.52 9
31 142 Bent, Malik 98 MSIT 53.14 55.07 2
32 158 Duval, Carlens 98 MSIT 52.54 55.07 5
33 137 Andrews, Saen 98 MSIT 53.74 55.08 5
34 350 Allen, Michael 99 19-Unattache 54.74 55.10 7
35 354 Mercier, Joseph 98 19-Unattache 53.76 55.24 11
36 1895 Geye, Jamil 98 Ruff Kutz 57.14 55.25 3
37 723 Herbert, Jeremy 99 Chelsea Grey 53.84 55.25 7
38 989 Thompson, Nicholas 99 First State 53.14 55.28 4
39 355 Weatherby, Travell 98 19-Unattache 52.26 55.41 11
40 2111 Wilkerson, Aaron 98 Usa-Ja 52.14 55.53 6
41 2272 Robinson, Onaja 97 Young Gunz 55.25 55.55 2
42 242 Hammond, Jacion 99 07-Unattache 52.64 55.60 3
43 761 Little-Watson, Mah 99 chester chee 54.14 55.67 13
44 170 Horta, Emmanuel 98 MSIT 53.64 55.73 12
45 1854 Harris, Casey 99 Rochester Ru 54.14 55.93 6
46 535 Jones, Eron 99 Action Elite 56.17 6
47 2207 Butler, Stephon 97 Wee Sports 55.34 56.19 8
48 1995 Fahie, Devonte 98 Team Dynasty 51.74 56.22 5
49 1180 Figueroa, Anthony 99 Haverhill El 55.14 56.57 9
50 208 Sholaja, Oluwaseyi 99 MSIT 53.14 56.65 8
51 1945 Lofton Jr, Andrew 98 St. Luke Spi 54.74 56.71 11
52 659 Taylor Jr, Shawn 99 Bronx Tigers 54.84 56.95 5
53 2197 St Rose, Javier 99 Warriors TC 53.64 57.02 10
54 1118 Jackson, Timothy 98 God's Speed 53.14 57.11 8
55 247 Kunzman, Jason 97 07-Unattache 56.14 57.85 1
56 1192 Summerton, Kaleb 99 Haverhill El 56.64 58.31 9
57 964 Cathey, Al 98 Fast and Fur 52.12 58.50 7
58 1482 Wright, Tyquan 99 Mhc Track Cl 56.14 58.70 4
59 2248 Jackson, Julian 98 Willis/Camde 54.34 58.79 13
60 521 Thompson, Ryan 99 Above Xpecta 52.70 58.91 12
61 1451 Plunkett, Donte 99 Metropolis T 55.09 59.57 3
62 1556 Autar, Kaylash 99 New York Nov 56.34 1:00.23 8
63 138 Anthony, Naim 99 MSIT 55.14 1:00.57 12
64 720 Eskridge, Sean 99 Chelsea Grey 56.64 1:00.85 2
65 71 Temple, Jonah 99 04-Unattache 58.59 1:01.13 5
400 Meter Dash 17-18 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Staten Island University Hospital
Record: R 49.33 3/9/2014 Antonio Coleman, Bowie Bulldogs T
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 931 Floyd, Tydarius 98 Emerald City 49.76 48.53R
2 966 Hill, Kobey 98 Fast and Fur 49.71 48.91R
3 266 Hughes, Keegan 98 08-Unattache 50.18 50.04
4 3009 Jean, James 97 Quiet Storm 50.29 50.20
5 1858 Smith, Anthony 98 Rochester Ru 50.93 51.18
6 2046 Madeus, Boaz 99 Trenton Trac 49.75 1:40.84
800 Meter Run 17-18 Division Boys
============================================================================
Sponsor: Assemblyman Michael Cusick
Record: R 1:56.69 3/8/2014 Terrell Green, 03-FASST Tra
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 1131 Garrison, Josiah 99 Growing Runn 1:57.82 1:56.82 4
2 966 Hill, Kobey 98 Fast and Fur 1:55.87 1:56.86 4
3 374 Jackson III, Fredd 98 26-Unattache 1:57.00 1:57.83 4
4 223 Zolotarevsky, Jaco 98 MSIT 1:56.60 1:58.75 4
5 508 Joe, Johnelle 98 Above Xpecta 2:04.00 2:01.11 3
6 1656 Farnham, Bradley 98 Penfield Ath 2:01.51 2:01.43 3
7 782 Javois, Keshaun 98 Club44 1:59.50 2:01.55 4
8 328 Mendenhall, Dakota 99 13-Unattache 2:02.00 2:01.67 3
9 350 Allen, Michael 99 19-Unattache 2:00.00 2:02.94 4
10 2094 Di-Reumante, Andre 98 Usa-Ja 1:59.00 2:03.28 4
11 512 Pearson, Dahmir 98 Above Xpecta 2:02.00 2:04.36 3
12 145 Calliste, Jayron 98 MSIT 2:02.00 2:04.70 3
13 354 Mercier, Joseph 98 19-Unattache 2:01.00 2:04.84 3
14 1665 Pullano, John 99 Penfield Ath 2:05.17 2:05.21 3
15 161 Fitzgerald, Joel 98 MSIT 2:10.00 2:06.85 2
16 551 Decena, Antonio 97 Ambler Olymp 2:09.79 2:07.77 2
17 982 Hayman Jr, Steven 99 First State 2:07.00 2:08.37 2
18 989 Thompson, Nicholas 99 First State 2:10.00 2:08.56 2
19 866 Lyn-Blalock, Dariu 98 Delaware Eli 2:05.00 2:08.68 3
20 1895 Geye, Jamil 98 Ruff Kutz 2:09.00 2:10.06 2
21 1998 Perdomo, Jeffrey 99 Team Dynasty 1:59.20 2:10.31 4
22 171 Hossain, Rauful 98 MSIT 2:06.00 2:10.41 2
23 1653 Allchin, Michael 98 Penfield Ath 2:10.24 2:11.65 1
24 2149 Gordon, Darius 99 Velocity Tra 2:10.00 2:13.84 1
25 1447 Delgado, Akahnni 99 Metropolis T 2:07.00 2:14.85 2
26 3004 Lam, Josh 98 MSIT 2:16.54 1
27 964 Cathey, Al 98 Fast and Fur 2:05.34 2:17.11 2
28 2050 Willis, Trevor 98 Triple Threa 2:10.00 2:17.28 2
29 1655 Davis, Conor 99 Penfield Ath 2:10.24 2:17.30 1
30 1995 Fahie, Devonte 98 Team Dynasty 2:02.00 2:18.09 3
31 1923 Rush, Malik 99 Running Rebe 2:20.00 2:18.36 1
32 1556 Autar, Kaylash 99 New York Nov 2:16.60 2:19.75 1
33 891 Niyonkuru, Therenc 99 Eagles Wings 2:16.59 2:21.80 1
34 1448 Kitt, Ronricko 98 Metropolis T 2:30.00 2:23.46 1
35 183 Lorenzen, Timothy 99 MSIT 2:11.00 2:26.88 1
36 1482 Wright, Tyquan 99 Mhc Track Cl 2:15.00 2:31.57 1
1500 Meter Run 17-18 Division Boys
============================================================================
Sponsor: Sage & Coombe architects
Record: R 4:04.89 3/9/2014 Terrell Green, 03-FASST Tra
Name Year Team Seed Finals H#
============================================================================
1 69 Neamtu, Nicholas 97 04-Unattache 4:08.00 4:08.81 2
2 328 Mendenhall, Dakota 99 13-Unattache 4:12.00 4:10.78 2
3 460 Courts, Timothy 98 59-Unattache 4:10.00 4:14.37 2
4 1656 Farnham, Bradley 98 Penfield Ath 4:05.81 4:14.65 2
5 782 Javois, Keshaun 98 Club44 4:12.00 4:15.22 2
6 2094 Di-Reumante, Andre 98 Usa-Ja 4:14.00 4:16.33 2
7 1729 Ahandar, Alex 98 Prospect Par 4:18.00 4:17.59 2
8 508 Joe, Johnelle 98 Above Xpecta 4:32.00 4:17.74 1
9 162 Giarrusso, Tommaso 98 Msit 4:10.00 4:17.86 2
10 64 Bodnar, Joshua 97 04-Unattache 4:17.04 4:22.76 2
11 1678 Oscovitch, Matthew 99 Polar Bears 4:20.00 4:23.06 2
12 1665 Pullano, John 99 Penfield Ath 4:20.18 4:23.24 2
13 214 Veliz, Alexis 98 MSIT 4:20.00 4:24.16 1
14 299 Hall, Jay 99 10-Unattache 4:22.00 4:25.59 2
15 1781 Wallace Jr, Humber 98 Prototype Tr 4:19.00 4:29.00 2
16 38 Todoroff, Raymond 98 02-Unattache 4:20.00 4:29.72 2
17 1179 Ducrow, Ryan 99 Haverhill El 4:30.00 4:31.54 1
18 1895 Geye, Jamil 98 Ruff Kutz 4:48.00 4:35.73 1
19 551 Decena, Antonio 97 Ambler Olymp 4:44.81 4:35.81 1
20 141 Benjamin, Jared 98 MSIT 4:20.00 4:36.57 2
21 29 Faszewski, Cameron 99 02-Unattache 4:40.00 4:40.10 1
22 825 Arbour, Christian 98 Danbury Yout 4:40.00 4:46.54 1
23 300 Hall, Jett 99 10-Unattache 4:40.00 4:47.20 1
24 1280 Ruiz, Isiaih 98 Island Expre 4:00.00 4:47.71 2
25 157 DeSilva, Manuja 98 Msit 4:25.00 4:48.56 1
26 2050 Willis, Trevor 98 Triple Threa 4:50.00 4:49.16 1
27 1345 Coleman, Jake 98 Long Island 4:25.65 4:50.78 1
28 1923 Rush, Malik 99 Running Rebe 4:55.00 4:54.45 1
29 1766 Pena, Rodolfo 99 Prospect Par 4:50.00 4:57.10 1
30 467 Meyer, Joseph 97 59-Unattache 5:02.00 5:06.07 1
31 194 Nurilov, Michael 98 MSIT 5:04.00 5:24.33 1
3000 Meter Run 17-18 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Hilton Garden Inn
Record: R 9:02.62 3/8/2014 Jeremy Breedlove, Unattache
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 403 Smith, Jamison 98 32-Unattache 9:10.00 9:07.61
2 460 Courts, Timothy 98 59-Unattache 9:00.00 9:17.29
3 299 Hall, Jay 99 10-Unattache 9:20.00 9:24.53
4 1729 Ahandar, Alex 98 Prospect Par 9:20.00 9:26.18
5 782 Javois, Keshaun 98 Club44 9:28.50 9:27.25
6 64 Bodnar, Joshua 97 04-Unattache 9:40.42 9:31.99
7 1655 Davis, Conor 99 Penfield Ath 9:41.84 9:41.43
8 1272 Morales, Matthew 98 Island Expre 9:48.00 9:42.19
9 38 Todoroff, Raymond 98 02-Unattache 10:00.00 9:48.99
10 2050 Willis, Trevor 98 Triple Threa 9:50.00 9:49.62
11 29 Faszewski, Cameron 99 02-Unattache 10:09.00 9:55.23
12 472 Pirsos, Milton 99 59-Unattache 9:50.00 9:58.65
13 300 Hall, Jett 99 10-Unattache 10:10.00 10:06.60
14 1263 Friedman, Douglas 99 Island Expre 10:20.00 10:08.08
15 763 Minglendoff, Kenvo 98 chester chee 10:29.66
16 212 Toro, Omar 99 Msit 9:55.00 10:43.17
17 762 Lovett, Tahir 99 chester chee 14:07.19
55 Meter Hurdles 17-18 Division Boys
============================================================================
Top 8 Advance by Time
Sponsor: Fresh Meadow Electrical Contractors, LLC
Record: R 7.63 3/13/2011 JaShawn Combs, Unattached
Name Year Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2315 Griffiths, Ronaldo 98 MSIT 7.49 7.70q 2
2 897 Lewis, Tyler 98 East New Yor 7.46 7.71q 1
3 237 Amponsah, Kwaku 99 07-Unattache 8.01 7.78q 1
4 65 Gloskey, Max 99 04-Unattache 7.88 7.79q 2
5 480 Young Jr, Jeff 98 59-Unattache 7.79 7.84q 3
6 1510 Dixon, Divaughn 98 New Horizon 7.80 7.91q 3
7 758 Jackson Jr, James 99 chester chee 8.28 7.92q 2
8 984 Joseph-Young, Mich 98 First State 8.01 7.95q 4
9 719 Bhalla, Luca 97 Chelsea Grey 8.14 8.00 1
10 1258 Collazo, Chrystian 98 Island Expre 8.13 8.25 4
11 358 Bravo III, Rosalin 99 21-Unattache 8.48 8.30 1
12 894 Coles, Ston 97 East Coast T 8.44 8.32 3
13 503 Davis, Shawn 98 Above Xpecta 8.68 8.38 2
14 353 Logan, Tyron 98 19-Unattache 8.74 8.58 3
15 355 Weatherby, Travell 98 19-Unattache 8.80 8.67 1
16 1348 Ferrara, Robert 99 Long Island 8.67 8.71 4
17 2273 Robinson II, Onaje 97 Young Gunz 8.68 8.74 1
18 1270 Mon, Khant 98 Island Expre 8.44 8.75 2
19 2206 Bennett, Michael 98 Wee Sports 8.62 8.76 4
20 1853 Firkins, Thomas 98 Rochester Ru 9.16 8.84 4
21 1268 Lehn Jr, Jonathan 98 Island Expre 8.69 8.85 3
22 1856 Riggins, Ja'Juante 98 Rochester Ru 8.84 8.88 4
55 Meter Hurdles 17-18 Division Boys
=========================================================================
Sponsor: Fresh Meadow Electrical Contractors, LLC
Record: R 7.63 3/13/2011 JaShawn Combs, Unattached
Name Year Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 897 Lewis, Tyler 98 East New Yor 7.71 7.52R
2 2315 Griffiths, Ronaldo 98 MSIT 7.70 7.79
3 1510 Dixon, Divaughn 98 New Horizon 7.91 7.82
4 480 Young Jr, Jeff 98 59-Unattache 7.84 7.84
5 65 Gloskey, Max 99 04-Unattache 7.79 7.85
6 984 Joseph-Young, Mich 98 First State 7.95 7.90
7 237 Amponsah, Kwaku 99 07-Unattache 7.78 7.92
8 758 Jackson Jr, James 99 chester chee 7.92 8.19
High Jump 17-18 Division Boys
===================================================================================
Record: R 2.00m 3/12/2011 Kevin Spejcher, Unattached
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 3011 Mercer, Divine 98 Quiet Storm 1.95m 6-04.75
2 749 Bishop Jr, Braheem 99 chester chee 1.98m J1.95m 6-04.75
3 427 McMillian, Rache' 98 55-Unattache J1.95m 6-04.75
4 79 DiMartino, Joseph 98 05-Unattache 1.90m 1.90m 6-02.75
5 3008 Sanders, Bashir 98 Quiet Storm 1.85m 6-00.75
6 236 Adams, Evan 98 07-Unattache 1.98m J1.85m 6-00.75
7 469 Murray, Marcus 98 59-Unattache 1.85m J1.85m 6-00.75
8 143 Black, Shane 97 MSIT 1.93m 1.80m 5-10.75
8 878 Smith, Patrick 99 Delmar Track 1.55m 1.80m 5-10.75
8 571 Simon, Justin 98 Ann Arbor Tr 1.88m 1.80m 5-10.75
11 80 Hamilton, Tahj 98 05-Unattache 1.82m J1.80m 5-10.75
12 70 Ponder, Zion 99 04-Unattache 1.80m J1.80m 5-10.75
13 2000 Rutledge, Davian 99 Team Dynasty 1.75m 5-08.75
14 1605 Crayton-Prioleau, 99 O H Elite 1.55m 1.70m 5-07.00
15 1856 Riggins, Ja'Juante 98 Rochester Ru 1.70m 1.65m 5-05.00
Pole Vault 17-18 Division Boys
===================================================================================
Record: R 4.40m 3/15/2015 Calvin Pitney, DC Vault
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 369 McWhorter, Richard 99 23-Unattache 5.23m 5.20mR 17-00.75
2 301 McClung, Jordan 98 10-Unattache 4.10m 4.10m 13-05.25
3 250 Ornovitz, Josh 97 07-Unattache 3.96m 3.80m 12-05.50
4 247 Kunzman, Jason 97 07-Unattache 3.81m J3.80m 12-05.50
5 2011 Cubbage, Ronald 98 Team VA 3.81m J3.80m 12-05.50
5 267 Lee III, William 98 08-Unattache J3.80m 12-05.50
7 28 Curci, Nicholas 97 02-Unattache 3.81m J3.80m 12-05.50
8 274 Takei, Austin 98 08-Unattache 3.81m 3.65m 11-11.75
-- 1344 Clyne, Kevin 99 Long Island 3.20m NH
-- 511 Parker, Shemar 99 Above Xpecta 3.20m NH
-- 1255 Beidel, Caleb 98 Island Expre NH
-- 246 Kong, Brandon 98 07-Unattache 4.11m NH
-- 1270 Mon, Khant 98 Island Expre 3.65m NH
-- 45 Flowers, Alex 98 03-Unattache 3.81m NH
-- 165 Griffin, Charlie 98 Msit 3.35m NH
-- 1277 Rama, Enis 99 Island Expre 3.35m NH
Long Jump 17-18 Division Boys
===================================================================================
Record: R 7.03m 3/7/2014 Ryan Thomas, 02-Unattache
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 62 Barry, Alpha 97 04-Unattache 7.32m 6.87m 22-06.50
2 502 Davis, Malachi 98 Above Xpecta 6.40m 6.63m 21-09.00
3 61 Allen, Joshua 97 04-Unattache 6.83m 6.56m 21-06.25
4 1508 Ashford, Kedar 99 New Horizon 6.64m 6.47m 21-02.75
5 2271 Beckett-Simms, Don 98 Young Gunz 6.70m 6.41m 21-00.50
6 1855 Harrison Jr, Trace 98 Rochester Ru 6.64m 6.28m 20-07.25
7 1110 Sykes, Delante' 98 Gjtc 6.41m 6.26m 20-06.50
8 1897 Moorer, Jordan 99 Ruff Kutz 6.09m 6.19m 20-03.75
9 199 Parris, Quamel 98 MSIT 6.45m 6.08m 19-11.50
10 430 White, Jordan 98 55-Unattache 6.06m 19-10.75
11 425 Neboh, Dexter 98 47-Unattache 6.97m 6.03m 19-09.50
12 1605 Crayton-Prioleau, 99 O H Elite 5.94m 5.99m 19-08.00
13 1856 Riggins, Ja'Juante 98 Rochester Ru 6.05m 5.98m 19-07.50
14 427 McMillian, Rache' 98 55-Unattache 5.91m 19-04.75
15 351 Beltz, Ryan 99 19-Unattache 6.40m 5.74m 18-10.00
16 1484 Cohen, Geoffrey 99 Midas Track 6.14m 5.73m 18-09.75
17 1180 Figueroa, Anthony 99 Haverhill El 5.81m 5.50m 18-00.50
18 503 Davis, Shawn 98 Above Xpecta 5.61m 5.46m 17-11.00
19 1662 McGrath, Jonah 98 Penfield Ath 6.06m 5.44m 17-10.25
20 986 Mills, Michael 98 First State 5.48m 5.42m 17-09.50
21 2154 Jones, Ladarius 98 Velocity Tra 5.48m 5.32m 17-05.50
22 921 Bowry, Michal 98 Eclipse Trac 6.55m 5.29m 17-04.25
23 2000 Rutledge, Davian 99 Team Dynasty 5.40m 5.16m 16-11.25
24 2253 Tucker, Tyron 99 Willis/Camde 6.09m 5.13m 16-10.00
25 352 Berry, Ajahe 97 19-Unattache 6.37m 5.12m 16-09.75
26 399 Toussaint Jr, Alex 99 2c2w Athleti 6.30m 5.07m 16-07.75
27 2149 Gordon, Darius 99 Velocity Tra 6.40m 4.89m 16-00.50
28 1192 Summerton, Kaleb 99 Haverhill El 5.48m 4.48m 14-08.50
Triple Jump 17-18 Division Boys
===================================================================================
Record: R 13.96m 3/15/2015 Dexter Neboh, Unattached
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 502 Davis, Malachi 98 Above Xpecta 14.30m 13.80m 45-03.50
2 2271 Beckett-Simms, Don 98 Young Gunz 14.32m 13.49m 44-03.25
3 470 Odigie, Iyore 98 59-Unattache 13.30m 13.11m 43-00.25
4 351 Beltz, Ryan 99 19-Unattache 11.86m 12.46m 40-10.50
5 1897 Moorer, Jordan 99 Ruff Kutz 12.19m 12.30m 40-04.25
6 1662 McGrath, Jonah 98 Penfield Ath 12.98m 12.29m 40-04.00
7 1484 Cohen, Geoffrey 99 Midas Track 12.21m 12.27m 40-03.25
8 984 Joseph-Young, Mich 98 First State 12.49m 11.93m 39-01.75
9 1923 Rush, Malik 99 Running Rebe 11.58m 10.48m 34-04.75
-- 3001 Johnson, Jaquil 97 Quiet Storm FOUL
Shot Put 17-18 Division Boys
===================================================================================
Sponsor: MF Athletic
Record: R 19.29m 3/12/2011 Jeremy Kline, Unattached
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 491 Agwu, Noah 98 Above Xpecta 16.38m 15.91m 52-02.50
2 415 Stanley, Jay 98 41-Unattache 15.29m 15.05m 49-04.50
3 1256 Broderick, Elijah 98 Island Expre 15.24m 14.21m 46-07.50
4 597 Cocca, David 98 Averill Park 14.26m 14.11m 46-03.50
5 1832 Clemons, Micah 98 Revelation P 14.73m 13.94m 45-09.00
6 836 Hunter, Brandon 98 Dashers Trac 14.30m 12.94m 42-05.50
7 2273 Robinson II, Onaje 97 Young Gunz 13.71m 12.65m 41-06.00
8 1452 Rodriquez, David 98 Metropolis T 13.10m 12.26m 40-02.75
9 1368 White, Leon 98 Long Island 13.56m 12.19m 40-00.00
10 1366 Urli, Stephen 99 Long Island 12.42m 12.04m 39-06.00
11 499 Carr, Deondre 99 Above Xpecta 11.64m 38-02.25
12 1328 Bradley, Craig 98 Jersey Heat 11.89m 11.26m 36-11.50
13 2154 Jones, Ladarius 98 Velocity Tra 11.27m 10.22m 33-06.50
14 2196 Smith, Mikah 98 Warriors TC 10.97m 9.56m 31-04.50
15 1923 Rush, Malik 99 Running Rebe 9.44m 9.49m 31-01.75
16 1332 Val, Marvin 99 Jersey Heat 8.61m 8.69m 28-06.25
17 303 Spivey, Dylan 99 10-Unattache 8.64m 28-04.25
Weight Throw 17-18 Division Boys
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals
===================================================================================
1 272 Slagus, Matthew 97 08-Unattache 19.58m 64-03.00
2 1368 White, Leon 98 Long Island 17.52m 18.18m 59-07.75
3 159 Feldman, Michael 99 MSIT 17.83m 18.02m 59-01.50
4 160 Feldman, Steven 99 MSIT 18.51m 17.98m 59-00.00
5 2033 Judge, Jason 99 Throw 1 Deep 18.94m 17.92m 58-09.50
6 1279 Rosendorf, Phil 98 Island Expre 18.28m 17.73m 58-02.00
7 896 Gbenedio, Akpevwe 98 East New Yor 17.57m 16.42m 53-10.50
8 415 Stanley, Jay 98 41-Unattache 16.80m 16.33m 53-07.00
9 27 Cohen, Zeke 99 02-Unattache 17.37m 16.30m 53-05.75
10 36 Pang, Patrick 98 02-Unattache 17.01m 16.08m 52-09.25
11 479 Wright, Jason 99 59-Unattache 16.99m 15.57m 51-01.00
12 35 Palazzo, Joseph 98 02-Unattache 16.15m 15.37m 50-05.25
13 1256 Broderick, Elijah 98 Island Expre 16.76m 14.69m 48-02.50
14 458 Coupe, Jared 97 59-Unattache 13.80m 14.45m 47-05.00
15 1366 Urli, Stephen 99 Long Island 13.51m 13.67m 44-10.25
16 24 Batista, Robert 99 02-Unattache 13.41m 10.66m 34-11.75
-- 2032 Hardin, Evan 99 Throw 1 Deep 17.98m FOUL
3000 Meter Race Walk 17-18 Division Boys
=========================================================================
Record: R 14:53.38 3/10/2013 Geraldo Flores, South Texas
Name Year Team Seed Finals
=========================================================================
1 66 Gruttadauro, Antho 97 04-Unattache 14:23.96 13:41.11R
2 418 Uria, Eduardo 99 43-Unattache 14:50.47 14:22.99R
3 1945 Lofton Jr, Andrew 98 St. Luke Spi 18:45.50 19:10.49
4 762 Lovett, Tahir 99 chester chee 20:47.56
-- 763 Minglendoff, Kenvo 98 chester chee DQ
-- 220 Weiss, Justin 98 Msit 18:00.00 DQ
-- 1663 Murphy, Jack 99 Penfield Ath 20:10.00 DQ
4x200 Meter Relay USATF Club Boys
============================================================================
Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Quiet Storm Track Club 'A' 1:31.45 1
1) 1826 Colon III, Samuel 01 2) 1827 Evans, Tiyaun 00
3) 1828 Greene, Elijah 98 4) 1829 Greene, Isaiah 00
2 New Horizon Track 'A' 1:30.20 1:31.58 3
1) 1508 Ashford, Kedar 99 2) 1514 Housen, Cody 97
3) 1513 Hernandez, Kelly 98 4) 1515 Shaw, Jevon 98
3 V-Tesse Track Club 'A' 1:30.00 1:32.60 3
1) 2173 Graham, Robert 98 2) 2171 Brown, Kymani 99
3) 2172 Burke, Timothy 99 4) 2175 McPherson, Mike-Andre 98
4 Above Xpectations 'A' 1:30.00 1:32.64 3
1) 515 Pommer, Raqun 98 2) 521 Thompson, Ryan 99
3) 494 Anderson, Jordan 98 4) 502 Davis, Malachi 98
5 First State Destroyers 'A' 1:33.00 1:32.64 2
1) 979 Duncan, Miles 00 2) 984 Joseph-Young, Michah 98
3) 991 Weston, Myles 99 4) 980 Floyd Jr, Kamau 98
6 Rochester Running Rebels 'A' 1:34.46 1
1) 1855 Harrison Jr, Tracey 98 2) 1854 Harris, Casey 99
3) 1857 Sansone, Anthony 99 4) 1858 Smith, Anthony 98
7 Wee Sports 'A' 1:33.00 1:35.29 3
1) 2208 Frazier, David 98 2) 2210 Valsin Jr, Christopher 00
3) 2206 Bennett, Michael 98 4) 2207 Butler, Stephon 97
8 Delaware Elite Track Club 'A' 1:36.95 1
1) 857 Brick, Aaron 00 2) 861 Dennis, Keshawn 01
3) 862 Hernandez, Napoleon 01 4) 864 Kungu, Lewis 00
9 First State Destroyers 'B' 1:35.00 1:37.86 2
1) 976 Abston, Chandler 00 2) 978 Congo, Craig 99
3) 988 Staats, Dwayne 01 4) 987 Morton, Dylan 98
10 Capital City Track Club 'A' 1:38.04 1:38.00 2
1) 696 Smythe-Harriott, Devonte 00 2) 681 Bell, Timothy 01
3) 693 Montaque, Dante 01 4) 685 Hay, Kymali 01
11 Penfield Athletic 'A' 1:38.48 1:38.28 2
1) 1653 Allchin, Michael 98 2) 1668 Velazquez, Chaz 00
3) 1662 McGrath, Jonah 98 4) 1666 Seegler, Kyle 98
12 Warriors TC 'A' 1:36.00 1:38.28 2
1) 2194 Grinnage, Ahmad 98 2) 2191 Alleyne, Shaquan 01
3) 2197 St Rose, Javier 99 4) 2195 Smart, Jamore 99
13 Penfield Athletic 'B' 1:39.00 1:40.17 1
1) 1654 Allen, Chris 01 2) 1664 Pizzi, Joseph 01
3) 1659 Frank, Andy 00 4) 1669 Wynn, Trenton 01
14 New York Novas TC 'A' 1:42.80 1:40.59 1
1) 1570 Walters, Brandon 97 2) 1562 McCarthy, Justin 98
3) 1556 Autar, Kaylash 99 4) 1561 Harrison, Tristan 98
15 Metropolis-Brookline 'A' 1:38.90 1:41.66 1
1) 1467 Durant, Karel 01 2) 1470 King, Jovan 01
3) 1472 Moody, Kaleb 01 4) 1471 Lambright Jr, Tim 00
-- Action Elite Track Club 'A' 1:30.00 DQ 3
1) 533 Hadnot, Christian 98 2) 537 Yokum, Payton 98
3) 534 Hadnot, Kerrion 99 4) 536 Robbins, Tramaine 97
4x400 Meter Relay USATF Club Boys
============================================================================
Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Hunterdon Lions Track 'A' 3:25.00 3:24.53 3
1) 1211 Ismen, John 99 2) 1212 Thomas, Samuel 98
3) 1209 Coyne, Garrett 01 4) 1210 Frank, Austin 98
2 Quiet Storm Track Club 'A' 3:25.91 1
1) 1826 Colon III, Samuel 01 2) 1827 Evans, Tiyaun 00
3) 1830 Williams, Shaquan 98 4) 1829 Greene, Isaiah 00
3 Metropolis Track 'A' 3:23.50 3:26.12 3
1) 1449 Lawrence, Nicholas 98 2) 1453 Strachn, Brian 00
3) 1445 Charles, Terry 98 4) 1454 Suriel, Edwin 99
4 Metropolis Track 'B' 3:23.95 3:27.85 3
1) 1443 Anglin, Denzelle 98 2) 1451 Plunkett, Donte 99
3) 1447 Delgado, Akahnni 99 4) 1450 Louis, Darren 98
5 Above Xpectations 'A' 3:30.00 3:31.02 3
1) 515 Pommer, Raqun 98 2) 512 Pearson, Dahmir 98
3) 511 Parker, Shemar 99 4) 508 Joe, Johnelle 98
6 Team Dynasty 'A' 3:33.67 1
1) 1995 Fahie, Devonte 98 2) 1996 Harris-brown, Barrington 0
3) 2001 Thompson, Rivaldo 98 4) 1998 Perdomo, Jeffrey 99
7 First State Destroyers 'A' 3:35.00 3:34.18 2
1) 990 Warren, Zachary 00 2) 985 Lau-Dickinson, Khalil 00
3) 982 Hayman Jr, Steven 99 4) 989 Thompson, Nicholas 99
8 Action Elite Track Club 'A' 3:34.00 3:35.43 3
1) 533 Hadnot, Christian 98 2) 537 Yokum, Payton 98
3) 535 Jones, Eron 99 4) 536 Robbins, Tramaine 97
9 chester cheetahs track club 'A' 3:39.00 3:35.47 2
1) 758 Jackson Jr, James 99 2) 749 Bishop Jr, Braheem 99
3) 761 Little-Watson, Mahki 99 4) 748 Barnett, Shabre 97
10 Penfield Athletic 'A' 3:37.14 3:37.57 2
1) 1653 Allchin, Michael 98 2) 1663 Murphy, Jack 99
3) 1666 Seegler, Kyle 98 4) 1656 Farnham, Bradley 98
11 First State Destroyers 'B' 3:42.00 3:41.37 2
1) 991 Weston, Myles 99 2) 987 Morton, Dylan 98
3) 978 Congo, Craig 99 4) 988 Staats, Dwayne 01
12 Capital City Track Club 'A' 3:47.23 3:41.56 1
1) 696 Smythe-Harriott, Devonte 00 2) 681 Bell, Timothy 01
3) 685 Hay, Kymali 01 4) 695 Siani, John 01
13 Msit 'A' 3:40.00 3:45.29 2
1) 217 Watson, Benjamin 98 2) 220 Weiss, Justin 98
3) 165 Griffin, Charlie 98 4) 184 Lynch, Oadhan 00
14 Jersey Heat Track 'A' 3:48.00 3:48.35 1
1) 1330 Estil Duprevil, Nehemie 98 2) 1332 Val, Marvin 99
3) 1328 Bradley, Craig 98 4) 1331 Moses II, Chuckie 99
15 Metro Eagles 'A' 3:48.00 3:48.86 1
1) 1423 Payne, Keshawn 00 2) 1433 Simmonds, Elijah 01
3) 1438 Williams, Jesai 00 4) 1413 Barriffe, D'Andre 00
-- Haverhill Elite Track Club 'A' 3:35.00 DQ 2
1) 1178 Desrosiers, Gregory 01 2) 1180 Figueroa, Anthony 99
3) 1192 Summerton, Kaleb 99 4) 1181 Gabin, Jensey 98
-- Island Express 'A' 3:24.00 DQ 3
1) 1260 DeFreitas, Andrew 99 2) 1273 Ovalles Jr, Javier 98
3) 1267 Kiarie, Andrew 98 4) 1287 Woody, Ryan 98
4x800 Meter Relay USATF Club Boys
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 First State Destroyers 'A' 8:45.00 8:36.51
1) 985 Lau-Dickinson, Khalil 00 2) 990 Warren, Zachary 00
3) 982 Hayman Jr, Steven 99 4) 989 Thompson, Nicholas 99
2 Penfield Athletic 'A' 8:56.21 8:47.79
1) 1655 Davis, Conor 99 2) 1660 Gauronski, Zachary 01
3) 1661 Marchese, Jake 01 4) 1665 Pullano, John 99
3 Msit 'A' 8:33.00 9:01.04
1) 165 Griffin, Charlie 98 2) 219 Weiler, Christian 98
3) 196 Okubo, Sean 99 4) 217 Watson, Benjamin 98
4 Haverhill Elite Track Club 'A' 8:45.00 9:05.04
1) 1181 Gabin, Jensey 98 2) 1179 Ducrow, Ryan 99
3) 1176 Crippen, Cormac 01 4) 1178 Desrosiers, Gregory 01
5 Jersey Heat Track 'A' 9:05.00 9:14.47
1) 1330 Estil Duprevil, Nehemie 98 2) 1332 Val, Marvin 99
3) 1334 Williams, Terrell 00 4) 1331 Moses II, Chuckie 99
Distance Medley USATF Club Boys
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Long Island Alliance 'A' 10:47.89 10:37.52
1) 1364 Tesoriero, Joseph 98 2) 1343 Clarke, Thomas 98
3) 1362 Smith, Aidan 98 4) 1367 VanVorst, Kevin 99
2 Above Xpectations 'A' 11:31.00 10:44.33
1) 512 Pearson, Dahmir 98 2) 503 Davis, Shawn 98
3) 507 Harmon, Isaiah 00 4) 508 Joe, Johnelle 98
3 Haverhill Elite Track Club 'A' 11:00.00 11:02.15
1) 1179 Ducrow, Ryan 99 2) 1180 Figueroa, Anthony 99
3) 1178 Desrosiers, Gregory 01 4) 1181 Gabin, Jensey 98
4 Penfield Athletic 'A' 11:01.54 11:05.04
1) 1656 Farnham, Bradley 98 2) 1667 Senall, Tyler 00
3) 1665 Pullano, John 99 4) 1659 Frank, Andy 00
5 Msit 'A' 10:40.00 11:15.82
1) 219 Weiler, Christian 98 2) 217 Watson, Benjamin 98
3) 184 Lynch, Oadhan 00 4) 162 Giarrusso, Tommaso 98
6 Island Express 'B' 10:40.00 11:27.40
1) 1269 Martucci, Frank 98 2) 1272 Morales, Matthew 98
3) 1280 Ruiz, Isiaih 98 4) 1258 Collazo, Chrystian 98
7 Quiet Storm Track Club 'A' 11:34.99
1) 1827 Evans, Tiyaun 00 2) 1830 Williams, Shaquan 98
3) 1826 Colon III, Samuel 01 4) 1828 Greene, Elijah 98
8 Island Express 'C' 11:30.00 11:40.84
1) 1271 Morales, Emanuel 98 2) 1289 Zarzecki, Piotr 98
3) 1276 Qadri, Muhammed 99 4) 1285 Vale, Arturo 99
9 Island Express 'A' 12:00.00 11:55.78
1) 1253 Abdalla, Mahmoud 00 2) 1265 Hernandez, Chris 00
3) 1266 Hernandez, Daniel 99 4) 1281 Saldanha, Amol 99
10 Long Island Alliance 'B' 11:27.00 12:01.51
1) 1340 Catalanotto, Thomas 00 2) 1357 Mueck, Samuel 00
3) 1358 Pulis, Jake 00 4) 1363 Smith, Colm 00
11 Msit 'B' 11:10.00 12:05.74
1) 212 Toro, Omar 99 2) 220 Weiss, Justin 98
3) 192 Msallem, Anthony 98 4) 196 Okubo, Sean 99
12 Jersey Heat Track 'A' 11:00.00 12:31.86
1) 1332 Val, Marvin 99 2) 1334 Williams, Terrell 00
3) 1331 Moses II, Chuckie 99 4) 1330 Estil Duprevil, Nehemie 98
-- Manhasset Track Club 'A' DQ
4x55 Meter Mile Relay USATF Club Boys
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Quiet Storm Track Club 'A' 33.25
1) 1828 Greene, Elijah 98 2) 1829 Greene, Isaiah 00
3) 1827 Evans, Tiyaun 00 4) 1830 Williams, Shaquan 98
2 Long Island Alliance 'A' 33.71 33.39
1) 1343 Clarke, Thomas 98 2) 1359 Putnam, Christopher 99
3) 1369 Zaia, Jordan 01 4) 1348 Ferrara, Robert 99
3 Island Express 'A' 36.00 33.80
1) 1258 Collazo, Chrystian 98 2) 1268 Lehn Jr, Jonathan 98
3) 1270 Mon, Khant 98 4) 1277 Rama, Enis 99
4x200 Meter Relay High School Boys
=========================================================================
Record: R 1:33.06 3/8/2014 Glenarden Track Club, 03-Glenarden
O Hightower, J Hill, B Walker, J Leonard
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Susan Wagner 'A' 1:35.00 1:35.49
1) 1950 Collazo, Chrystian 98 2) 1956 Thompson, Jordan 99
3) 1952 Lehn Jr, Jonathan 98 4) 1951 Hernandez, Daniel 99
2 Bishop Loughlin Memorial 'A' 1:37.02
1) 623 Blandford, Ryan 99 2) 624 Charles, Akil 00
3) 632 Speight, Jaylin 99 4) 628 Jarvis, Darian 98
3 Bishop Loughlin Memorial 'B' 1:49.73
1) 621 Barry, Ibrahim 99 2) 631 Saint-Vil, Andrew 00
3) 627 Haigler, George 99 4) 626 Cox, Ketshawn 00
4x400 Meter Relay High School Boys
=========================================================================
Record: R 3:28.24 3/9/2014 Trenton Track Club, 02-Trenton T
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Erasmus Hall Campus 'A' 3:31.91 3:29.42
1) 947 Cruickshank Jr, Aron 00 2) 948 Hamilton, Terrence 98
3) 946 Cadore, Kwame 98 4) 945 Butler Jr, Solomon 98
2 Prospect Heights 'A' 3:38.60 3:38.96
1) 1679 Andrews, Saen 98 2) 1680 Chandler, Chad 98
3) 1681 Duval, Carlens 98 4) 1682 Zephir, Garry 98
3 Susan Wagner 'A' 3:30.00 3:39.55
1) 1950 Collazo, Chrystian 98 2) 1953 Martucci, Frank 98
3) 1955 Ruiz, Isiaih 98 4) 1957 Vale, Arturo 99
4 Bishop Loughlin Memorial 'A' 3:45.31
1) 623 Blandford, Ryan 99 2) 628 Jarvis, Darian 98
3) 632 Speight, Jaylin 99 4) 624 Charles, Akil 00
4x800 Meter Relay High School Boys
=========================================================================
Record: R 8:23.46 3/15/2015 Firebirds Track Club, Firebirds Tr
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Bishop Shanahan 'A' 7:59.61 8:21.52R
1) 636 Kolimago, Christopher 98 2) 633 Breslin, Seamus 98
3) 635 Ingraham, Brad 99 4) 637 Yoquinto, Logan 99
2 Bishop Loughlin Memorial 'A' 9:23.75
1) 626 Cox, Ketshawn 00 2) 622 Blaise, Bernard 00
3) 621 Barry, Ibrahim 99 4) 629 Mars D' Augustine, Cetshway
Distance Medley High School Boys
=========================================================================
Record: R 11:21.28 3/8/2014 Firebirds, 03-Firebirds
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Bishop Loughlin Memorial 'A' 11:03.33R
1) 624 Charles, Akil 00 2) 622 Blaise, Bernard 00
3) 625 Chery, Wendell 98 4) 626 Cox, Ketshawn 00
2 Bishop Loughlin Memorial 'B' 14:14.55
1) 627 Haigler, George 99 2) 621 Barry, Ibrahim 99
3) 632 Speight, Jaylin 99 4) 631 Saint-Vil, Andrew 00
4x55 Meter Mile Relay High School Boys
=========================================================================
Record: R 32.54 3/8/2014 Baltimore City Track & Fiel, 03-Baltimore
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Franklin K Lane 'A' 31.50 31.86R
1) 1024 Brusco, Darrius 98 2) 1026 Rodgers, Omar 99
3) 1025 Jean Michel, Stephon 98 4) 1027 Villaman, Denzel 98
|